Results 1 to 15 of 15

Thread: аман от проблеми

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default аман от проблеми

    Бях свалил двигателя,защото единият разпределителен вал беше дал фира.Така сглобих го и вчера го пробвам да запали ,но дърво-не ще.Пробвам-искра има,сипах малко бензин в смукателя и бръм-запали,изгори бензина и изгасна.Ясно-няма гориво.Проверих помпата-работи и хвърля бензин,замерих на дюзите и не идва никакъв + .Вързах газовата и на газ заработи без проблем.та ми е чудно къде изчезна тока за дюзите.Те се захранват от релетата до акумулатора,но на тях не пише нищо и не мога да разбера кой извод е + за дюзите.Двигателя е 1.3 IE пълна инжекциа без делко.Ако някой разбира от кабеляци да даде съвет.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 21102009.jpg   21102009(001).jpg   21102009(002).jpg  
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, еку-то управлява дюзите като им прекъсва минуса. плюса им е общ. газаджиите използват това за да ги спрат като слагат реле на + са. виж първо него, някакво висящо трябва да е.
    точка

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Е да де на схемата го дават ясно но кой кабел кой е на релето и кое от 2-те ето това не ми е ясно
    Не мога да покажа схемата или по точно не знам как затова е снимах
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 21102009(003).jpg  
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Ще си изям топките, ако се е оправила сама,преди малко е пробвах и сега само се опитва да припали,значи е свършил бензина,като заредя ще я пробвам.Сигорно като съм мърдал релетата и нещо се е наместило
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by sciiv View Post
    Ще си изям топките, ако се е оправила сама,преди малко е пробвах и сега само се опитва да припали,значи е свършил бензина,като заредя ще я пробвам.Сигорно като съм мърдал релетата и нещо се е наместило
    Тва с Алфите е явно основният метод за ремонт. Почваш да ръгаш и местиш всичко и се оправя. Аз 3-4 пъти съм го правил.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    При сваляне на мотора,трябва няколко пъти да дадеш на контакт и да изчакаш да спре помпата сама и пак наново.Необходимо е за да се обезвъздуши системата.Плюса деиствително го режат газаджиите с едно реле,което създава проблеми.Цвета по принцип е розов,но се увери кой е точно.Може и да греша!Става лесно.Погледни на някоя от буксите на дюзите.
    Плюса се замерва много трудно,ако си сам и не се сетиш за една подробност.След 4-6 секунди,ако не е запалил мотора,след като си дал контакт,компа спира плюса.Така,че ако си дал на контакт и после сам си замервал.......!Разбираш,че не става!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Днес я покарах до София и обратно и се държеше прилично.Но отзад преди гърнето на тръбата има 2 яки дупки и боботи яко.а предпазната ламаринка дрънчи та наптаво ми скъса нервите.Утре ако ми остане време след работа ще има резане и заварки.
    На някой да му се намират задни колани, ще глобяват за несложени ,пак измислиха нови глупости.

    ---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:24 ----------

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    При сваляне на мотора,трябва няколко пъти да дадеш на контакт и да изчакаш да спре помпата сама и пак наново.Необходимо е за да се обезвъздуши системата.Плюса деиствително го режат газаджиите с едно реле,което създава проблеми.Цвета по принцип е розов,но се увери кой е точно.Може и да греша!Става лесно.Погледни на някоя от буксите на дюзите.
    Плюса се замерва много трудно,ако си сам и не се сетиш за една подробност.След 4-6 секунди,ако не е запалил мотора,след като си дал контакт,компа спира плюса.Така,че ако си дал на контакт и после сам си замервал.......!Разбираш,че не става!
    При мен на дюзите са червени тънки,а при релетата няма такива та затова попитах дали някой не знае.За времето си прав,в началото не се сетих.За което благодаря много!
    Last edited by sciiv; 22-10-2009 at 20:38.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    dorkovo
    Posts
    73

    Default

    имам задни колани от 33-ка 2-ра серия
    останали са

  9. #9
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    и аз имам, и ги подарявам
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by sciiv View Post
    Днес я покарах до София и обратно и се държеше прилично.Но отзад преди гърнето на тръбата има 2 яки дупки и боботи яко.а предпазната ламаринка дрънчи та наптаво ми скъса нервите.Утре ако ми остане време след работа ще има резане и заварки.
    На някой да му се намират задни колани, ще глобяват за несложени ,пак измислиха нови глупости.

    ---------- Post added at 17:33 ---------- Previous post was at 17:24 ----------



    При мен на дюзите са червени тънки,а при релетата няма такива та затова попитах дали някой не знае.За времето си прав,в началото не се сетих.За което благодаря много!
    Бъди внимателен!С времето,червените стават розови и какъвто цвят си пожелаеш!Все пак си разбрал проблема,а това е по-важното
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default


    Днес установих че скоро няма да карам Алфа.
    Биелните лагери са тръгнали а единия направо си е заминал.Имате ли представа колко излиза шлайфа на вала?Че се чудя какво да я правя.
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by sciiv View Post

    Днес установих че скоро няма да карам Алфа.
    Биелните лагери са тръгнали а единия направо си е заминал.Имате ли представа колко излиза шлайфа на вала?Че се чудя какво да я правя.
    Зависи, а може и да е крив. Мен шлайфане и изправяне - 135лв на 156-ца.

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Утре двигателя го свалям и го правя на съставните му части,да видим какво още ще излезе.
    Предложения за добър шлайфист в София?
    вече без Алфа,но да видим до кога!

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    По-добре не го сваляй!Какво ви става,бе момчета!Валовете ни са от хром-молибденова стомана,а не от чугун.И да се разтропат лагерите не е сигурно,че шийките са отишли.Това им е едно от хубавите неща!Шлайфате,сякаш карате опели или москвичи,а после друг ви е крив!Първо мерете,а после сваляйте!Това поне е лесно.Сваля се само картера!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    перник
    Age
    56
    Posts
    101

    Default

    Какво да му меря,аз виждам как вала е надран..И на мен ми се ще да мина само с лагери ама ...
    вече без Алфа,но да видим до кога!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •