Results 1 to 11 of 11

Thread: Пружина на стъклото

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default Пружина на стъклото

    Откак купих GTV-то нещо в шофьорската врата дрънчи когато я затварям, ама много яко. Най-после преди седмица я разглобих, свалих целия механизъм и стигнах до една конична пружина, която беше излязла от гнездото си. Закачих я и проблемът отшумя. Но след две седмици- пак същото. Интересното в случая е че по никакъв начин (откачена или закачена) тая пружина не влияе на свалянето и вдигането на стъклото. Та питането ми конкретно е за какво служи тази пружина и как да я фиксирам към гнездото й, щот вратата хлопа все едо съм изсипал една шепа гайки в нея.
    GTV 2000 T.SPARK 16V 150hp

  2. #2

    Default

    немога да се сетя за коя пружинка става дума колега...имаш ли я на снимка случайно?
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  3. #3
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Ако е за същата пружина за която си мисля ние решихме проблема като сложихме доста стиропор около нея и така решихме проблема с якото дрънчене при затваряне. А предназначението и май е да обира част от вибрациите на стъклото когато е вдигнато.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Не е пружинка, а базбая пружина- около 10см в диаметър. Снимка нямам, но следващия път като отворя вратата ще я снимам. Може би е наистина за вибра ции, защото няма значение дали е закачена или не- поне аз не усещам. А пък иначе- тя се изхлузва аксиално от оста на която е закачена и затова се разхлопва. Дали да не я лепна с малко метал-пластик за оста? Дали ще държи? А иначе може да се разглоби дясната врата и да се види как е фиксирана, ама после пада едно напасване на стъкла дето още не съм го доизпипал щот няам нерви. В тая връзка- от долните болтове на механизма също ми се струва, че може да се регулира стъклото.
    GTV 2000 T.SPARK 16V 150hp

  5. #5
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Пружината служи като ресор в долно положение на X рамото на стъклото,за да обира вибрац. от неравности.Ако нямаш нищо счупено по механизма,значи не си я сложил на правилния брой намотавания......
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  6. #6
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Много мнения, но нито едно правилно. Пружината при сваляне на стъклото се натяга, но не натоварва самия механнизъм, защото самото сттъкло тежи. Когато обаче стъклото тръгне нагоре, пружината много помага на мотора и целият механизъм. Като цяло стъклото се движи по-равномерно благодарение на нея и с еднаква скораст в двете посоки
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Много мнения, но нито едно правилно. Пружината при сваляне на стъклото се натяга, но не натоварва самия механнизъм, защото самото сттъкло тежи. Когато обаче стъклото тръгне нагоре, пружината много помага на мотора и целият механизъм. Като цяло стъклото се движи по-равномерно благодарение на нея и с еднаква скораст в двете посоки
    Абе господин инжинер не можа ли по-простичко аз ем знам кво прави ем се замислих докато ти чета мнението
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Много мнения, но нито едно правилно. Пружината при сваляне на стъклото се натяга, но не натоварва самия механнизъм, защото самото сттъкло тежи. Когато обаче стъклото тръгне нагоре, пружината много помага на мотора и целият механизъм. Като цяло стъклото се движи по-равномерно благодарение на нея и с еднаква скораст в двете посоки
    ....кажи тогава на човека как да си я излекува тая пружинка де....то е ясно че се натяга га се свали стъклото,може па и да помага,не са доизмислили моторчето да ности едно стъкло и са турили иднъ пружинъ
    Last edited by Ivo Skoklev; 04-09-2009 at 09:40.
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  9. #9
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Ivo Skoklev View Post
    ....кажи тогава на човека как да си я излекува тая пружинка де....то е ясно че се натяга га се свали стъклото,може па и да помага,не са доизмислили моторчето да ности едно стъкло и са турили иднъ пружинъ
    Не позна не само алфа са така ами и повечето без рамка на стъклото като изключиме евтинджос марките
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    54

    Default

    Тъй и не разбрах има ли нещо като фикстор на оста, което не дава на тая пружина да се изхлузва. Колкото до натягането, колко са правилния брой намотавания, защото ми се струва, че ще е доста трудничко да я намотая още веднъж. Бая е коравичка! Някой има ли да пусне една схемичка?
    GTV 2000 T.SPARK 16V 150hp

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Абе господин инжинер не можа ли по-простичко аз ем знам кво прави ем се замислих докато ти чета мнението
    Eeee, то ако беше толко простичко, нямаше да сме сервиз, нали
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •