Results 1 to 12 of 12

Thread: Blueforce

  1. #1
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default Blueforce

    Здравейте, колеги,
    Не можах да намеря нещо по въпроса (а може и да не съм успял с търсачката), затова искам да попитам - по какво се отличава газта на "Петрол" Blueforce, от всяка друга. Аз по наивност минах 6000 км само с нея, а днес отивам при човека, който ми монтира газовата (за дребна корекция в газовия комп.), и между другото му казвам, че сипвам само блуфорс. А той каза - сипвай каквото щеш, само не това. После не можем да изчистим дюзите и редуцир-вентила от прибавката, коята слагат вътре. Въпроса е какво още съдържа блуфорс и с каква цел го слагат?

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  2. #2
    започва да се пристрастява jordan_kn's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    62

    Default

    Моя майстор ми каза да не слагам на ОМВ щото пълнели на по високо наляга и нещо си се прецаквало ....
    Аз слагам на лук ойл и сум много доволен....А на петрол съм слагал от обикновената и пак беше добра.

  3. #3
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Аз доколкото знам добавкта е по-висока мощност и за прочистване на системата ............а може и да греша.Досега не е имало майстор, на който да си казал сипвам "еди какво си" от "еди къде си" и той да не е казал ,че там са най-големите буклуци и да сипваш от друго място! Аман от пишман майстори!

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Не знам дали майсторите са виновни, но оприделино те виждат какво е състоянието на горивата в определен момент. Много хора ме питат от къде да зареждат и отговора винаги е един и същ: - където и да сипваш винаги можеш да налетиш на дърво. Това се отнася за всички горива предлагани за потребление от населението. Специално за Блуфорс мисля ,че е рекламен трик, въпреки ,че е лесно за постигане от една страна. Ако приемем ,че определена заявка на клиента Петрол се изпълнява коректно от рафинерията и е само за него с определени показатели- е лесно. Само ,че аз лично се съмнявам това да е така. Иначе по въпроса с горивата , по стандарт, пропан -бутана се дели на 2 марки : А /автомобилна/ и Б /битова/. Автомобилната /пак по стандарт е 2 разновидности : зимна и лятна. Разликата е в това ,че двете основни съставки - пропан и бутан, имат различна точка на кипене /преминават от течна в газообразна фаза/ съответно при 45гр.С и 0гр.С . Поради тази причина тяхното съотношение трябва да се променя за различните температури. Това за съжаление е само на книга. Тук е и тънкия момент. Пропана е с октаново число 110 и е по скъпия компонент/ бутана е с Ок.ч.-95/ , и нормалното отношение е 60/40 и октан около 106. Слагаме обратно отношение и падаме в качеството ,но и в цената. Няма лятна и зимна газ нито А и Б. Важното е гражданина да е щастлив ,че си джитка кошницата евтинко. Е точно поради тази причина Холандците /които за мен са върха в разработките си на газови системи/ казват:- Не препоръчваме монтирането на нашите системи във вашата държава, и скапаните майстори псуват докато чегъртат окисите натрупани по системата и се чудят какви разтворители да забъркат за да отмият л--та .
    Благодаря на всички които имаха търпението да го прочетат.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile Спам

    Аз като умерен песимист го тълкувам така - навсякъде са все същите споменати л..на. Където и да пълните.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #6
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Аз не съм песимист, просто си знам ,че е така и си зареждам където падне.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #7
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Подкрепям. Работил съм на разтоварище за пропан-бутан от жп на авто цистерни. Та там съм виждал всякаква газ. Имало е случаи в които реномирани търговски вериги продават страхотна помия в обектите си. Общо взето за търговеца най важна е цената.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Точно така...Търговеца гледа да спечели независимо от боклуците които предлага. И тук идва проблема на нашия пазар...Защото клиентите нямат избор и няма как всички да се откажат от конкретния търговец с кофти горива, защото всички предлагат боклуци...

    Аз найй-често зареждам на 3 обекта и то до вкъщи-- Шел, Петрол и един в Овча Купел ...Ахат или някаква такава беше малка бензиностанцийка...Почти винаги км. и качеството са еднакви...


    Роби мерси за дългия пост
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9

    Default

    мой близък приятел бачка в централата на Петрол и твърди че в блуфорс слагат добавка на хелиос.Разработката им била съвместна.Беше ми дал няколко карти с приятно намаление на горивата и зареждам само там.Едната ми кола е газ и се кара само с блуфорс и се държи много добре с нея и съм много доволен от разход и вървеж.Относно нафтата впечатлението ми е че колата работи по шумно с нея.От нафтата в Бг. май най ми допада на Еко нафтата.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  10. #10
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Така и така я задъвках тази тема:
    http://www.opelclub-bg.com/forum/ind...dpost&p=347989

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  11. #11

    Default

    Сега ми се изясни картинката- Блу Форс наистина дава резултати, като повишаване на мощността, сваляне на разхода и т.н. но само на определен тестов автомобил с определена газова уредба
    Lexus IS200

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами незнам дали повишава мощността. Честно казано само веднъж съм зареждал с нея (принципно избягвам бензиностанциите на Петрол) и ей богу, разлика във вървежа не съм усетил....., то всъщност разлика не мога да намеря и между Еко (основно с такава карам), Lukoil, OMV и Shell. Поне сега с лятната газ върви еднакво добре с леки разлики в оборотите на празен ход. То вече само те са ми критерий - дали са стабилни или от време на време няма смущения. Само по себе си не ме притеснява факта, че в дадена газ има някаква добаква, а това какви други странични въздействия има тя. Един колега в Опел форума обясняваше, че конкретната добавка не е лоша сама по себе си, но проблема при нея бил, че вдига всичката мръсотия и отлагания. Тоест ако е нова уредбата и караш с такава газ не би трябвало да има проблем, но на стара уредба било направо "смърт". Ако приемем че това е вярно, тогава се обяснявам многобройните оплаквания от нея, че задръствала изпарителя и филтрите.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •