Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Не иска да запали

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Утре ще се продължи с разглобяването и ще пиша за проблемите ми.

  2. #17
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Да сигурен съм че е той защото свалих капаците и го видях че е скъсан.А ремъците са сменяни в италия когато я купих но вече не помня сервиза .

    Ремъка ако е сменян в италия трябваше тука да го смениш , голяма е белята ремонта е скъп .
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Сядам да ви напиша какво творих днес .Проблема е изцяло в помпата която подава гориво към дюзите.След като се е счупило едното бутало на помпата оста спира да се върти и оттам се къса ремъка .Скъсването на ремъка води до удряне на буталата в клапаните и тяхното изкривяване .Но при мен нещата стоят малко по иначе понеже колата е престояла цяла нощ и на сутринта като съм се опитал да запаля само превъртя на стартер около 2-3 секунди.Клапаните са хидравлични и системата не се е напълнила от толкоз малко въртене .При огледа на буталата видях че имат леко освобождаване и мисля че 1.9 мотора имат защита срещу късане на ремък.Сега ще трябва да сменя една гарнитура ангренажен ремък и ремонт на помпата.Ако някой има стара или развалена може да се спазарим за да си оправя моята.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    тва горивна помпа ли се води или как?

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    тва горивна помпа ли се води или как?
    Горивна помпа се води. Движи се от ангренажа и е от страната на зъбите. Нямало е как да се избегне.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    колко е живота на тази помпа и на водната помпа? нъли и водната се сменяла като се сменя ангренаж
    Last edited by k1lcone; 03-09-2009 at 02:16.

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Незнам за живота на помпата колко е но алфата ми е на 140 000 км .Прегледах буталата и на външен вид са като нови нямат никакъв нагар което ме радва че колата наистина може да е на реални километри .Снощи разглобих и помпата за да и видя проблема и едно от трите бутала се е счупило и от там тя блокира и къса ремъка .Само едно не ми е ясно до 100% на буталата се вижда едно леко освобождаване и все си висля че имат защита срещу скъсване на ремък но доста хора от форума ми казват че нямат.Това ще остане като загадка .Някой ако е имал подобен проблем нека сподели и дали е виждал че клапаните са изкривени.

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Незнам за живота на помпата колко е но алфата ми е на 140 000 км .Прегледах буталата и на външен вид са като нови нямат никакъв нагар което ме радва че колата наистина може да е на реални километри .Снощи разглобих и помпата за да и видя проблема и едно от трите бутала се е счупило и от там тя блокира и къса ремъка .Само едно не ми е ясно до 100% на буталата се вижда едно леко освобождаване и все си висля че имат защита срещу скъсване на ремък но доста хора от форума ми казват че нямат.Това ще остане като загадка .Някой ако е имал подобен проблем нека сподели и дали е виждал че клапаните са изкривени.
    Това че имат освобождение не означава че имат защита при късане на ремък почти и превъртане на вала клапаните отиват курбан.
    А освобождението е направено за да има място къде да влезе клапана в ГМТ защото между такт изпускане и такт пълнене клапаните са отворени смукателните са с по голямо повдигане(всъщност разстоянието между челото на буталото и клапана е около 0,5м от самата глава и около 2-3мм гарнитура ) а всмукателния клапан се отваря 0,75мм в ГМТ и това е при не сработил вариатор а при сработването мисля че се увеличаваше отварянето в ГМТ за това имат изпразване не заради някаква защита.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Това че имат освобождение не означава че имат защита при късане на ремък почти и превъртане на вала клапаните отиват курбан.
    А освобождението е направено за да има място къде да влезе клапана в ГМТ защото между такт изпускане и такт пълнене клапаните са отворени смукателните са с по голямо повдигане(всъщност разстоянието между челото на буталото и клапана е около 0,5м от самата глава и около 2-3мм гарнитура ) а всмукателния клапан се отваря 0,75мм в ГМТ и това е при не сработил вариатор а при сработването мисля че се увеличаваше отварянето в ГМТ за това имат изпразване не заради някаква защита.
    Шшшшш я се спри приятел Колегата май говори за жтд Не че не съм виждал десетки вече отворени ма немоа да разбера за кво освобождаване става въпрос
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Върху буталото на самото чело има две вдлъбнатини колкото са самите клапани за това освобождаване става въпрос.

  11. #26
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Върху буталото на самото чело има две вдлъбнатини колкото са самите клапани за това освобождаване става въпрос.
    Колега така и такаси се заровил в мотора силно ти препоръчвам да попрочетеш някой ред що е то двигател с вътршно горене, основни понятия като клапани, лифт на клапани ...... абе въобще хубаво е да знаеш когато ремонтираш нещо кво правиш в момента ти само разглобяваш и дори незнаеш кое за какво е Добре че поне си ентусиаст ами не си някоя майсторетка че и те така правят Като попрочетеш можеш пак да си зададеш въпросите и за мен лично ще бъде удоволствие да ти отговоря за някой неща които са специфични за жтд мотора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Към колегата Бобо .Много добре знам що е двигател с вътрешно горене понеже това ми е специалноста но тъй като в нашите училища се учеше само за руска техника естествено е че не съм компетентен по всички въпроси .Разлика между обикновен дизел .турбо дизел и жтд не е голяма всички работят на един и същ принцип.А това че че единия или другия имат някои притурки и управления на системи които подпомагат самата работа на двигателя е отделно.

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Към колегата Бобо .Много добре знам що е двигател с вътрешно горене понеже това ми е специалноста но тъй като в нашите училища се учеше само за руска техника естествено е че не съм компетентен по всички въпроси .Разлика между обикновен дизел .турбо дизел и жтд не е голяма всички работят на един и същ принцип.А това че че единия или другия имат някои притурки и управления на системи които подпомагат самата работа на двигателя е отделно.
    Да, работят на един и същ принцип. Общото между всички е само едно обаче - 4 такта на работа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    абе по принцип ако се прецака двигатела не е ли по евтино да се купи друг от блъсната кола?

  15. #30
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    абе по принцип ако се прецака двигатела не е ли по евтино да се купи друг от блъсната кола?
    И по-евтино да е, каква е гаранцията, че от другия ден на монтирането няма да се заровиш в него Ей за това е по-добре да си го правиш сам с нови части, поне знаеш какво и как си направил Който му излиза по евтино може и с друг мотор ама всеки си знае за него си

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •