Results 1 to 14 of 14

Thread: Да пишат САМО хора с Алфа 156 2.4jtd

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default Да пишат САМО хора с Алфа 156 2.4jtd

    Ще купувам Алфа 156 и ме притесняват някои дребни неща!Таблото ми се вижда много скучно така ли е или всичко си е на мястото?това отгоре по средата на таблото какво е защото по обявите гледам че някои имат дисплеи а други нямат там на това място?Парното добро ли е и климатика студи ли яко?има ли вариянт със ел.задни прозорци?като разкачиш акумолатора трябва ли да се вкарват кодове като на 166 или няма такива работи?скоростния лост може ли да се отреже та да стане по къс?
    БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!

  2. #2
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    За скоростния лост,може.Става като на БМВ или фолксваген,нооо яко.Ама извини ме,аз нямам 156,че и дизел.Така че явно немога да ти дам смислен савет.
    Поздрави.
    Last edited by Xtrime7; 07-09-2009 at 23:27.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  3. #3
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Алфа Ромео 156 и скучно табло ... Да, Да
    Сори, че и аз пиша, но карам скучна 147
    Климатикът е много зле - включваш го на черната котка и на входа в Бургас започва да студи
    Може да се среже задната броня и да се сложи още един ауспух - +16 к.с., за лоста не знам

    Колега, вземи пусни една търсачка и не задавай излишни въпроси

  4. #4
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    .. притесняват ме...таблото-скучно?, това отгоре по средата на таблото какво е защото по обявите гледам че някои имат дисплеи а други нямат, парното добро ли е и климатика студи ли яко, вариянт със ел.задни прозорци, като разкачиш акумолатора трябва ли да се вкарват кодове като на 166 или няма такива работи?скоростния лост може ли да се отреже та да стане по къс?!
    Здравей, аз има от година и отгоре точно този модел който си посочил. Та подред да ти отговоря:
    - таблото в никакъв случай не може да се нарече скучно;
    - това в средата, за което се интересуваш го имат моделите след 2002г. Февруари;
    - парното зимата може да те саблече по потник да караш, а климатика (ako e в изправност, зареден и т.н.) ще бъдеш очарован;
    - за ел. задни прозорци са повечето модели, рядко се срещат отзад с "ръчки";
    - няма кодове след като разкачиш акомулатора;
    - скоростния лост е с тази дължина за удобство, рязането (скъсяването) му граничи малко със селски тунинг, но всеки има право на мнение, вкус, избор;
    Спрял си се на много добър автомобил, само те съветвам при покупка да гледаш много внимателно, за да не си патиш от 'възкръснали' морги. Всяко невнимание ще ти струва много повече от нерви и сълзи... Със здраве!!!
    Last edited by Lqnkata; 07-09-2009 at 23:07.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    Ще купувам Алфа 156 и ме притесняват някои дребни неща!Таблото ми се вижда много скучно така ли е или всичко си е на мястото?това отгоре по средата на таблото какво е защото по обявите гледам че някои имат дисплеи а други нямат там на това място?Парното добро ли е и климатика студи ли яко?има ли вариянт със ел.задни прозорци?като разкачиш акумолатора трябва ли да се вкарват кодове като на 166 или няма такива работи?скоростния лост може ли да се отреже та да стане по къс?
    БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!!
    Това отгоре го имат модели след 2002, Парното можеш да умреш от жега вътре, като в сауна е...климатика също е добре...аз лично 2.4 ЖТД с ръчки отзад не съм виждал...никакви кодове не трябва да вкарваш...за скоростния лост да може да го срежеш...
    Ако има още нещо питай...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Девин
    Posts
    93

    Default

    И аз да си кажа мнението но моя автомобил е 1.9 и разликата е само в това .За парно няма смисъл да говорим защото е много добро дори имаш и опция за бързо размразяване на стъклото .За климатика мога да ти кажа че за първи път ми става студено при условие че вънка беше около 40 градуса .Скоростния лост не мисля че има нужда от намеса на шлайф в това си му положение си е много гот.За таблото също нещата си са добре лично за мен не ми харесва че волана зекрива червените лампи за масло дюзите и акумолатора.Преди алфата съм карал ситроен хм ако някой е имал такова животно знае за какво става въпрос и мога да кажа че не чувствам голяма разлика като се кача на алфата но изключвам возия и вървене и още куп есктри.И седалката на 156 може да се регулира и на височина та ако си срежеш скоростния лост а седалката ти е вдигната нагоре ще трябва да включваш скоростите така все едно трябва да си бръкнеш някъде .Хората са го мислили много преди нас и са решили да го направят най рационално .
    Last edited by коков; 08-09-2009 at 12:57.

  7. #7
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default Сандо

    За парното съм съгласен и като цяло има много добра изолация колата така ,че никога нема да ти е студено зимата таблото никак не скучно прилича на порше много коли вече излезнаха с такъв вид табла лично мое мнения вътрешния феис ми харесва волана само ..... старата конзола по ме радва щото мошеш да съчетаеш различни сд с цвят на сд дисплея като на уредите ..... интериора на италианците е най - добър колега колкото до 2.4ката 136 или 140 с чип и заспива колега уникална кола с динамика .....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  8. #8
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Чудя се дали да не лепнем един надпис най-отгоре "Да пишат само хора със смислени въпроси"
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Определено
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by BMWWW View Post
    Таблото ми се вижда много скучно така ли е или всичко си е на мястото?
    Начи при питане като това е арно да боднеш един пикчър, щото само може да се гадае какви си видял ти, и ако това е било табло без километраж, жабка или капак на бег и ти кажем чее нормално.......разбираш нали.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #11
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    ей ти табло на Алфа 156 от 98-ма година



    ей ти и на Ферари от същата година



    не че искам да кажа нещо лошо за Ферарито
    ама на Алфата определено по ми допада
    дашбоърда .. никак не е скучен даже
    има си точно толкова прибори колкото са
    необходими ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    ей ти табло на Алфа 156 от 98-ма година



    .. никак не е скучен даже
    има си точно толкова прибори колкото са
    необходими ...
    Това даже е с 1 ербег
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    абе зимай бмв. нидей са лъжи да зимаш алфа. бмвто е по красиво от вътре. като дялано с брадва от брачедка ми. по бързо е особено ако е 316 суперспорт

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    69

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Чудя се дали да не лепнем един надпис най-отгоре "Да пишат само хора със смислени въпроси"
    Какво па ти се изказваш неподготвен бе ? Я млъкваи и или само чети или пиши нещо смислено ! Кво се правиш на газар? До всички който откликнаха на въпроса ми І БЛАГОДАРЯ ВИИ!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •