Results 1 to 8 of 8

Thread: ниски обороти на боксер

  1. #1
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default ниски обороти на боксер

    от скоро имам алфа 145 1.7 боксер купух я с следният проблем
    на ниски обороти когато подам рязко газ заглъхва от какво може да е моля някой стар алфис да ми даде съвет

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by cais View Post
    от скоро имам алфа 145 1.7 боксер купух я с следният проблем
    на ниски обороти когато подам рязко газ заглъхва от какво може да е моля някой стар алфис да ми даде съвет
    Възможно е да е дебитомер,а може и запушени дюзи да имаш.А най-точно колегата по-горе ти го е казал-Диагностика.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by kompir View Post
    АА боксера май няма дебитомер-поне доколкото съм поглеждал под капака на моята Обаче нищо не пречи да смениш 1 въздушен филтър,свещи и горивен филтър(поне не са скъпи части),пък ако няма промяна варви на диагностика.
    1,6 и 1,7 са много различни мотори. 1,7 ИМА дебитомер. Колегата ми спомена, че горивната помпа не е оригинална. Може да има връзка и с това.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by kompir View Post
    АА боксера май няма дебитомер-поне доколкото съм поглеждал под капака на моята Обаче нищо не пречи да смениш 1 въздушен филтър,свещи и горивен филтър(поне не са скъпи части),пък ако няма промяна варви на диагностика.
    Е тя, ако не е обслужена, да се обслужи първо и тогава да гадем какво и е. Всички филтри, ремъци, свещите наистина също, за боксера поне не са скъпи. Наистина въздушния филтър ако е оцапан може да има чудене - аз след последното обслужване (само масло и филтри) усетих малко промяна в ниските, ама въздушния ми след миналия зимен сезон беше заприличал на г*з Е, малко преди обслужването бях сменил и ламбда сонда де

    За дебитомера, аз гледах на един колега във ВТ боксера (на трента тре обаче ), той ми показва там един дебитомер, щото аз го питах има ли, ама той май не беше като нашите електронен, а от тия механичните с клапата вътре.

    Иначе, тая работа с ниските е толкова често срещана, че причините наистина може да са много: свещи, кабели, дюзи, ламбда сонда незнам тая кола има ли, ама щом е инжекцион трябва да има, дебитомера да кажат какъв е тия дето имат боксери, има ли го няма ли го и може ли да е от него , за друго - да се икажат по-подготвените. В края на краищата и със и без предварителна подготовка колега - те в сервиза ще те видят, колко разбираш, така, че по-добре питай за някой грамотен сервиз, където разбират от италианки, ако искаш вземи и някой познат, дето чува петлите повече и така. И кажи все пак обслужвал ли си я или още не си

    ---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    1,6 и 1,7 са много различни мотори. 1,7 ИМА дебитомер. Колегата ми спомена, че горивната помпа не е оригинална. Може да има връзка и с това.
    Е докато аз съм писал, се включил верния човек
    Все пак електронен ли е или механичен дебитомера на тия боксери, че ми е и на мен интересно
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  5. #5
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    1.3 и 1.6 нямат дебитомери , а са с МАП сензор, който взима информация на база на вакуума в колектора.
    1.7 16в има дебитомер, който мери дебита на постъпващият въздух през колектора.
    Мисля, че е на съпротивителен принцип, но не съм 100% сигурен.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #6
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    прав си има МАП сензор и е сменен някакво моторч за ниски обороти и то е сменено лада сонда сменена горивен филтър да въздушен да
    само кабели и свещи не съм сменил другото което ме съмнява е че помпата (горивна) не е оригинална за модела но един "МАЙСТОР" ми каза че не е проблем за ниските обороти по-малкият дебит на помпата по скоро било някакъв датчик .
    П.П благодаря и на Тонов за линка с майсторите в пловдив ще пробвам и там когато имам резултат ще споделя дори и да не работи добре АЛФЕТКАТА станах фен

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Пичове. От мръсен въздушен филтър мотора не може да глъхне. Глъхне когато има повече въздух или това понеже няма как да стане въздуха да е повече, то значи горивото е малко.

    Да се провери газоразпредлението. Да се презацепи на ново и тогава да се търси проблема ако още е на лице.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    започва да се пристрастява cais's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    40

    Default

    колеги колата вече е готова и за сега всичко е супер оказа се ланда сонда макар и нова беше дефектна сложих нова и оборотите заспаха вече не ми гасне
    БЛАГОДАРЯ ВИ за всички съвети сега ми останаха само свещи да сменя надявам се от това да се оправи и трудното палене сутрин
    едипът запалил боксера мърка като тигър обаче колям кеф

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •