Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: ALFA ROMEO SUV

  1. #16
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    аз лично смятам SUV, джип или каквото и да било с повишена проходимост като кола, която бих купил по нужда, но не и по желание. Никой crossover не може да се сравни, според мен, по комфорт и динамика с клас лимузина. да, има си плюсове да гледаш на пътя отвисоко, но аз предпочитам да съм по-скромен и да гледам отниско, от нещо мъничко, нисичко, с 2 врети, за да не хабим материал

    всеки който е карал SUV и се е върнал отново на лимузина, знае какво "облекчение" е. да каже колегата pinko защо държи и 156-цата
    Държа я 156-цата, щото в момента не мога да и взема никви добри пари, не за друго.


    Абе и аз мислех така, ама откакто взех Жипа преди близо година, хич не ми се качва на Алфата. През това време изобщо не съм я карал, само я разходих до Серес през февруари. Горката, цялата е потънала в прах, дисковете и ръждясаха, абе от началото на годината не е минала и 1000 км. А на Жипа вече му навъртях над 12 000 км.

    Та да си довърша мисълта - и аз смятах за безумие да се кара голям жип или СУВ като ежедневна кола в София, ама се убедих, че е страхотен кеф и вече не ща и да си помисля за друго. Седиш нависоко, даже и най-кретенските ксенони на гоуфовете не те заслепяват, автоматична трансмисия, изобщо не ти пука за дупки, бордюри, легнали полицаи, разни гъзета с Гоуфове и Астри (дето се чувстват задължени да ми светкат и свиркат отзад, когато съм с Алфата). Всички ти дават път, като видят тоя голем лъскав черен Жип - или веднага се отместват, като се появиш зад тях. Не мисля къде ще си спраскам картера, къде ще оставя черна диря масло, не мисля за паркиране (винаги има хубави места с аааадски високи бордюри), не треперя за нископрофилните гуми и не ходя да изправям джанти всеки месец...Щото няма какво да се лъжем, софийските улици са си офроуд. За зимната експлоатация да не говорим, знаете какво е положението със снегопочистването и как общината се изненадва, че през декември е завалял сняг?!? Кога се е случвало такова нещо???? Като отида в Гърция, отивам на такива труднодостъпни места и плажове, дето никой не ходи и сме напълно сами...



    Абе с една дума - пътувам адски спокойно и не се изморявам. А с Алфата постоянно ми е едно такова напрегнато. А и бебето (той Стефан вече е на 1,5 години де) определено предпочита да се вози в джипа - не знам що, може би защото лекинко се полюшква. Във всеки случай в Алфата заспива адски трудно, може и 3 часа изобщо да не заспи и да мрънка и да ни скъса нервите, докато в Жипа се унася почти моментално и не мога да го събудя.



    Абе който се е качил на Жип, после не иска да погледне лека кола, вервай ми - и баща ми (след като дълго време кара разни големи коли като 7-ма серия) сега кара Волво ХС90, майка ми наскоро смени Тойота Мензис за Кашкай+2. И сега и аз се убедих в това - въпреки че бях сигурен, че не може да ми хареса.
    Last edited by pinko; 09-09-2009 at 23:55.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #17
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Аз пък все още съм сигурен, че няма да ми хареса. Верно, удобно е, гледаш отвисоко, не мислиш за дупки... Обаче го няма това чувство на сливане с колата, спортното усещане... Именно това усещане ми помага да мина 450 км без почивка и да сляза от колата свеж като лимонче.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #18
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Аз пък все още съм сигурен, че няма да ми хареса. Верно, удобно е, гледаш отвисоко, не мислиш за дупки... Обаче го няма това чувство на сливане с колата, спортното усещане... Именно това усещане ми помага да мина 450 км без почивка и да сляза от колата свеж като лимонче.

    Точно така си мислех и аз. Оказа се обаче, че точно от Жипа дори и след цял ден каране из София или 1000 км дълъг път слизам значително по-отпочинал, отколкото от Алфата например. Именно защото не се натоварвам с глупости като дупки, спраскани картери, изрязан с фреза асфалт с остри ръбове, сцепени гуми, криви джанти, досадни агресивни гъзета, нахални маршрутки и т.н. И не мисля кво ще правя, ако сега изведнъж падне голям сняг, дали след тоя дъжд няма да стане бахти наводнението и непроходими локви, дълбоки над половин метър (пълни със загаснали коли). Ей такива дребни неща, заради които винаги съм нащрек, докато карам лека кола. Докато с Жипа просто не мисля за това - и пътувам наистина спокойно. И според мен точно в това се състои истинския комфорт - да се пътува без напрежение.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #19
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Точно така си мислех и аз. Оказа се обаче, че точно от Жипа дори и след цял ден каране из София или 1000 км дълъг път слизам значително по-отпочинал, отколкото от Алфата например. Именно защото не се натоварвам с глупости като дупки, спраскани картери, изрязан с фреза асфалт с остри ръбове, сцепени гуми, криви джанти, досадни агресивни гъзета, нахални маршрутки и т.н. И не мисля кво ще правя, ако сега изведнъж падне голям сняг, дали след тоя дъжд няма да стане бахти наводнението и непроходими локви, дълбоки над половин метър (пълни със загаснали коли). Ей такива дребни неща, заради които винаги съм нащрек, докато карам лека кола. Докато с Жипа просто не мисля за това - и пътувам наистина спокойно. И според мен точно в това се състои истинския комфорт - да се пътува без напрежение.
    Напълно съгласен с тебе
    За България само джипа си е решение
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    точно това имах предвид, че джипът се взема по необходимост, а не по желание!

    ---------- Post added at 09:29 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Аааа има джипове в които можеш да си зададеш въпроса "Леле това джип ли е?"...затова че не си мисли, че няма спорто усещане...
    не е същото! карах известно време tribeca b9. когато една кола тежи 2 тона, вместо 1, има по-голяма кинетична енергия и това я кара да се движи като параход. точно на този ми опит и от коментарите на приятел, който от RAV4 мина на Lancer Sportback, се дължат и коментарите ми за нуждата и удобството.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    въпрос на вкус. на мен понякога ми се иска да карам един "дванайстак" с огромен кеф по еднопосочните улички с паркирани автомобили "в централната градска част" и с този просвет хич няма да ми пука за това, че в дупките по Позитано на пъпа на София, може да изчезне цялата кола в някоя от тях.... с две думи имаме си супер оправена столица, сега ни предстои и така добре оравена България. от тази гледна точка тук е малко параграф 22, защото няма друг голям град в България с толкова разбити улици, за което ти трябва джип. само където с този джип, един завой в центъра можеш да го вземеш с 4-5 маневри заради паркираните автомобили.

    п.п. извинявам се за спама защото темата е за Alfa SUV, моля модератора ако сметне за нужно, да изтрие този пост. просто "подпалих" за пореден път на тази тема.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post

    Ако Алфа изкарат хубав СУВ ще сцепат пазара
    мани бе
    няма да му издържи окачването в Бг.

    здав джип е "японеца" или някоя Г-класа.
    Черокито ми харесва но ако трябва да се вози някой отзад много се люшкаи някой връща бързо закускатаиначе црд мотора бивадругите дизелови мотори са някъв ужас

    от джипките в момента с удоволствие бих се метнал на
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails infiniti_fx_05.jpg  
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  8. #23

    Default

    Само да напомня, че темата е за Alfa Rome SUV
    мене ме нема, в целата схема........

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •