Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Мнение за алфа 166

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    нов / стар се в гъз .... за такъв клас кола на тези години първоначалната сума за покупката обикновенно е половината от разходите по нея в следващите 2-3 години....
    И какво искаш да кжеш колега, че тези 6 бона които ще даде са полвината от сумата ( демек цялата ще е 12 хил.) който ще вкара за разходи в нея............

    Не плашете така момчето.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    И какво искаш да кжеш колега, че тези 6 бона които ще даде са полвината от сумата ( демек цялата ще е 12 хил.) който ще вкара за разходи в нея............

    Не плашете така момчето.

    искам да кажа че е твърде вероятно като си купи 166 за 6000 , да набие следващите 2-3 години още 6000 за да я поддържа в прилично състояние . И накрая след тия 2-3 години и 12 000 лв набити пари ще може да я продаде за не повече от 3-4000 лв .
    Ама тва са все дребни подробности които един алфист не трябва да го притесняват .

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    искам да кажа че е твърде вероятно като си купи 166 за 6000 , да набие следващите 2-3 години още 6000 за да я поддържа в прилично състояние . И накрая след тия 2-3 години и 12 000 лв набити пари ще може да я продаде за не повече от 3-4000 лв .
    Ама тва са все дребни подробности които един алфист не трябва да го притесняват .
    Горе долу е така, но не знам защо си мислиш, че отваряш очите на някой!? И при коя кола от тоя клас е различно?

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    искам да кажа че е твърде вероятно като си купи 166 за 6000 , да набие следващите 2-3 години още 6000 за да я поддържа в прилично състояние . И накрая след тия 2-3 години и 12 000 лв набити пари ще може да я продаде за не повече от 3-4000 лв .
    Ама тва са все дребни подробности които един алфист не трябва да го притесняват .

    Затова алфа не се купува защото е "изгона на цена лимузина" трябва да детската ти мечта, а както знаем сбъднатите мечти цена нямат
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  5. #20

    Default

    при всички коли от тоя клас е същата работа .
    Затова и се продават на такива ниски цени дето после излизат дебело на щастливият собственик , който след няколко години открива че е набивал пари в нищото.
    Мечтите имат цена Това си е мое мнение .

    А Алфа се купува масово точно щото е най-евтиното.
    Last edited by SFINKS; 03-09-2009 at 12:36.

  6. #21
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Немското мобиле съм го споменал само за справка,и 3-те алфи са ми били нов внос,и 3-те от Италия,с по един собственик преди мен,и от трите нямам забележки.Има си само нормални ремонти,на които просто им е дошло времето,просто за тия коли всичко е въпрос на шанс.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  7. #22
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Здравей колега !
    Най-добре си отваряй очите освен да няма "видими" забележки така и добре чети документите ( предполагам ще вземаш нов внос) Гледай ако е от Италия колко собственика е имала - това ги пише в талона, избягвай колата да е на фактура от там, това значи че е купена от "comercianti" (търговци ) което може да значи в повечето случай от някоя морга. Но най-важно е както е споменал колегата в предния пост как е карана и потдържана колата. Само за пример ще ти кажа че досега съм сменил около 14 коли - били са на възраст 6-10г, както са били внос от Италия, Германия, Белгия, дори и САЩ. Някой от тях съм ги купувал дори по телефона, ( както и алфата която я взех преди седмица - от подписа ми но пу..пу да не чуе дявола до сега не съм имал никакъв сериозен проблем с нито една от колите. Просто късмет.
    И пак да спомена че единствената кола която съм повторил да я купя това е била Ауди ( без да се сърдите, но наистина здрава кола ) и Алфа ромео. Преди и мах 156, сега съм на 166. Ако това ти е била детската мечта ( като моята например, още помня през далечната 1994г на Пловдивския панаир колко рекламни материали си бях взел и снимки бях направил пред една алфа ромео 164 )- купувай без да се замисляш, но ако си решил да я купиш само защото за тези пари неможеш да си купиш друга кола такъв клас...недей, по добре потърси нещо друго.
    Привет,

    не очаквах толкова много отговори...) Благодаря. От 5 дни се ровя из форума и имам още 30-а теми които да прочета за 166-цата.Много ми харесва дизайна, независимо че всички го опреличават с "тъжния сом"... искам комфортна кола за всекидневна употреба - да знам че мога да разчитам на нея и в града и по пътищата на нашата родина ). ходих миналата седмица и я погледнах отгоре отгоре. отвън само част от задния фар беше пукната и изглежда добре. отвътре всичко е лъснато - нормално, но подлакътника ми остана в ръцете като го повдигнах ))). от форума разбрах че е хубаво да се отиде на сервиз и да се прегледа - мисля вантотрейд или ауто италия да видя, кое ще работи събота - че само тогава мога .. Та на въпроса - при покупката какви документи, ключове, упътвания, талони и всичко друо трябва да се гледа. За първи път ще си купувам кола и искам да минимизирам проблемите който мога да срещна... Благодаря ви още веднъж..

    поздрави и лек ден

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Колега, ако искаш бензинова 166-ца има една в гр. Белово. Един човек на около 50г. я продава. Сина му е в италия и му изпраща на месец по една кола. Колата е читава и сравнително запазена. Аз лично бях да я гледам преди седмица, но е бензинова 2.0 TS. Единствения "проблем" беше, че нямаше кода на ICS-то За цената - с мене се спазари за 4100 лв. Незная от къде си, но ако си от софия гр. Белово ти е на 80-90 км.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  9. #24
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    при всички коли от тоя клас е същата работа .
    Затова и се продават на такива ниски цени дето после излизат дебело на щастливият собственик , който след няколко години открива че е набивал пари в нищото.
    Мечтите имат цена Това си е мое мнение .

    А Алфа се купува масово точно щото е най-евтиното.
    Донякъде си прав донякъде не. Всичко е късмет. Алфата я взех според всички скъпо, но за 60 000 км не сменях почти нищо освен редовните неща, напоследък се наложи да подмена по сериозни работи като съединител за кйто съм си виновен тъй като чипа ми е от най силните. Мой приятел си взе Авенсис от магазина (случайно не че ти караш Тойота, той поне кара кола щото тия със шавролетите няма и да ги споменавам колко псуват) и вчера смятахме защото го продаде, като се натиска да ми купува БМВ-то. Та купи я за 50 000 с оскъпяването продаде я за 29 000 само от това е назад с 21 000лв като вътре са включени застраховките. Два пъти влиза в сервиз за по сериозни работи 1500лв и 800лв. значи общо 23 300. Това за 50 000км.Вътре почна да скърца а окачването според майсторите беше тръгнало. Та моят човек каза че повече никога няма да си купи нова кола, защото е най голямото набутване. Въпрос на виждане. Аз на БМВ-то с цялата гас каране по черни пътища където нормална кола ще фърли сичко, до момента съм сменил един резистор за 50 лв. да точно така за година и нещо само 50 лв и нафта, даже маслото не съм барал щото е лонглайф. Сега мога да го продам горе долу на цената на която съм го купил.
    Та няма да споменавам тия където имаха сериозни проблеми като на Снта фе 40 000км и гръмна мотора.........
    Ако има човек късмет и за 5000 си купува кола кара я и си свирка. Но на колегата ще кажа все пак да се приготви за скъпа потдръжка.

  10. #25

    Default

    ако можеш го продай БМВ то на тоя дето е открил че нова кола идва скъпо
    Ама да не си развалите приятелството после , щот стара кола колкото и да е запазена изкарва в Бг без да създава проблеми горе долу година две , после става мале мила БМВ 7 ца

  11. #26
    heartbeat: 166 kbps kpmaster's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    178

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Колега, ако искаш бензинова 166-ца има една в гр. Белово. Един човек на около 50г. я продава. Сина му е в италия и му изпраща на месец по една кола. Колата е читава и сравнително запазена. Аз лично бях да я гледам преди седмица, но е бензинова 2.0 TS. Единствения "проблем" беше, че нямаше кода на ICS-то За цената - с мене се спазари за 4100 лв. Незная от къде си, но ако си от софия гр. Белово ти е на 80-90 км.
    Благодаря, но бензина ще ми идва много нанагорно с бюджета ). мисля дизел, че да не се изкушавам да се юркам ) с опела стигнах това лято до 180 (на газ) по бургаската магистрала и ми направиха забележка спътниците та не можах да го видя какво още може. Пък и не е много добре предницата та да го юркам повече... . затова по добре дизел и по-полека.. че и полицайте станаха много откак ги пуснаха пешаците.

  12. #27
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by kpmaster View Post
    Благодаря, но бензина ще ми идва много нанагорно с бюджета ). мисля дизел, че да не се изкушавам да се юркам ) с опела стигнах това лято до 180 (на газ) по бургаската магистрала и ми направиха забележка спътниците та не можах да го видя какво още може. Пък и не е много добре предницата та да го юркам повече... . затова по добре дизел и по-полека.. че и полицайте станаха много откак ги пуснаха пешаците.
    Хохохо, ако мислиш,че дизела не подлежи на юркане...
    Колкото за новите коли - нова кола в България за лична употреба е абсолютно безсмислено, но да не оспамваме темата на човека.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #28
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Колкото за новите коли - нова кола в България за лична употреба е абсолютно безсмислено
    Абсолютно съгласен.
    Моята кола я взех преди 2г за 9500лв с ГИ. В момента има 104 166-ци за продаване в Мобилето.
    Като чукна в Мобилето 166 с кожен салон най-евтината бензинова е 7000лв с днешна дата! Изобщо не говорим в какво състояние и за други екстри! Като чукна 166 с ГИ не излиза нито една! Значи на практика ако реша да си взимам утре примерно и да и слагам ГИ - ?! какво?! Ами то само това ли е? Много им падали цените - глупости.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  14. #29

    Default

    Не падат само алфите като си взимах моята 156 до нея имаше бмв 5 -98г 12 000лв за година станаха на 7-8 000лв .А падат щото българина иска икономично 4-5литра да гори е то като я купи тази ''икономична'' кола излиза друго амааааа......

  15. #30
    Запален алфист Gpower's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    гара Елин Пелин много близо до София
    Age
    38
    Posts
    129

    Default

    колеги моята алфа я купих за 6100 като цената и беше 7800 купих я преди месец досега в нея сам вкарал 800лв по смяна..... единствения преоблем който имах беше в електрониката или по точно кабелите.... или по точно казано проблема ми беше в бушоните смених това цялото на което стоят взех го от друга алфа за 60 лв и буга се оправи..... също така съм сменил и един шарнир и тампони масла и филтри което си е съвсем нормално за бг защото тук всички правим предници защото пътищата са ни просто перфектни та мисалта ми беше ако колата е е в добро състояне цената е добра като се има в предвид за колко я взех моята по талона реално е 2 ръка защото само един собственик е имала и то отгоре на всичко жена ..... имам също така и сервизната книжка......
    Alfa ROmeo 166 2.4 JTD
    Ford Focus mizeren bokluk dobre4e se oturvah ot nego
    Alfa Romeo 145 1.4 TS - EX

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •