Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Да си боднеш малко допълнителни екстри

  1. #1

    Default Да си боднеш малко допълнителни екстри

    Според мен да можеш да виждаш и следиш неща като температура на масло, вода, налягане на масло и прочее нещица е изключително важно и може да спести доста пари от един последващ ремонт.
    Затва реших да си забода датчици за темп на масло, вода и налягане на масълцето.
    Някой ще рече че тоя за водата е безмислен, щото вече има, но лично на мен 4 различни конзоли от тия дето са в купето ми дават разлики до 20-30 градуса......и това при един и същи сензор......
    Почнах естествено с най - важния - налягане на масло......щото температурата му в двгто може и да е повече от приятна, но налягането ако го няма могат да станат чудеса.....плюс това налягането му на празен ход е някаква индикация за това кога маслената помпа ще трябва да замине в пенсия......и още някой други неща който ако не са в подходящо състояние ще ви осигурят един приятен основен ремонт в най - лошия случай......
    Чух различни мнения за това къде да сложа сензора за налягането, вариант беше оригиналното място където е сегашния, но все пак реших да не махам стария, по добре да имам нещо като резервен вариант....затва избрах това място:



    Това е горния отвор който отива към масления филтър, мросто се маха шестограмния болт, и се навива датчика - замасява се директно, един кабел към уреда в купето, и един +.......
    Уреда в купето забих на това място, прежалих един въздуховод(и без това имам доста счупени) и си влезе на мястото му(с известни модификации) почти перфектно......


    На тоя етап не знам дали за температурния датчик на маслото намерих подходящото място, но засега ще си е там, като доизкосуря всичко по колата ще видя дали да го местя, аспуха е доста близо, макар че исках да видя какви отчитания дава при различните режими, и после ще увия около него ауспуха с термо лента да видя дали ще има промяна някаква.....иначе картер голям, ако не става там мога да си го дупча на воля.......отново 2 жички от него, както и при датчика за налягане......не съм намерил подходящо място за уреда в купето, но мисля че пепелника си заминава, и на негово място ще са на нещо като конзола, уредите за темп на масло и вода.....




    Датчика за темп на водата може да се каже че си има място даже на главата на двигателя, над термостата и към купето има шестограм дето като се отвие и си на някакви 5-6-7 санти от водната помпа, каква по добра циркулация и място.....




    Сите датчици излизат към 80-90 кинта с доставката от иБея..........
    Мнения и по особенно по добри идеи са силно желателни.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Освен да те похваля за ентусиазма, друго какво мога да кажа...
    Казваш 80-90лв е всичко, имаш предвид само датчиците по двг или и измервателните уреди?
    Като накичиш всичко тури някой снимка да видим крайния резултат.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Казваш 80-90лв е всичко, имаш предвид само датчиците по двг или и измервателните уреди?
    Като накичиш всичко тури някой снимка да видим крайния резултат.
    Е всичко.....айде 100 лв го кажи......паунда варира......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Според мен да можеш да виждаш и следиш неща като температура на масло, вода, налягане на масло и прочее нещица е изключително важно и може да спести доста пари от един последващ ремонт.
    Затва реших да си забода датчици за темп на масло, вода и налягане на масълцето.
    Някой ще рече че тоя за водата е безмислен, щото вече има, но лично на мен 4 различни конзоли от тия дето са в купето ми дават разлики до 20-30 градуса......и това при един и същи сензор......
    Почнах естествено с най - важния - налягане на масло......щото температурата му в двгто може и да е повече от приятна, но налягането ако го няма могат да станат чудеса.....плюс това налягането му на празен ход е някаква индикация за това кога маслената помпа ще трябва да замине в пенсия......и още някой други неща който ако не са в подходящо състояние ще ви осигурят един приятен основен ремонт в най - лошия случай......
    Чух различни мнения за това къде да сложа сензора за налягането, вариант беше оригиналното място където е сегашния, но все пак реших да не махам стария, по добре да имам нещо като резервен вариант....затва избрах това място:



    Това е горния отвор който отива към масления филтър, мросто се маха шестограмния болт, и се навива датчика - замасява се директно, един кабел към уреда в купето, и един +.......
    Уреда в купето забих на това място, прежалих един въздуховод(и без това имам доста счупени) и си влезе на мястото му(с известни модификации) почти перфектно......


    На тоя етап не знам дали за температурния датчик на маслото намерих подходящото място, но засега ще си е там, като доизкосуря всичко по колата ще видя дали да го местя, аспуха е доста близо, макар че исках да видя какви отчитания дава при различните режими, и после ще увия около него ауспуха с термо лента да видя дали ще има промяна някаква.....иначе картер голям, ако не става там мога да си го дупча на воля.......отново 2 жички от него, както и при датчика за налягане......не съм намерил подходящо място за уреда в купето, но мисля че пепелника си заминава, и на негово място ще са на нещо като конзола, уредите за темп на масло и вода.....




    Датчика за темп на водата може да се каже че си има място даже на главата на двигателя, над термостата и към купето има шестограм дето като се отвие и си на някакви 5-6-7 санти от водната помпа, каква по добра циркулация и място.....




    Сите датчици излизат към 80-90 кинта с доставката от иБея..........
    Мнения и по особенно по добри идеи са силно желателни.....
    Направил си го супер
    Много ми хареса
    Трепач е
    Ако си направил още подобрения сподели, моля те

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Добре е и на мен ми хареса, а като се поусъвършенствашможе и да монтираш, ще има клиенти
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    такива датчици не са ли нужни само на колите в наскар дето се карат на ръба на възможностите им?

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    такива датчици не са ли нужни само на колите в наскар дето се карат на ръба на възможностите им?
    такива датчици си слага всеки който желае! Аз затова се кефя на 155-цата - тя си ги има! Отделно сега и един AFR ще сложа - подготвен е и с обикновената ламбда шава добре . Хубаво е според мен да се сложи и един датчик температура на изхоядщите газове - тя е доста показателна за смесите на колата в различи обороти. Мен лично ме кефят всякакви такива данни от мотора!!!

    Ники - поздравления!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Браво Колега! Ще ти бъда благодаен ако ми кажеш как мога да си монтирам на моята Алфичка уред за налягане и температура на маслото, че по-скоро и аз да се обзаведа така с уредчета
    Last edited by Lqnkata; 06-09-2009 at 23:16.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Lqnkata View Post
    Браво Колега! Ще ти бъда благодаен ако ми кажеш как мога да си монтирам на моята Алфичка уред за налягане и температура на маслото, че по-скоро и аз да се обзаведа така с уредчета
    Е можеш да си ги сложиш както са на снимките и описанието, можеш и да експериментираш нещо друго.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Запален алфист nesh's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    BG
    Posts
    131

    Default

    Ако е на колата за мъжко каране това са необходими датчици и приветствам,само ако е турбинирана има смисъл и от изходяща температура и AFR.В правилна посока работиш и дано да ти спестят окотване на мотора по пистите и да се изплатят

    P.S. На кораво каране колко стига темп на маслото ?!
    NESH
    156 '99 1,6TS+JR Filter+ Ported&Polished head cut 0.42mm, 4mm скъсени водачи на клапаните, ported&polish trotle body, Lightweight Alu Crank Pulley 538g , cat. off, remap

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by nesh View Post
    P.S. На кораво каране колко стига темп на маслото ?!
    Все още съм милостив към него......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Браво Ники ! Всеки един датчик има своето приложение и значение ! Поздрави за ентусязма !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    Може да се направят с по модерни уреди и да дават и сигнализация .Например когата температурата на водата се покачи на 95-96 градуса уреда да издава звук или да ти гаси колата .При желание от страна на собственика на колата може да се монтират дублиращи уреди и да са по мързеливи няма смисъл да ги наблюдаваш а при преминаване на зададените стойности ще издават звуков и светлинен сигнал.

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by коков View Post
    Може да се направят с по модерни уреди и да дават и сигнализация .Например когата температурата на водата се покачи на 95-96 градуса уреда да издава звук или да ти гаси колата .При желание от страна на собственика на колата може да се монтират дублиращи уреди и да са по мързеливи няма смисъл да ги наблюдаваш а при преминаване на зададените стойности ще издават звуков и светлинен сигнал.
    Това при 100 градуса температура да ти гаси мотора направо му подписваш смъртната присъда. Както и на маслото. Най-правилно е когато загрее повече колата да се продължи да се кара на ниски обороти, висока предвака, за да се охлади. Или да се спре и да се остави мотора да работи на място докато перката изключи и мотора се охлади до 90 градуса.

    Изгасиш ли го: кипва. За това винаги след състезание, гонки или прсто продължително пържене е хубаво да се остави колата да поработи известно време на място. Да се изциркулира маслото добре, както и охладителната течност.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    това решение си заслужава според мен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 43.jpg  
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •