Results 1 to 14 of 14

Thread: Температура на ел. седалки

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default Температура на ел. седалки

    Преди около 2 месеца си смених старите седалки с електрически с подгряване. Сега в хладното време реших да разбера като как се чувства тази екстра обаче честно казано не мога да я почувствам. Електрическата инсталация си е направена както си трябва с два захранващи плюса през различни бушони (един за захранващо напрежение и за моторчетата за регулиране и един за подгряването). Всички релета и копчета са почистени и проверени и работят (даже и крушките в копчетата смених). Та въпроса ми е ако някой колега има 155 с такива седалки колко точно се загряват. Много се рових из PDF -ите и от една страна е много малко вероятно да са изгорели и 4-те подгревни реотана а от друга страна ме озадачава това че пише че има вградени температурни регулатори които изключват на 26 градуса. Това ми се вижда много ниска температура която на практика не се усеща като топло.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ами на по-стари коли в които съм се качвал с подгрев на седалките се усеща само на кожен салон и то в доста хладно време, като едно леко стопляне - реално ако не си седнал на седалката, почти няма как да го усетиш. То затова се казва подгрев, не отопление! . Иначе ще ми е интересно да видя на 155 такава екстра. Салона кожен ли е?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Преди около 2 месеца си смених старите седалки с електрически с подгряване. Сега в хладното време реших да разбера като как се чувства тази екстра обаче честно казано не мога да я почувствам. Електрическата инсталация си е направена както си трябва с два захранващи плюса през различни бушони (един за захранващо напрежение и за моторчетата за регулиране и един за подгряването). Всички релета и копчета са почистени и проверени и работят (даже и крушките в копчетата смених). Та въпроса ми е ако някой колега има 155 с такива седалки колко точно се загряват. Много се рових из PDF -ите и от една страна е много малко вероятно да са изгорели и 4-те подгревни реотана а от друга страна ме озадачава това че пише че има вградени температурни регулатори които изключват на 26 градуса. Това ми се вижда много ниска температура която на практика не се усеща като топло.
    Единственото неудобство на седалката с подгряване е, че зимата като седнеш върху нея както е студена, като включиш и те загрее на задника, почваш да се чувстваш все едно си се н....л
    Сега сериозно - опредеделено има някакъв проблем. Няма как да не го усетиш топлото. Търси някъде по електриката да няма нещо разкачено или самия нагревателен елемент да е продънен вече.
    Успех
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Салона е светъл сив плюш. както стария ми (аз и затова го взех). Даже не съм сменял задната седалка. На 99% съм сигурен че по кабелите които влизат в седалките (след копчетата и релетата) идват 12 волта. А от нагревателните елементи все единия щеше да работи (все пак са 4 общо на двете седалки). Ама тези 26 градуса от регулатора ....
    Иначе ел. регулирането на положението е голяма глезотия, и за разлика от старите сега има регулиране на твърдостта в областта на кръста и на лявата седалка.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    На 156-та имах отопление на седалките и доста слабо се усещаше.... Незнам дали е подържало някакви градуси, но определено беше доста "ненатрапчиво". На 155 не съм виждал такива седалки.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    По принцип да ви кажа има разлика в усещането на кожа и на текстил определено кожата се усеща доста по-слабо
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Първата ми 155 беше с подгрев на седалките, поне аз не го усещах а жена ми все ревеше че й е топло на д-то
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  8. #8
    Запален алфист Buxalkata's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofiq
    Posts
    484

    Default

    дпбре де аз съм с кожен салон и ужким имам подгряване на седалките,но не съм се вълнувал ... и следва тъпия въпрос .. има си отделно комп4е за пускане или ... ?се пуска като се пусне парното ??ако това разбера ще споделя дали топли >...

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Дясното копче със седалката отгоре. Когато е изскочило е включено а когато е натиснато е изключено
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 10092009330.jpg  
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  10. #10
    Запален алфист Buxalkata's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    sofiq
    Posts
    484

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Дясното копче със седалката отгоре. Когато е изскочило е включено а когато е натиснато е изключено
    хмм аз такива коп4ета нямам ?

  11. #11
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Дясното копче със седалката отгоре. Когато е изскочило е включено а когато е натиснато е изключено
    Сигурен ли си,че е така,аз мислех,че е обратно.Но няма голямо значение де,моите седалки са същите но не подгряват.Знаеш ли къде се намират бушоните и релетата и дано да е от тях,защото нагреватели незнам въобще дали могат да се сменят.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    100 % сигурен, нали съм си малко маняк та си играх да ги разглобявам, почиствам и да заменя изгорелите крушки вътре. Бушона за подгряването е на таблото с бушоните под волана (така поне пише в книжките). Всяка седалка има по едно реле от долу, като натискаш копчето трябва да го чуваш как щрака. Температурните регулатори са в самата седалка при подгревните елементи. До там не съм разглобявал . Предполагам че са заменяеми но не виждам от къде може да се намерят нови.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Значи аз съм с кожа и подгрев...Като седна на пътническата седалка и пусна подгрева...Загрява доста така осезаемо в областа на дупето и кръста...Та чак по едно време започва да те сърби г*за(едно мравучкане,ако се сещате за какво говоря), ако не го спреш това подгряване по някое време....
    Ако пусна подгрева на шоферската седалка ... топлината се усеща едвам едвам...Та дори си мисля, че аз самия си я сгрявам (не съм сигурен, че работи/ят всичките реотани)........
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    100 % сигурен, нали съм си малко маняк та си играх да ги разглобявам, почиствам и да заменя изгорелите крушки вътре. Бушона за подгряването е на таблото с бушоните под волана (така поне пише в книжките). Всяка седалка има по едно реле от долу, като натискаш копчето трябва да го чуваш как щрака. Температурните регулатори са в самата седалка при подгревните елементи. До там не съм разглобявал . Предполагам че са заменяеми но не виждам от къде може да се намерят нови.

    Благодаря,утре ще ровя
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •