Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем със светлините за задна

  1. #1

    Default Проблем със светлините за задна

    Та проблемът е, че просто не светят .

    Първо пробвах дали няма прекъсване някъде по веригата (вярно, че беше доста отдавна), вързах ги на късо светят.
    Махнах ключето, което стои на скоростната кутия и отделно го натиснах да пробвам дали ще е от него - не светеха и си помислих, че проблема е от него. Успях да си намеря друго, пробвах го първо с мултицета - работи. Вчера го сложих и пак не светят.
    Възможно ли е проблема да е от самия куплунг или този проблем е често срещан и е от нещо друго?
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  2. #2
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    ПОчисти съчмата и мястото където тя опира от мръсотии.
    Щом на мултицет има верига като натиснеш съчмата на датчика, а като съединиш накъсо проводниците остава или нямаш ход за да се избута съчмата или през контактите на датчика не може да протече ток за 2 те 21W крушки.
    Пробвай от акумулатор с кабели и 2 х21 W кръшки или 1 за фар дали ще светне крушката при натискане на съчмата. Ако светне значи няма достаъчен ход за да се избута съчмата.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Шумен
    Posts
    70

    Default аз имах подобен проблем

    при мен се оказа, че е прекъснат проводника на мястото където вървят сноп такива проводници / това число и за осветлението на номера/ и влизат от купето към багажното отделение вляво горе, гледано при отворен капак на двигателя. Често се прекъсват там проводниците. Виж да не е прекъснат. При мен беше. Оттам си оправих и отвярянето на багажника от бутона. И този кабел беше прекъснат.
    алфа ромео 155 1,7 ТС 8в

  4. #4
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: аз имах подобен проблем

    Оттам си оправих и отвярянето на багажника от бутона. И този кабел беше прекъснат.[/quote]
    А при мен от замърсена ключалка .С бутона се чува щракане но не отваря. WD 40 обилно пръскане и се оправи.

    =====================
    нещо забелязвам имаш проблем с използването на бутона "цитат"
    за да цитираш някой трябва да имаш следното:
    [ quote="едикойси"]дъ ръ бъра[/quote] и се получава това:
    Quote Originally Posted by едикойси
    дъ ръ бъра
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #5

    Default

    Явно не е прекъсната веригата, защото тази вечер като паркирах ги видях, че светят и след това от 7 включвания на задна, 4 пъти светеха.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    смени си датчика на скоростите за задната светлина
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  7. #7

    Default

    Смених го. Със стария въобще не работеха . А и при това положение не съм 100% сигурен, че е от него за да взема нов.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #8
    започва да се пристрастява outsider's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Ямбол
    Posts
    39

    Default

    моите си светят когато си искат ама това за мен не е от голямо значение.Е леко дразни
    ALFA ROMEO 156 2,O TS 2000
    PONTIAC GRAND PRIX-GXP 5,3 V8 340hp,2008
    CHEVROLET SILVERADO 2500 HD-6,0/V8 360 HP,2006
    http://www.youtube.com/watch?v=uEcZH...&feature=g-upl

  9. #9

    Default

    Аз след като смених датчика (след това нищо не съм бутал) постепенно се оправиха и вече светят всеки път. Не знам от какво, може би от релето и кой знае колко години не са работили... като дойде от Италия също не работеха.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Като моя плафон в багажника,скоро се сетих да му сложа лампа и свети от време на време но напоследък много по-често
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Mury
    Като моя плафон в багажника,скоро се сетих да му сложа лампа и свети от време на време но напоследък много по-често
    Ами махни му лампата пак и ще изгасне

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •