Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Мнение за алфа 166

  1. #1
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default Мнение за алфа 166

    Здравейте,

    търся си кола с повечко екстри, защото опел омега '90 не може да се похвали с много такива ))
    Спрях се на Алфа 166, защото има доста неща и цялостен комплект при друга марка струва в пъти над това което виждам. Прочетох повечето теми във форума за 166 и съм със смесени чувства. От една страна много ми харесва, от друга не знам какви пари ще костват ремонтите... Заради това исках да питам доколко 6000лв е нормална цена за 166 2.4 JTD от юли 2002? ходих да я гледам, изглежда запазена, мисля да я гледам и на сервиз почивните дни, но все пак - всякакви мнения са добре дошли. благодаря предварително..

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Добре дошъл! Алфа Ромео 166 е автомобил от висок клас който наистина може да ти достави удоволствие от шофирането, но трябва да имаш предвид, че поддръжката не е евтина.
    Колкото до конкретната кола, ще ти кажа едно - за дизелова 166-ца след 2001-ва цените в Германия започват от 3500 евро. Прави си сметка за да струва тук 3000 евро какво ще представлява. Съветвам те, щом си решил да купуваш такъв клас кола да намериш начин да си я подбереш и да си я докараш на ход. Ще си спестиш много време, нерви и разходи, които са ти гарантирани ако попаднеш на издухана и поломена 166-ца. Успех!!!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3

    Exclamation

    Здравей колега! Аз карам с такъв двигател, само че 156 и да ти кажа честно наистина този двигател е оптимизирам между разход и вървеж...
    За конкретната обява е наистина малко странно защото е малко евтина тази 166, но пък все пак е криза
    Просто отиваш в добър сервиз и правиш диагностика на колата ако всичко е наред, защо пък да не се сдобиеш с една лимузина
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Само преди седмица си взех мойта и при голямото обикаляне из околностите на Дупница не видях цена по ниска от 6200 за 166 2,4 и то за 1999г.
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Няма проблем да си купиш 166 за 6000лв стига да не си мислиш, че ще си останеш само с тоя харч До 1година може да закръглиш сумата без проблеми, ако ме разбираш какво искам да кажа.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6

    Default

    Е вие го наплашихте момчето .То и Мерцедес да си вземеш има ли гаранция че няма да ти направи проблем.Това че като си вземеш Алфа за 6000лв след това ще дадеш още толкова е много пресилено .Набутвация е обаче да си вземеш ''здраво'' голфче за 8-9000лв и след това да почнеш да го правиш със сигурност ще ти излезе по скъпо.

  7. #7
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Никой не го е наплашил,само за обслужването са ти около 500 лв.Просто тая работа не е като оная.Само за справка погледни в немското мобиле,на какви пари са 166-ците,в добро и досто добро състояние,защото има и от най-последните отлични,за по около 15-17 000 евро
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #8
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Колкото и да се говори на Българина че евтиното излиза скъпо той никога няма да го проумее.....

  9. #9
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Не знам дали да хваля или да се оплаквам,но до сега за 4 месеца съм изминал 10 000 км,докарах я април от Германия,оня ден се върнах от Атина и тук си я карам всеки ден.Общо взето ако не си манияк няма да имаш оплаквания.По принцип дизайна,марката,мощността леко задължават и човек си мисли че кара нещо изключително и свръхнормално.В същност автомобила си е едно нормално возило което обаче буди респект на пътя.Не трябва да забравяме че повечето от авариите по автомобилите се дължат на задкормилните устройства.Хубавото при нас обаче е че форума е много активен и с доста знаещи и себеотдадени членове които си помагат активно с информация или с каквото могат.Колкото до разходите за сега всичко е нормално,ролки,ремъци,масло,филтри,втулки на предни носачи,накрайник кормилна рейка(десен),смазване на един заден скърцащ болт,сменено буталце на съединителя и май че е това за сега.Колата е алфа 166 2,4 JTD 1998 година.

  10. #10

    Default

    Ако си вземе Пасат или бмв 5 дали ще даде по малко пари за обслужване или части според мен не, но пък за сметка на това ще даде почти двойно за да ги купи .

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Здравей колега !
    Най-добре си отваряй очите освен да няма "видими" забележки така и добре чети документите ( предполагам ще вземаш нов внос) Гледай ако е от Италия колко собственика е имала - това ги пише в талона, избягвай колата да е на фактура от там, това значи че е купена от "comercianti" (търговци ) което може да значи в повечето случай от някоя морга. Но най-важно е както е споменал колегата в предния пост как е карана и потдържана колата. Само за пример ще ти кажа че досега съм сменил около 14 коли - били са на възраст 6-10г, както са били внос от Италия, Германия, Белгия, дори и САЩ. Някой от тях съм ги купувал дори по телефона, ( както и алфата която я взех преди седмица - от подписа ми но пу..пу да не чуе дявола до сега не съм имал никакъв сериозен проблем с нито една от колите. Просто късмет.
    И пак да спомена че единствената кола която съм повторил да я купя това е била Ауди ( без да се сърдите, но наистина здрава кола ) и Алфа ромео. Преди и мах 156, сега съм на 166. Ако това ти е била детската мечта ( като моята например, още помня през далечната 1994г на Пловдивския панаир колко рекламни материали си бях взел и снимки бях направил пред една алфа ромео 164 )- купувай без да се замисляш, но ако си решил да я купиш само защото за тези пари неможеш да си купиш друга кола такъв клас...недей, по добре потърси нещо друго.
    Last edited by todorgg; 03-09-2009 at 09:57.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Нов внос кола НЕ вземай!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Нов внос кола НЕ вземай!
    А каква да вземе??? Стар внос??? Като чета по форума какви интервенции правят някои по колите си, какво ТНТМ пада - по-добре нов внос, отколкото екземпляр, върху който някой се е упражнявал да прави "подобрения".
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #14

    Default

    нов / стар се в гъз .... за такъв клас кола на тези години първоначалната сума за покупката обикновенно е половината от разходите по нея в следващите 2-3 години....

  15. #15
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    ...за дизелова 166-ца след 2001-ва цените в Германия започват от 3500 евро. Прави си сметка за да струва тук 3000 евро какво ще представлява....
    Quote Originally Posted by Flame View Post
    ...погледни в немското мобиле,на какви пари са 166-ците....
    Колеги, стига с това немско мобиле бе.

    Ще споделя малко от моя опит:

    Ромина ми е 4-тата кола - имал съм 2 немски и 2 италиански коли. Всичките 4 автомобила съм ги купувал нов внос, всичките 4 внесени от Италия, и всичките 4 съм ги взел на цени по-ниски от тези в немското мобиле. 2 от колите съм ги купил от Горубляне, а другите 2 - от евтини автокъщи.

    В общи линии, не съм имал проблеми повече от обичайните, с 2 изключения - на 2 от колите съм правил ремонти на скорости за по 600 лв, и в 2-та случая предизвикани от "кадърни майстори", т.е. можеха да бъдат избегнати.

    Приказките за вноса от Италия са мит, подобен на този за "чупливите" италиански марки.

    Относно проблемите: на всичките 4 коли съм правил ремонти по окачването и не мисля, че в БГ това може да се избегне с кола над 100К км. На 3 от колите съм сменял съединител, просто защото 4-тата нямаше такъв. На оригиналния съединител е нормално да му дойде времето на 150-200К км, т.е. точно когато ние сме собственици на колата, която сме взели обикновено на тия километри.

    ---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    нов / стар се в гъз .... за такъв клас кола на тези години първоначалната сума за покупката обикновенно е половината от разходите по нея в следващите 2-3 години....
    За сметка на това "първоначалната сума за покупката" е под 10% от цената на колата като нова, докато на Гоуфа....

    П.п. Знам, че си фен на покупката на чисто нова кола, та ако можеш да предложиш на човека вариант за 6000 лв - готови сме да го чуем. Ако не - нема нужда от спам.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 1 of 4 123 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •