Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38

Thread: Делко на 33 лек проблем :)

  1. #1

    Default Делко на 33 лек проблем :)

    Значи вчера се прибирам от работа и минавам през еконт да си взема пратката делко от колегата Hristo58 и се вкарвам в филма извадих вакуум регулатора от делкото и с бодра стъпка с ключове и отверки се запътвам към моят любим коптор и ....... греда след като демонтирах една камара неща от двигателя се оказа че делкото се е заварило за мотора и няма махане нито мога да регулирам аванса нищо все едно е заварено с телоподаващото и няма мърдане .... с чук го мъчих .... с щанга опитах няма и няма направо се отказах, викам си на акъла сигурно нещо се е спекло чакай да пръсна малко с едно спрейче пък на сутринта ще го видим и легнах с една тегава мисъл в главата, ако не стане няма какво друго да се направи .... ставам сутринта и с бодра стъпка към коптора се засилвам ... пак с една камара отверки и клещи и ключета .... отварям капака е едно ми е притеснено че няма да стане хващам с една ръка и се опитвам да го завъртя но.... пак греда събрах цялата свинщина запалих коптора и слязох на центъра да пия кафе и да си отпусна нервите от предната вечер. И сега пак я карам с пробития вакуум и трака ... и ме нерви накрая ще играе флекса и на скрап защото вече нямам нерви да се занимавам с дебилни италянски коптори недомислени и така. Дано няма повече набутани които да си купят този тип курник наречен АЛФА РОМЕО 33
    това е най жалкото подобие на автомобил което съм управлявал в живота си а доста марки са ми минали през ръцете от 97 до сега

  2. #2
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    брат ... дигнаха се много цените за желязото ... съвсем сериозно ти го предлагам ... ама некой разбирач може да се обади с идея, тъй че ... не бързай
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Купи си един домислен немски скрап и бягай с 200 от този форум.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    dorkovo
    Posts
    73

    Default

    е приятелю,много си опатил,ама не се предаваи така лесно.опитаи с малко спирачна течност да вкараш в отвора където влиза делкото.

  5. #5
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Наспи се обмисли и тогава зимай крайни решения , безисходни ситуации няма не се предавай , погледни го спокойно напръскаи с вд40 и пробвай пак

  6. #6
    Запален алфист terfenliata's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    гр. Свиленград
    Posts
    55

    Default

    Колега, имах го същия проблем. Пръсках го с какво ли не. Правиш следния номер, закарай колата в гараж или на място кадето да можеш да закачиш ръчна лебедка над двигатела на колата. Връзваш делкото и вдигаш с лебедката докато предните амортисьори се вдигнат с около 5 см. Вземаш едно дървено трупче и чук и удряш по делкото но не много силно. Примен на второто удряне изхвърча като тапа. Хубаво е да сложиш на предното стъкло нещо да го предпазиш. Успех.
    Last edited by terfenliata; 05-09-2009 at 22:04.
    ALFA ROMEO 33 1.7 IE с климатик

  7. #7

    Default

    момчета мина ми една тъпа мисъл през главата ... но не ми се рискува ... дали да него напъна с големия тръбен ключ да го развъртя... ако случайно се развърти ще излезе ... но в случай че се откърши опашката става голямо мазало след това няма оправяне !!!

  8. #8
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    А какъв мотор ти е колата и няма ли друг начин да го оправиш без да вадиш делкото , защото тук идава момента ,че като го извадиш може да си земеш ново двеста от нещо друго

  9. #9

    Default

    Ето снимка да стане нагледно значи където е очертано там има винчета които трябва да се развият за да се подмени този вакуум. Едно от тях остава точно зад маркуча на помпата на съеденителя и без демонтаж на цялото делко няма начин да се развие другия вариянт е да демонтирам самата попма на съединителя което е още по голям филм ... за това се дразя на тези недомислени простотии. Всичко можеше да стане много лесно ... просто да завъртя самото делко и да си развия каквото ми трябва ... но няма начин
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00178.jpg  

  10. #10
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Едно предложение защо не махнеш дистрибуторната капачка е да друпнеш маркучето за помпата на съединителя и с една малка трестчотка или малко ключе да развиеш мисля че ще се получи без сериозно раскотване

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    До сега не схванахте ли,че първо се опитва да го завърти,а после да го извади!!!!!
    Колега,тия не се въртят,а се вадят направо!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    До сега не схванахте ли,че първо се опитва да го завърти,а после да го извади!!!!!
    Колега,тия не се въртят,а се вадят направо!
    Колега те всички се въртят и се вадят !!! няма начин да не се върти

  13. #13
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Quote Originally Posted by whorunit View Post
    Колега те всички се въртят и се вадят !!! няма начин да не се върти
    Моя съвет е да го послушаш какво ти казва колегата Мордохай

  14. #14

    Default

    Така пак показвам за неразбралите делкото е на hristo58 Bosch същото което е монтирано на колата ади сега господин разбирач Mordohy да ми обясниш аджеба как така не се върти това делко ? щото аз съм прост човек от село и знам само да паса овцете от снимката се вижда ясно че основата е гладък цилиндър и няма начин да не се върти защото това означава че не може да се дава предварение или закъснение ?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00179.jpg  

  15. #15
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Значи аз без да твърдя че съп прав мисля че предварението или закаснението пре работишти вакуми си го прави самата кола , тук няма потенциометър като на жигула и да го нагласяш сам

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •