Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: LED габарит за 147 ?

  1. #1
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default LED габарит за 147 ?

    Здравейте колеги. На скоро сложих ксенон и като го пусна много ме дразни жълтата светлина на габарита отстрани. Та въпроса ми е от каде да си закупя ХУБАВИ LED габарити, и има ли такива дето като ги сложа да не ми свети чека за изгоряла лампа?
    Бях пробвал с едни малки диодни (само за проба) но едвам светят дори не се виждат сравнение с оригиналните. До колкото знам оригиналните габарити са халогенни / има ли такива ЛЕД ?

    Благодаря предварително

    Поздрави !

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Има хубаво диоди на H6W цокъл, но трябва да слагаш въпротивление за да имитираш товар. Иначе може да си сложиш Блу Вижън на Филипс крушка. Свети почти бяло. И е доста по-добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Има хубаво диоди на H6W цокъл, но трябва да слагаш въпротивление за да имитираш товар. Иначе може да си сложиш Блу Вижън на Филипс крушка. Свети почти бяло. И е доста по-добре.
    Благодаря за бързия отговор колега, а блу вижана на филипс дето говориш за него дава ли грешка на чека. Бях чул преди че имало някакви лед крушки на OSRAM при които не отчитало такива ?

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by valsport View Post
    Благодаря за бързия отговор колега, а блу вижана на филипс дето говориш за него дава ли грешка на чека. Бях чул преди че имало някакви лед крушки на OSRAM при които не отчитало такива ?
    BluVision си е халогенна крушка със температура на светлината 4000 келвина.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега вчера ми говориха за някакви лед крушки за габарит, който светели страхотно, и били ефтини, ще проверя за какво иде реч и ще ти пиша мога да ги снимам ако искаш дори, някакви нови били, за ксенона спец.ги ползвали.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега вчера ми говориха за някакви лед крушки за габарит, който светели страхотно, и били ефтини, ще проверя за какво иде реч и ще ти пиша мога да ги снимам ако искаш дори, някакви нови били, за ксенона спец.ги ползвали.
    Ок колега. Мерси. Като ги пробваш кажи дали си доволен и ако искаш ги снимай направо да си взимам и аз. Не съм много запознат те са ни еднакви нали 156 / 147 ?

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by valsport View Post
    Здравейте колеги. На скоро сложих ксенон и като го пусна много ме дразни жълтата светлина на габарита отстрани. Та въпроса ми е от каде да си закупя ХУБАВИ LED габарити, и има ли такива дето като ги сложа да не ми свети чека за изгоряла лампа?
    Бях пробвал с едни малки диодни (само за проба) но едвам светят дори не се виждат сравнение с оригиналните. До колкото знам оригиналните габарити са халогенни / има ли такива ЛЕД ?

    Благодаря предварително

    Поздрави !
    www.dek.bg - не им правя реклама, ама тия евтините боклуци по магазините лесно горят

  8. #8
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    www.dek.bg - не им правя реклама, ама тия евтините боклуци по магазините лесно горят
    Приятел сега ги разглеждах и мисля ,че тези който са показани в сайта няма да ми станат. Трябват ми с цокъл бях пробвал такива обаче не станаха

  9. #9
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Точно така - за нашите габарити са H6W, които са с цокъл -даже се вижда отвън, ако се вгледаш през фара. При това, цокълът не е от най-стандартните, при които двете пъпки са разположени на 180 градуса една спрямо друга, а на 170 (да речем, не съм си играл да проверявам точно). Но, въпреки това, стават и от по-обикновените, тези с нормалния цокъл (в краен случай едната пъпка се изпилява малко).
    Аз в момента съм с обикновен цокъл с 4 малки диода на крушка (много евтини), но през деня изобщо не се вижда, че свети нещо. Само вечер си личи, че има нещо, при това бяло. Пробвах и с доста по-силни и скъпи диоди, но неприятното е, че повечето (ако не и всички) са насочени напред, а това при нашите фарове (156) е пластмасата между късите и дългите и ефектът е никакъв. Не съм намерил още такива, дето светят настрани и затова и аз ще си търся от синята визия на Филипс.
    Last edited by Panchev; 03-09-2009 at 13:53.

  10. #10
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Точно така - за нашите габарити са H6W, които са с цокъл -даже се вижда отвън, ако се вгледаш през фара. При това, цокълът не е от най-стандартните, при които двете пъпки са разположени на 180 градуса една спрямо друга, а на 170 (да речем, не съм си играл да проверявам точно). Но, въпреки това, стават и от по-обикновените, тези с нормалния цокъл (в краен случай едната пъпка се изпилява малко).
    Точно така ! и аз не бях много запознат докато на неделната среща колегата "вовата" ми отвори очите и ми каза същото. А има ли ЛЕД от въпросните халогенни габарити

  11. #11
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Ц! Поне аз досега "маркови" автомобилни LED крушки не съм виждал. Но пак ще кажа, че бих пробвал с други LED-ове, освен ако не са от този тип http://www.dek.bg/caraudio/Images/acc/xen-002.jpg или http://www.dek.bg/caraudio/Images/acc/xen-003.jpg . С подходящ цокъл, разбира се. И въпреки това, ефектът няма да е кой-знае колко голям, защото така изглеждащата крушка става много дълга и влиза напред в пластмасана между фаровете. Губи й се силата!

  12. #12
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Ц! Поне аз досега "маркови" автомобилни LED крушки не съм виждал. Но пак ще кажа, че бих пробвал с други LED-ове, освен ако не са от този тип http://www.dek.bg/caraudio/Images/acc/xen-002.jpg или http://www.dek.bg/caraudio/Images/acc/xen-003.jpg . С подходящ цокъл, разбира се. И въпреки това, ефектът няма да е кой-знае колко голям, защото така изглеждащата крушка става много дълга и влиза напред в пластмасана между фаровете. Губи й се силата!
    Сега в момента съм си с оригиналните и светят завидно силно и осветяват отстрани дори обхваща целия фар + лупата за дългите става цялата жълта. Когато пробвах с диодни се едно бях махнал изцяло габаритите на тъмно свети само една малка точица.
    Иначе сега се разрових из нета и мисля че ми трябва нещо такова ако изобщо стане.
    http://ppetkov.files.wordpress.com/2...ba9s_5led3.jpg

    http://www.wardenjp.com/ba9s_5led5.jpg

    http://img.alibaba.com/photo/2025510..._light_H6W.jpg

    http://www.sparkplugsdirect.co.uk/im...0bch6w-led.jpg

    изглеждат ми доста добри и мисля че ще паснат идеално дори изнамерих из нета снимка на 147 с такива.

  13. #13
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Аз съм с последните -ефектът е, че ги има, колкото да не кажеш, че ги няма.
    Предпоследните са много по-силни, но излъчват насочено напред, което ще ги направи да изглеждат не по-добре от слабите.
    Иначе първите два линка дават крушките, които ни трябват и въпреки това съм скептично настроен доколко ще осветяват. Иначе, на снимката, която си показал с колата, се вижда, че светят. Да, но в пълен мрак. И сегашните ми светят горе-доли толкова. При наличието и на най-слаба дневна светлина няма да можеш да кажеш, че имаш запалена крушка. То, не че е и необходимо чак толкова да светиш постоянно, де, ама това е резултатът.

  14. #14
    започва да се пристрастява valsport's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Аз съм с последните -ефектът е, че ги има, колкото да не кажеш, че ги няма.
    Предпоследните са много по-силни, но излъчват насочено напред, което ще ги направи да изглеждат не по-добре от слабите.
    Иначе първите два линка дават крушките, които ни трябват и въпреки това съм скептично настроен доколко ще осветяват. Иначе, на снимката, която си показал с колата, се вижда, че светят. Да, но в пълен мрак. И сегашните ми светят горе-доли толкова. При наличието и на най-слаба дневна светлина няма да можеш да кажеш, че имаш запалена крушка. То, не че е и необходимо чак толкова да светиш постоянно, де, ама това е резултатът.
    Еми колкото и слабо да светят на светлина дори и изобщо да не светят ще е по добре от колкото жЪлтата светлина да разваля пейзажа на ксенона хехе А до тая снимката на колата дето съм дал на мен ми светят по същия начин само дето е в жълто.
    Някой да знае от каде мога да си намеря от този сорт някакви ? и ако може да не осветяват само напред ами както е показано на снимката с колата.
    Поздрави !

  15. #15
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    удачен вариант според мен е OSRAM Night Breaker
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •