Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Моята бангия пак роди на Трак Дей-а

  1. #1
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default Моята бангия пак роди на Трак Дей-а

    Здравейте колеги,
    Както вече знаете, и моята бангия роди в Стара Загора, на 22.08.2009.
    Най-накрая бе отремонтирана, след тягостни мъки на тесните специалисти.

    Да припомня случката:
    След 3 часов престой в СтЗ, при тръгване от центъра обърках пътя за Бс, та спях да огледам табелите в насрещното. Точно тогава се разтрака мотора Подобно на дизел, но със силен, плътен метален звук.

    От там:
    2 пъти късане на въже в тъмното. Резултат: счупено капаче на халогена, надрана предна броня, вероятно и криви джанти от пън на пътя (днес ги пробвах със 100-120 и нямаше биене. Все пак са оригиналдъ и трябва да са корави)

    Равносметката:
    Нещо е ирало "Спорт Тото" в трети цилиндър. Челото на буталото е начукано мъжката от твърдо тяло, като имаше и начукано по главата около клапаните. За щастите свещите бяха непокътнати. И четерите клапана не били уплътнявали хубаво. ОК, напаснаха ги уж.

    Click image for larger version. 

Name:	P1310124.jpg 
Views:	306 
Size:	100.4 KB 
ID:	28327 Click image for larger version. 

Name:	P1310126.jpg 
Views:	270 
Size:	98.6 KB 
ID:	28328

    Снимки на главата нямам, ама там филма е същия. Нагара е ужасен, чак се люспи като юфка.

    Все пак е важно, за всичко това да се разбере и причината. Та тя е: Пълен всмукателен колектор с нещо като стружки (ама не точно). Твърдят, че са влезли от някъде, по моя намеса най-вероятно. Нищо, че шлайфаха пачата преди 8000 км. макс. ОК де, тези стружки не ми мязат да са от шлайфа на главата. Като си взема фотоапарата ще им направя хубави макто снимки да ги видите. Размерите им са около 3-4 мм, паралелепипедчета и неправилни форми, като са странна сплав. Едни приличат на олово, със медна сърцевина, други - бронзови. Ще ги видите по-късно.

    Та услугата беше: Изкарване на стружките, нова гарнитура на пачата, ремонтен комплект на вариатора, напасване на клапаните... и това ми струваше само цяло състояние.

    В крайна сметка и майсторите да не могат да ми обяснят нещо как е станало... Ще помоля за логично обяснение и предположения от ваша страна, след като постна и снимките на стружките.

    Важното е, че в момента колата е на крака, следва решаване на козметичните проблеми, след като си стъпя и аз малко на краката.
    Last edited by b_angelov; 02-09-2009 at 17:32.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Майсторите, които не могат да ти обяснят какво и защо това се е случило 8000км след ремонта, същите които ти ПРАВИХА ремонта ли са (сервиза в Поморие)???

    Ако са те, защо са ти искали пари за този ремонт при положение, че ТИ реално нямаш никаква вина за случилото се?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Та предположението на Bobo, че са стружки от шлайфа на главата преди време ми изглеждаше много логично, докато не видях металните парченца. Няма начин те да са от шлайфане. По-скоро е нещо счупено, което въпреки престоя от седмица и половина, не са го открили, ако въобще са търсили.

    ---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Майсторите, които не могат да ти обяснят какво и защо това се е случило 8000км след ремонта, същите които ти ПРАВИХА ремонта ли са (сервиза в Поморие)???

    Ако са те, защо са ти искали пари за този ремонт при положение, че ТИ реално нямаш никаква вина за случилото се?
    Да беше там да чуеш обяснения... Неможело да е от ремонта, след като са минали близо 8000 км.


    И да не пропусна: Платих си и още един междинен ремонт преди месец-два, защото ми течеше масло от силикона на картера. Та там след като го намазаха и затвориха наново, ми съобщиха честито, 50 кинта. + 2 седмици и половина колата в бокса, и 2 напразни разхождания, защото уж трябвала да бъде готова.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Е ако се е счупило нещо и не са го намерили какво е, значи все още е счупено
    Дано не е така де.
    На мен друго ми е чудно, толкова ли е трудно един сервиз да си поддъжа реномето?
    Ще спестят работа и малко пари за части, но реално само губят.

    Офтопик: Боре, ти си човек с железни нерви! Стелка е ударила джакпот!
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Добре де тея стружки все от някъде трябва да дойдат !? Прегледаха ли мотора от всякъде ? Възможно ли е да влезне в цилиндрите нещо през дросела ? При положение ,че клапаните не са уплътнявали добре ,не би ли следвало това да се усеща в работата на двигателя ?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Е ако се е счупило нещо и не са го намерили какво е, значи все още е счупено
    Дано не е така де.
    На мен друго ми е чудно, толкова ли е трудно един сервиз да си поддъжа реномето?
    Ще спестят работа и малко пари за части, но реално само губят.

    Офтопик: Боре, ти си човек с железни нерви! Стелка е ударила джакпот!
    Хехе! Мите, стига си ме хвалил, че скоро ще я засиля по някое надолнище право към морето (за колата говоря)

    ---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:51 ----------

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Добре де тея стружки все от някъде трябва да дойдат !? Прегледаха ли мотора от всякъде ? Възможно ли е да влезне в цилиндрите нещо през дросела ? При положение ,че клапаните не са уплътнявали добре ,не би ли следвало това да се усеща в работата на двигателя ?
    Предполагам, че клапаните на 3-ти не са уплътнявали заради една от стружките, която е влязла в него. Мастерите, за да разберат какво се е случило са запалили мотора, и с майсторска слушалка са слушали от къде идва шума. Давали са лека по лека газ и... са изгубили един цилиндър. 3-ти. Това вероятно защото е заседнала стружката между изпускателен клапан и не е затварял. А за да влезе тая стружка в цилиндъра, твърдят че е дошла от въздуховода, където са намерени още доста такива. Мене ми приличат може би на счупен водач на клапан, ама то тогава не би трябвало да са в смукателя, нали?

    Пък що да не?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Ето и снимки на парченцата. Лошо е качеството, защото използвах малкия фотоапарат + увеличителна лупа, но все пак се придобива представа.

    Click image for larger version. 

Name:	P1010707.jpg 
Views:	263 
Size:	47.6 KB 
ID:	28329 Click image for larger version. 

Name:	P1010710.jpg 
Views:	258 
Size:	46.1 KB 
ID:	28330

    Обърнете внимание на най-дясното парченце. В началото ми заприлича на скъсан кабелен накрайник, но това вътре не са жички от многожичен кабел, както си мислих, а вероятно плътна мед, от някое счупено палче, щифтче или бог знае какво.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  8. #8

    Default

    Странна работа е как се раздробили водачите. Да найстина крайно дясно прилича на кабелна обувка.
    Last edited by zdravio; 02-09-2009 at 09:41.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  9. #9
    кара алфа на въже Ivo Skoklev's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    400

    Default

    Е бати късмета изкарахме с тея ГТВ-та.....всяка седмица по 1 кола заминава....мен ве4е ме е страх да се кача в нея.....Аиде ве4е да искараме тема със всички счупени до тук(то друго май не ни и остана)
    GTV с ново сърце и валчета .....много/100км.

  10. #10
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Има нещо гнило във цялата работа!А деиствителното обяснение на твоите маистори относно слуката какво е?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Има нещо гнило във цялата работа!А деиствителното обяснение на твоите маистори относно слуката какво е?
    Еми някой е пуснал медни гайки в колектора да му направи мръсно - кво мислиш са казали
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Незнам причината дали е възникнала заради основния ремонт зимата или не, но поне едно нещо много ме радва - Радо в момента ми е направил перфектна центровка на мотора. Нищо общо няма динамиката, спрямо преди. Само да кажа, че преди време не ми я прави лично той. В момента върти гуми не само на втора, че и на трета!
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    М/у другото кой беше писал от къде се е сдобил с триъгълничетата на халогените? Мисля, че някой колега си ги беше поръчал от някакъв магазин. Трябва ми само лявото.

    Яворчо няма.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Незнам причината дали е възникнала заради основния ремонт зимата или не, но поне едно нещо много ме радва - Радо в момента ми е направил перфектна центровка на мотора. Нищо общо няма динамиката, спрямо преди. Само да кажа, че преди време не ми я прави лично той. В момента върти гуми не само на втора, че и на трета!
    Тая кола центровка няма или можеш да я правиш или неможеш като ти гледам случея май някой се цели цели само гледай да не е за твоя сметка

    Престанете да си мълчите търсете си правата! Едни трошат коли и зимат пари други чипосват и пак чупят а вие седете и си трайте тука! Като не ви се връзват комисия за защита на потребителя бам и довиждане Едни се гърчиме сичко да е наред други си правят квото си искат и накрая кво само клиентите преебани ?!?
    Last edited by Bobo; 02-09-2009 at 23:34.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #15
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Spam:Амм и на мен ми трябва такова триъгълниче на халогена ама ся не помня ляво или дясно бешее .. помагайте
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •