Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Проблеми с 146 ti - помощ!!!

  1. #1
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default Проблеми с 146 ti - помощ!!!

    няма и седмица и мойта Алфа умря
    като е студена пали върви и няма проблеми. Като позагрее почва да прекъсва/накъсва, губи мощност и по някое време просто спира. Давам газ - няма никой. Трябва да я угася и запаля на ново за да тръгне. Казаха ми, че и липсва един цилиндър, че е запушена дюза, свещи ... тия дни ще ме преглеждат ... Но бих искал да прочета ако някой е имал подобни премеждия как се е оправил. Благодаря за съветите предварително и естествено съм тук да отговоря на всеки уточняващ въпрос...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    кофти колега!! Тая Алфа има една сонда, не че разбирам много, ама, провери я.
    Alfa 146 boxer, 1,6 103hp; 95

  3. #3
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Карал съм веднъж Алфа с подобен проблем. При нея номера беше, че както си работи и изведнъж не може да качи повече от 1300об/мин. Настискаш педала до дупка, правиш, струваш, но повече от 1300об/мин не качва и изведнъж сама се оправяше, а понякога трябваше и да я загасиш и да изчакаш малко. Също прекъсваше и проблема се оказа дебитомер.

  4. #4
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Карал съм веднъж Алфа с подобен проблем. При нея номера беше, че както си работи и изведнъж не може да качи повече от 1300об/мин. Настискаш педала до дупка, правиш, струваш, но повече от 1300об/мин не качва и изведнъж сама се оправяше, а понякога трябваше и да я загасиш и да изчакаш малко. Също прекъсваше и проблема се оказа дебитомер.
    това е доста близо до мойта тъжна истина - така е прекъсва, и колкото и да даваш газ обороти не качва...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  5. #5
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Според мен е свързано главно с инжекциона и на една диагностика ще си покаже най-добре...
    Така като се замисля може и свещи да са...така че ремонта за сега е неопределен какво ще включва.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Младост
    Posts
    86

    Default

    колега и при мен го има този проблем.страното е че при мен го прави само когато я карам на бензин.смених сондата,дюзите ги чистих и нищо.говорих с познати и те ме посъветваха да си проверя комутатора/плочката в делкото/,но незнам къде да го направя.
    ' 99 Lancia Delta TD-Super Economy

  7. #7
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO
    колега и при мен го има този проблем.страното е че при мен го прави само когато я карам на бензин.смених сондата,дюзите ги чистих и нищо.говорих с познати и те ме посъветваха да си проверя комутатора/плочката в делкото/,но незнам къде да го направя.
    на бензин де на бензин, аз газ с газ не карам, но подозирам че преди мен е карана предимно на метан.
    тъпото е, че други оплаквания няма - не държи високи обороти на празен ход, звучи добре двигателя(не само мое мнение - аз така да се каже нищо не вдевам, ама ми харесва, а преди да я купя чух поне 7-8 ТС които хич не ми харесваха), може би имам повишен разход но това за 200 км си е чиста спекула...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    И аз си мисля че без диагностика няма да стане ясно.......
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  9. #9
    Здрав Алфист vladu's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    И аз си мисля че без диагностика няма да стане ясно.......
    да мине женския празник и това ще е първото, което ще направя...
    тъкмо ще знам какво да взема на жената - ако се окаже дебитомер ще и взема дебитомер за празника ... за съжаление се шегувам ...
    Ex: 146ti, 146JTD, 147JTD, Lexus IS220D, Lexus IS200 Auto, Swift Sport, Subaru Legacy IV
    Subaru Outback '09 & Alfa Romeo 156 2.4JTD

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by PEPINKO
    колега и при мен го има този проблем.страното е че при мен го прави само когато я карам на бензин.смених сондата,дюзите ги чистих и нищо.говорих с познати и те ме посъветваха да си проверя комутатора/плочката в делкото/,но незнам къде да го направя.
    Колега твоята кола няма делко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Ламбда!
    Колега, един не много умен съвет, но поне ще знаеш дали е тя, изключи я и пак пробвай да я покараш.
    Карането на газ им еб#@ва мамата.
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  12. #12
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    Quote Originally Posted by Crusader
    Ламбда!
    Колега, един не много умен съвет, но поне ще знаеш дали е тя, изключи я и пак пробвай да я покараш.
    Карането на газ им еб#@ва мамата.
    И компютъра влиза в авариен режим и става боза...

  13. #13
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by ShoxXx
    Quote Originally Posted by Crusader
    Ламбда!
    Колега, един не много умен съвет, но поне ще знаеш дали е тя, изключи я и пак пробвай да я покараш.
    Карането на газ им еб#@ва мамата.
    И компютъра влиза в авариен режим и става боза...
    След което се ресетва Еку-то и бозата става резняк
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  14. #14
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Мда, ресет до следващата боза. Между другото като сменях на мойта ламбда сондата /то беше една епопея-сега имам 3 сонди/, ми направи впечатление че при изключена ламбда компа не дава грешка, а отчита една средна стойност 0.45V и колата си върви. На мене ми се струва че може да е температурен датчик, бобина или запушен катализатор. Много кофти ми стана за тази красавица, ама тез талянци карат кат за последно
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  15. #15
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    И при мен беше така, с откачена върви ОК и гори малко над нормите, със закачена но прецакана, не върви и гори мноооого над нормата....писал съм в друга тема!


    П.С. Как така имаш три? Работят ли и трите?
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •