Results 1 to 13 of 13

Thread: Имобилайзър? Или друга щета на 145

  1. #1
    Младши алфист kmfb's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default Имобилайзър? Или друга щета на 145

    Здравейте!

    Онзи ден както си карах и колата изведнъж изгасна, като за бензин. Аз хубаво карам на резерва, но знам колко съм сипал и колко съм минал, та се зачудих...

    Добре, сипах бензин, налях да изгасне лампата, но когато завъртя ключа да запаля, двигателя тръгва да върти, но не пали Точно все едно че няма бензин.

    Опитах да разкача акумулатора, някакви грешки там да се изчистят, изчаках малко... нищо.

    Прави ми впечатление, обаче, че лампичката на имобилайзъра свети постоянно и не изгасва когато дам контакт и тръгна да паля, както преди.

    Ясно е, че ще ходя по сервизите тия дни, но ако някой колега има идея к'во й е на мойта кака, да сподели, моля.
    Alfa Romeo 1.4 145 TS '97

  2. #2
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  3. #3
    Младши алфист kmfb's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Ех, че бързо! Много благодаря, ще опитам!
    Alfa Romeo 1.4 145 TS '97

  4. #4
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Ако си минал по сериозно през дупка или нещо подобно може и шок бутона да се е задействал - намира се под шофьорската седалка ... натисни го

  5. #5
    Младши алфист kmfb's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Чистих ги тия релета, натисках копчето, бутах, теглиха ме, разкачвах акумулатор... нищо. Свети си пустия имобилайзър и не ще да пали, заебал съм я на един паркинг, та сигурно и акумулатора ще падне скоро.

    Въпросът ми е дали да ходя на диагностика и оттам на ремонт или да мина през един алармаджия да ми изскубе имобилайзъра и да върже колата да пали направо без тая щуротия... май по-евтино ще ми излезе. Рискове от това?
    Alfa Romeo 1.4 145 TS '97

  6. #6
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    аларма имаш ли?може от там да прави бела,на мен ми се случи същото но след един дн ровене по-релетата на колата намерих това на алармата беше издало багажа и не ми пускаше помпата и от там ислиза и грешката на таблото.
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  7. #7
    Младши алфист kmfb's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Имам аларма, рових по релетата, чистих ги както каза колегата по-нагоре; но нищо. Как да разбера дали е преебано релето? Иначе кое реле за какво е разбрах... има си картинки. Дано наистина да е от там.
    Alfa Romeo 1.4 145 TS '97

  8. #8
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    по окабеляването на алармата разбери какво спира и кои са кабелите които на това което спира,най вероятно е помпата,сигурно са два по-дебели с еднакви на цвят и сецение.ако няма външно реле откачаш алармата от куплунга и свързваш тези кабели(ако не си сигурен ползвай 5А бушон за целта.ако е с външно реле откачаш алармата и после окасяваш релето.успех
    а как ти е заключването работи ли както трябва сега?
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  9. #9
    Младши алфист kmfb's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    т'ва дето го описа ще го оставя на алармаджия да го направи. Иначе си работи централното, всичко е както трябва до момента, в който тръгна да паля... тогава само си върти, все едно не съм изключил имобилайзъра. Само дето на комшията на голфа има копче за имобилайзър, пък тук - не, той си е в ключа, не е на алармата.
    Alfa Romeo 1.4 145 TS '97

  10. #10
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    моята имаше имобилайзер и в алармата и тоя на колата засича дали не е сработил другия и искарва ключето ако не е така
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  11. #11
    Младши алфист valiogb's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Posts
    18

    Default

    Един бърз отговор и от мен . На мен ми направи същия номер , голямо ръчкане падна и нищо.Два часа стоях на пътя и накрая се оправи след като ми казаха да направя следното - откачих акумулатора и дадох на контакт и след това да запаля , сякаш нещо се изджагръчка и се оправи веднага запали. Доколкото разбрах така се било ресетвал компа. Незнам дали е така но при мен се оправи !!! Успех колега, ако номера стане сподели.
    Last edited by valiogb; 24-09-2009 at 23:16.
    Alfa 146 1.7 16v Boxer - for Sound
    Alfa 146 2.0 16v ti - for Speed

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    38

    Default кола

    може да се провери състоянието на имобилайзера
    а иначе оже да се махне ако е сигурно че той
    ако трябва да се махне Пиши
    Last edited by kluchar; 29-09-2009 at 00:38.
    РЕКЛАМАТА В ПОДПИСИТЕ Е ЗАБРАНЕНА!

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    имаше тема по въпроса колега.давай с търсачката. до колкото си спомням бензиновата и имото са на един бушон и тя като даде фира гори и бушона и ти светят двете лампи .но това по спомен.
    точка

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •