Results 1 to 15 of 15

Thread: чипа решава ли проблема в ниските обороти при 1 8 тс

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default чипа решава ли проблема в ниските обороти при 1 8 тс

    много питах и писах по въпроса ходих на много диагности
    ки доста неща смених но подобрение няма стигнах до изво
    да че това са възможностите на колата а те никак не ме
    удовлетворяват ако чипа помага чувствително в ниските
    обороти кажете къде мога да го монтират в София
    Last edited by fastedy; 12-09-2009 at 10:24. Reason: чипа решава ли проблема с динамиката в ниските при 1 8 тс

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Като си питал много и си ходил на много диагностики,значи ти е ясно за ефекта от чипа и мястото, на което да отидеш, да ти го "поставят" . Според мен темата трябва да бъде озаглавена - "Имам 300лв. ама дали да ги дам за чип" -аз ги "нямам излишни" и затова не съм я чипнал ...реши си сам дали ти се дават парите,за бенз двигател е ясно ,че е по-добре да е чипнат! Виж в общ технически за "тунерите"! Темата е за ключ!

  3. #3
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Прочети ми мнението след моето чипване и всичко ще ти стане ясно. Аз съм ЗА кадърното чипване!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  4. #4
    Фен на 156 - ците
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Прочети ми мнението след моето чипване и всичко ще ти стане ясно. Аз съм ЗА кадърното чипване!
    А линка предполагам сами трябва да си го намерим?

  5. #5
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Линк нарочно не сложих, да не става реклама, ама: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=20354&page=2
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  6. #6
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Quote Originally Posted by fastedy View Post
    много питах и писах по въпроса ходих на много диагности
    ки доста неща смених но подобрение няма стигнах до изво
    да че това са възможностите на колата а те никак не ме
    удовлетворяват ако чипа помага чувствително в ниските
    обороти кажете къде мога да го монтират в София
    Решава го Колега ,решава го
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  7. #7

    Default

    За мене разликата с преди и след чипа, ще ти обясня по най-простия начин каква е в ниските, след чипа колата с включен климатик върви както преди чипа с изключен.

    ------------------------------------
    редактирано от spe4elist
    Last edited by spe4elist; 13-09-2009 at 23:00.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8

    Default

    Абе чак даги реши драстично не, но ще има подобрение малко или много, но не очаквай чудеса...Сложи си най-малкото ще предпазиш мотора от раждане, просто при бензинките е задължително чип...
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Да бе,УЖасТ как още не ти е фърлил двигателя, като нямаш чип.. не мога да го проумея..хаха големи бисери.. чипа е задължителен..мдааа.
    Една добре потдържана кола, от хора които си разбират от работата няма да роди и без чип да е .. особено 1.8.. те в завода не са уцелили оптималната работа на двигателя м? Ако имаш 4 стотака в повече нищо не пречи да пробваш, може би ще усетиш някаква разлика, но нищо сензационно. А дали консумативите по двг заминават по-бързо с чип немога да кажа със сигурност.
    П.п. Почиствал ли си си дросела? Ако не си-го направи, но отиди при хора, които знаят какво правят!
    Last edited by WarsteineR; 14-09-2009 at 03:05.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  10. #10
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    При високи обороти на двг има разлика в сместа когато е с чип- от там и заключението на колегата, че с чип по- трудно ще роди!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  11. #11
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Да бе,УЖасТ как още не ти е фърлил двигателя, като нямаш чип.. не мога да го проумея..хаха големи бисери.. чипа е задължителен..мдааа.
    Една добре потдържана кола, от хора които си разбират от работата няма да роди и без чип да е .. особено 1.8.. те в завода не са уцелили оптималната работа на двигателя м? Ако имаш 4 стотака в повече нищо не пречи да пробваш, може би ще усетиш някаква разлика, но нищо сензационно. А дали консумативите по двг заминават по-бързо с чип немога да кажа със сигурност.
    П.п. Почиствал ли си си дросела? Ако не си-го направи, но отиди при хора, които знаят какво правят!
    Направо ти му оправи колата на човека, гледам компетентно и обосновано мнение си дал
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #12
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Гледах да помогна с каквото мога, а и ми стана смешно от изказването на колегата-че при бензин чипа е задължителен .. а без чип защо сместа във високите не е добре .. от завода ли не са я измислили или нещо е замниало? Това е.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    Гледах да помогна с каквото мога, а и ми стана смешно от изказването на колегата-че при бензин чипа е задължителен .. а без чип защо сместа във високите не е добре .. от завода ли не са я измислили или нещо е замниало? Това е.
    Темата е за обсъждане на ползата от друг софтуер (чип). Ако имаш такъв, е добре да споделиш резултата. Ако нямаш, си мисля, че е излишно да оспорваш ефекта. А, че ТС-ите се чупят без чип е доказано с времето. Който не вярва, може да направи анкета - счупените ТС-и с чип и без чип в какво съотношение са. Тогава вече статистиката ще си каже думата (има или няма смисъл).
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Прав си нямам. Сори
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Чипа не е панацея за "ражданията"

    Аз все си мисля, че ремапа помага при много високи обороти да не обеднява прекалено сместта и заради "чудесният" ни бензин да не се получи детонация от която естествено заминава мотора. Да но това е само една от причините за трошене на мотора, обаче с какво помага на другата, свързана с лошото мазане в следствие на кофти масла или натрупване на отлагания в маслените магистрали и оттам намаляване на дебита ? Май с нищо? А тя е доста често срещна, защото моторите като направят едни километри и вече имат сериозни предпоставки за това. Ако човек си е карал колата отначало той знае как я е поддържал. Но какво може да знае за закупена на N години с незнайна сервизна история и поддръжка (за едни джобни пари, джамбазина може да си поръча сервизна книжка с каквато си иска история) ? Май нищо и единственият начин да разбере е да се отвори мотора и да се направи ревизия. Споделяли са майстори какви чудесии са виждали при отваряне на разни мотори уж на "лъскави красавици" Така че ремапа не е панацея и не ти гарантира, че по принцип ще "роди" по-трудно мотора, ами просто намалява значително риска от една от възможните причините (и най-касае буйните сърца с темперамент на десния крак), но другата остава.
    Иначе карах една "чипосана" като моята и има ефект, най-вече изразен в оправяне на тази дупка до 3000 оборота, където е умрял кон. Като динамика мисля, че има леко подобрение (все пак не я знам как върви без чип тази кола и я сравнявам с моята), но е много слабо и може би най-точно го е определил колегата, който го сравнява с включен и изключен климатик
    Last edited by AlfaMan; 15-09-2009 at 00:51.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •