Results 1 to 7 of 7

Thread: Пак проблем в съединителя.

  1. #1
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default Пак проблем в съединителя.

    Та преди малко свалихме скоростите и пак се оказа стария проблем - износени пластини на притискателя от лагера.Та въпроса ми е следния - какъв детайл седи на на кожуха на скоростите да опира във вилката, защото при свалянето на скоростите беше се счупил болта, който при предишното сваляне на скоростите сложихме.
    Ще пролижа и снимки.
    Last edited by Grozdan; 07-09-2009 at 13:20.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  2. #2
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Снимки:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMGP3942.JPG   IMGP3943.JPG   IMGP3944.jpg   IMGP3945.jpg   IMGP3946.jpg  

    IMGP3948.jpg  

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    розино
    Age
    35
    Posts
    2

    Default

    аз също имам проблем с съединителя....боксува за смяна е....и когато включа на скорост кат дам газ пребоксува и педала си остава долу....искат ми 280 лева за смяна и за работата...кофти работа...и другото което ме притеснява е че требва да я чакам 1 мин за да загрее иначе като не чакам и предърпва абе направо ако и дам малко газ и сигор ще загасне....тва не ме притеснява щот като я изчакам оборотите спадат с 3 деления и са оправя...и си върви без проблем.....като отиде на ремонт ще ви пиша какво и е било и колко ми е излязло....
    145 1.6 120 коня 1998 Няма идеална кола...но има само една която най много се доближава до идеала...и това е АЛФА РОМЕО

  4. #4
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by Grozdan View Post
    Та преди малко свалихме скоростите и пак се оказа стария проблем - износени пластини на притискателя от лагера.Та въпроса ми е следния - какъв детайл седи на на кожуха на скоростите да опира във вилката, защото при свалянето на скоростите беше се счупил болта, който при предишното сваляне на скоростите сложихме.
    Ще пролижа и снимки.
    Метална втулка, твоята се е счупила,но отзад точно зад нея има една малда дупчица, намираш нещо здраво което ще влезе и млатиш с чука докато излезе около сантиметър. Втулката е достатачно дълга за да можеш да я ползваш пак.

    ---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

    Ся като се загледах твоята цялата липсва, та по принцип трябва да има втулка, но щом е имало болт на това място те съветвам да измериш широчината на отвора и да си купиш една стоманена втулка със същия отвор (в магазините за крепежи има всякакви видове) набиваш е и си караш като пич.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  5. #5
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default 33

    Тази втулка всъщност е стоманен шплент който е прорязан по средата и е много здрав-с течение на времето вилката го износва на мястото където контактуват и той се отчупва.По важното е че на самия шплент има стоманена шайба която служи да държи вилката симетрично,ако я няма лошо.

  6. #6
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Quote Originally Posted by RUSEV-BGR View Post
    Тази втулка всъщност е стоманен шплент който е прорязан по средата и е много здрав-с течение на времето вилката го износва на мястото където контактуват и той се отчупва.По важното е че на самия шплент има стоманена шайба която служи да държи вилката симетрично,ако я няма лошо.
    Колега, няма нищо от споменатото от теб и направо взех други скорости, на които го има този шплент, друг съединител и почти я сглобих вчера. Утре я довършвам, че днес съм на работа и ще пиша какъв е резултата.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

  7. #7
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    38
    Posts
    387

    Default

    Днес сглобих всичко и сега съединителя работи добре.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •