Results 1 to 12 of 12

Thread: Колко броя аудио колонки има Алфа 168, 1.8, 1999 г ?

  1. #1
    започва да се пристрастява dragonaz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default Колко броя аудио колонки има Алфа 168, 1.8, 1999 г ?

    Колеги, купих си аудио/цд/рисийвър,
    който сам монтирах.

    И чак сега се зачудих колко броя аудио колонки има Алфа 156, 1.8 1999 г - фабрично оборудвани ?

    Това което виждам аз при мен е така -

    1. Предна лява + пищялка
    2. Предна дясна + пищялка

    3. Задна долу ляво
    4. Задна долу дясно

    Гледам, че на кората до задният прозорец има разположени отвори и се чудя дали отдолу има колонки, тъй като не чувам звук от там.

    Питам Ви, вас тъй като се рових из нета и не можах да намеря схема или информация за което.

    Предварително Ви, благодаря.

    Нещо съм объркал модела в заглавието пък не мога да го редактирам...

  2. #2

    Default

    Предполагам че става въпрос за 166, ако колата е с аудио система BOSE са сложени и колонки точно там където питаш, ако обаче е с обикновенна аудио система в задната кора колони няма и ако не се лъжа дори няма и кабели пуснати. Така че ще трябва да си пуснеш кабели и добавиш колони допълнително.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    започва да се пристрастява dragonaz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Благодарско за бързият и навременен отговор...
    Направо се изкефих колко бързо ми отговори на нещо, което ме тормози вече 2 часа.
    Става дума за Алфа 156 ама обърках заглавието и не можах да го редактирам.
    Надявам се да има някога среща на форума .. за да почерпя пък и да поговорим.

    Предполагам за фабрично ползвана 156 няма как да има под кората колони нали ?

  4. #4

    Default

    Аз съм с Вагон и не мога да ти дам конкретен отговор за седана сорка.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #5

    Exclamation

    Quote Originally Posted by dragonaz View Post
    Благодарско за бързият и навременен отговор...
    Направо се изкефих колко бързо ми отговори на нещо, което ме тормози вече 2 часа.
    Става дума за Алфа 156 ама обърках заглавието и не можах да го редактирам.
    Надявам се да има някога среща на форума .. за да почерпя пък и да поговорим.

    Предполагам за фабрично ползвана 156 няма как да има под кората колони нали ?
    Ми става въпрос за 99 година и едва ли ще е с БОСЕ саунд система...Та за това ти казвам почти сигурно е че нямаш колони там...Иначе се точно събират елипси 6X9'...
    Ако има нещо друго питай...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    И аз търсих кабели под задната кора и не открих! Но, доколкото четох тук-там и доколкото успях да видя какво има под кората, там липсва и конструкция за захващане не въпросните елипси. Така че май не е толкова елементарно поставянето на още едни колони там.

  7. #7

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    И аз търсих кабели под задната кора и не открих! Но, доколкото четох тук-там и доколкото успях да видя какво има под кората, там липсва и конструкция за захващане не въпросните елипси. Така че май не е толкова елементарно поставянето на още едни колони там.
    Ами по-принцип гаранционните колони се поставят от оторизиран сервиз затова че няма какво да те вълнува дали може или не да се постави...
    Иначе много колеги от форума могат да споделят че са си поставили въпросните елипси на задната кора...Така че става...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Под кората има дебела изолация, а под нея е вече горната кора на багажника. Откъм ламарина, поне при мен е много постно там -само едни малки гредички по средата, на които е монтирана лампата на багажника. Ако режеш кората и пуснеш елипсата отгоре в отвора или я хванеш за самата кора отдолу -става. Но ми се видя че няма конструкция за която да хванеш елипсата и после да сложиш кората отгоре, така че всичко да си е като фабрично. Но затова пък има достатъчно място да си сложиш там стъпалото за баскасата там!

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Поставянето на колони при 156 отзат не е проблем има къде да се захванат даже си има и пуснати каели оригинално който са свързани със задните тонколони.
    Тонколоните са захващат отдолу на кората има два малки препятствие първото е да не ти опира мембраната на тонколоната в кората може да се наложи да направиш нещо за да отдалечиш малко тонколоната от кората някаква дистанционна втулка другото е че за да ада свири добре трябва да направиш отвори на кората с ватата ,която затваря тонколоните отдолу за да използваш като кутия багажника може да пробваш с монтирането примерно на два бас рефлектора за да стане по кадърно изпълнението , а не да са само дупки.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Поставянето на колони при 156 отзат не е проблем има къде да се захванат даже си има и пуснати каели оригинално който са свързани със задните тонколони.
    Тонколоните са захващат отдолу на кората има два малки препятствие първото е да не ти опира мембраната на тонколоната в кората може да се наложи да направиш нещо за да отдалечиш малко тонколоната от кората някаква дистанционна втулка другото е че за да ада свири добре трябва да направиш отвори на кората с ватата ,която затваря тонколоните отдолу за да използваш като кутия багажника може да пробваш с монтирането примерно на два бас рефлектора за да стане по кадърно изпълнението , а не да са само дупки.
    Искам да те попитам след като имам оригините колони във вратите 4-те с двете пищялки които се захранват само от СД-то...но ако сложа и тези две елипси ще могат ли да се захранват пак от него или ще е нужен усилвател
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Искам да те попитам след като имам оригините колони във вратите 4-те с двете пищялки които се захранват само от СД-то...но ако сложа и тези две елипси ще могат ли да се захранват пак от него или ще е нужен усилвател
    За предпочитане е с усилвател.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12
    старши алфист kalipso67's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    10

    Default

    Колега моята алфа е същата като модел и година и аз си купих 6"х 9" говорители и доста се изпотих да ги монтирам, но става и ако сд -то ти е истинско, нямаш нужда от усилвател.Звукът е добър и реален.Иначе се монтират отдолу, но там има едни отвори за монтаж,които няма как за използваш, затова леко изместих с 5 мм.монтажните отвори на гщоворителите и ги завих с винтоверт за пластмасата.Отстрани изолирах луфта със самовулканизиращо тиксо"Бишоп".и стана добре.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •