Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Подлежи ли на ремонт или обслужване вариатора на Алфа Ромео 156 2.0

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default Подлежи ли на ремонт или обслужване вариатора на Алфа Ромео 156 2.0

    Здравейте колеги,
    имам питане отностно вариатора,
    двигателя работи като дизел - докато загрее,
    майсторите - докторите казаха че е от вариатора,
    съгласих се , но ми казаха че трябва да се смени с нов.
    Който в последствие разбрах че си е цифра !!!
    Чакам мнения по въпроса !!!
    Колата е Алфа Ромео 156 2.0

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ами има ремонтен комплект по принцип (30-на лева мисля че беше), но не изкарва много(така съм чувал само, колегите които са сменяли ще кажат). Но ако ще го сменяш, карай още така докато не вземе постоянно да трака, ... е сега ако имаш излишни 300лв го сменяй на момента.Мойта също е така отначало като паля и след 5-10сек шума изчезва и всичко е нормално.
    пп Пробвай и с търсачката, имаше доста писано по тая тема.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нов, колега, нов. Не се знаимавай с ремонтните комплекти.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4

    Default

    Ремонтният комплект не се продава случайно или пък защото на някой му е хрумнало просто ей така.
    На всяка смяна на ангренажен ремък се ползва и ремонтен комплект. Поне така е зададено в плана за сервизно обслужване на двигателите с вариатор (информацията е от сервиз на Алфа Ромео в Италия).
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Ремонтният комплект не се продава случайно или пък защото на някой му е хрумнало просто ей така.
    На всяка смяна на ангренажен ремък се ползва и ремонтен комплект. Поне така е зададено в плана за сервизно обслужване на двигателите с вариатор (информацията е от сервиз на Алфа Ромео в Италия).
    Колега грешиш. На всяка смяна на ангренаж се сменя вариатора с нов, както и водната помпа и всички ролки!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Колега грешиш. На всяка смяна на ангренаж се сменя вариатора с нов, както и водната помпа и всички ролки!
    Така ми обясниха господата от сервиз на Алфа в Триест, така го пиша и аз. Ако грешката е тяхна (но не ми се вярва), това е друг въпрос. Това което ми обясниха беше буквално - "Господине, всичко необходимо за това обслужване е пакетирано в кутия Ricambi Originali - ремък, ролки, ремонтен комплект за вариатор". Попитах защо комплект, а не нов вариатор, на което ми беше отговорено, че е не се сменя цялото цялото желязо, а само карантиите му. За водна помпа не съм ги питал дали с всеки ангренаж или през един.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако вариатора си е износил прекалено и комплект да сложиш пак ще трака. Освен ако не му се слага редовно комплект. Но аз съм слагам ремонтен комплект на вариатор. 10 000 км няма проблеми. После се рзтрака отново. Разглобих го пак. Шайбата е непокътната. Корпуса износен.

    Последния вариатор който ремонтирах. Му наварявахме сребърен припой и шлайфане после. С дебелината на шайбата и +2 дести резерва. Стана перфектно. Незнам само колко време ще кара. Пича не се е оплаквал.
    Last edited by oem; 04-09-2009 at 10:51.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ако вариатора си е износил прекалено и комплект да сложиш пак ще трака. Освен ако не му се слага редовно комплект. Но аз съм слагам ремонтен комплект на вариатор. 10 000 км няма проблеми. После се рзтрака отново. Разглобих го пак. Шайбата е непокътната. Корпуса износен.

    Последния вариатор който ремонтирах. Му наварявахме сребърен припой и шлайфане после. С дебелината на шайбата и +2 дести резерва. Стана перфектно. Незнам само колко време ще кара. Пича не се е оплаквал.
    Не споря, колега. Цитирах въпросните хора, но не мога да коментирам.
    А след като сте правили опити за въстановяване, как смяташ - дали ако ремонтен комплект се използва при всяка смяна на ангренажен ремък, ще се появи това износване на корпуса и ако да - приблизително за какъв пробег би се износил той?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Няма представа. Плюс това той не се износва и равномерно ам на една страна. Под ъгъл. И... бе проблеми.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Това, че трака според мен /и други специалист/не е някакъв проблем, моя си трака и си работи.
    Иначе, наистина като сменяш ангренаж ще ти излезе по евтин труда да се сменят и тези части, като вариатора е по скъп за нашия джоб, затова на швейцареците им е през оня р....., не че няма и логика в това.
    Комплекта върши работа в зависимост от степента на износване, което се преценява от майстора в сервиза, ако разбира наистина.
    Last edited by fred; 04-09-2009 at 16:31.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11

    Default

    Някаде бях чел ,че този ремонтен комплект може да се ползва само веднъж и след това трябва нов вариатор.И като цяло изкарвал 10 20 к километра.

  12. #12
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Тракането се дължи на умора на пружината, а разбиването на компонентите на вариатора се дължи на продължителното тракане ...
    Ремонтния комплект помага ако е за първи път ремонтиран и ако не е тракъл твърде дълго в противен случай изобщо не кара при някои коли изкарва 2-3 хиляди километра при други изкарва 8-10 хиляди което пак не е задоволително ....
    но при всяко положение новия кара повече от ремонтирания обаче цената му е висока за това всеки сам си решава-

    Според финансовите възможности или нов или ремонт на стария. Това се вижда след разглобяването ако има подбити и износени шлици както и нарушена циментация тогава нов ,ако всичко е както трябва се слага рем.комплект който струва 12-13 лева според магазина .
    Last edited by dimo; 08-09-2009 at 10:44.
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Ремонтния комплект помага ако е за първи път ремонтиран и ако не е тракъл твърде дълго в противен случай изобщо не кара при някои коли изкарва 2-3 хиляди километра при други изкарва 8-10 хиляди което пак не е задоволително ....
    но при всяко положение новия кара повече от ремонтирания обаче цената му е висока за това всеки сам си решава-
    Според финансовите възможности или нов или ремонт на стария. Това се вижда след разглобяването ако има подбити и износени шлици както и нарушена циментация тогава нов ,ако всичко е както трябва се слага рем.комплект който струва 12-13 лева според магазина .
    Това със шлиците ми е много тъпо. 5, 6 вариатора съм отварял. Някои от тях непоправими. Шлиците са перфектни. Износване е аксиално. Даже се и вижда корпуса на вариатора как е надран.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Някаде бях чел ,че този ремонтен комплект може да се ползва само веднъж и след това трябва нов вариатор.И като цяло изкарвал 10 20 к километра.
    ако се смени при първи симптоми изкарва повече
    Alfa 155 2.0 16v

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ако се смени при първи симптоми изкарва повече
    И на мен така ми казах във Ванто, даже и след симптомите, просто се преценява
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •