Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47

Thread: Окачване

  1. #31
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by zilala View Post
    Значи опитния шофиор и с изтекли амортесиори ще овладе колата по добре от някой дето не може да кара и е сложил кони брембо и какво ли още не сичко си е в ръцете , а аз също смятам че виктор и по одачният избор
    Нещо не ти разбрах поста никак. На база на какво ще обясниш, че виктор е по-добре? Карал ли си с Кони? На колко години си и праз дългия си стаж с какви други амортисьори си карал?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Нещо не ти разбрах поста никак. На база на какво ще обясниш, че виктор е по-добре? Карал ли си с Кони? На колко години си и праз дългия си стаж с какви други амортисьори си карал?
    Боби, не се ядосвай. Не си струва. Но Кони имат само за Имола предни пълнители, поне за моята беше така.

  3. #33
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Аз не казвам нищо просто споделям мнения и впечатления не бива да се превръща в култ дадена марка и да не се разбира че се заяждам защотото не е така проста споделям впечетление

  4. #34
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Абе,деца!Нашите са си със спортно окачване по задание и по принцип.Амортисьотите са Виктор и само тоя,който не е карал с такива,може да предлага други.Кони са чудесни амортесьори,но не са Виктор.Те са много добри за голф и опел,но доколкото знам и сериозните голфари предпочитат Виктор.Ако могат да си ги позволят.Аз карам с такива и знам разликата.Отделен е въпроса,че напоследък всички фирми предлагат качествени амортесьори.Стига да можеш да си ги платиш!
    А с Кони карал ли си ???,щото аз покарах с виктор ,в работата сложиха такива на служебния пасат и сега е като лодка, нестават за спортно каране,ако не си забелязал въпроса на колегата Събев, той пита за спортни а Виктор още неправят такива тъй ,че не спами темата щото се излагаш като модератор на раздела .
    Значи аз бях сложил на мойта конита и предницата се държеше перфекно,непомня точно но мисля 400 лв ми излезнаха, от Руди ги поръчах и ги почаках 1 месец.Другите с които съм карал и държат ,това са оргиналните на Боге,те също са супер.
    Ето намерих линка на старата тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=%EA%EE%ED%E8
    Last edited by alfista; 04-10-2009 at 22:44.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  5. #35
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default 33

    От около месец и аз съм с Конита отпред колата стана доста по "приятна" за каране,настроих ги на +50%(настройва се силата с която амортисьорът противодейства,като максимума е +100%) По каталог Конито за 33 не е за Имола(с малко преправяне става и на Имола).Аз ги бях приготвил за Имолата,но по-стечение на обстоятелствата сега са на 16-ката,гадно е че за реглажа трябва да се разглобява макферсона.
    Подкрепям Алфиста и Боби,Боге или Кони
    А да и с глобо покарах ама много бързо се предадоха
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  6. #36
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Quote Originally Posted by alfista View Post
    А с Кони карал ли си ???,щото аз покарах с виктор ,в работата сложиха такива на служебния пасат и сега е като лодка, нестават за спортно каране,ако не си забелязал въпроса на колегата Събев, той пита за спортни а Виктор още неправят такива тъй ,че не спами темата щото се излагаш като модератор на раздела .
    Значи аз бях сложил на мойта конита и предницата се държеше перфекно,непомня точно но мисля 400 лв ми излезнаха, от Руди ги поръчах и ги почаках 1 месец.Другите с които съм карал и държат ,това са оргиналните на Боге,те също са супер.
    Ето намерих линка на старата тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=%EA%EE%ED%E8
    Не смятам че колегата Mordohy се излага той просто си даде мнението с цел да помогне и това не е Спам! нз от кого стана излагане ,дайте да не превръщаме тема в словестна престрелка

  7. #37
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by rasho 33 imola View Post
    От около месец и аз съм с Конита отпред колата стана доста по "приятна" за каране,настроих ги на +50%(настройва се силата с която амортисьорът противодейства,като максимума е +100%) По каталог Конито за 33 не е за Имола(с малко преправяне става и на Имола).Аз ги бях приготвил за Имолата,но по-стечение на обстоятелствата сега са на 16-ката,гадно е че за реглажа трябва да се разглобява макферсона.
    Подкрепям Алфиста и Боби,Боге или Кони
    А да и с глобо покарах ама много бързо се предадоха
    Аз съм с нови глобо от 2 години и съм много доволен. Имаш ли някаква информация за тях,че аз нищо немога да намеря. Червени са на цвят,но май не са спортни?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SP_A0953.jpg  
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  8. #38
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Нямам инфо за Глобото.Моите бяха черни,маслени
    Твоите газови ли са?
    Виж тук http://www.osrav.it/PRO_102_eng.htm
    А относно амортисьорите Виктор,не се ли пишат Viktory?
    Колега Събев цената на 4-те аморт.Кони от Руди96 е около 750лв.
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  9. #39
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    На амортисьорите пише Wiktory
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #40
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    На амортисьорите пише Wiktory
    Мерси а защо се отказа от тях?
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  11. #41
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Много лашкат ... а хич не бяха свършили
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  12. #42
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Абе,нямаше ме една седмица и тука е станало пълен кенеф!Май се напълнихме с голфаджии!Щом друса,значи държи мноо яко!Полото ми беше последователно със Сач,Монрое и чак ,като сложих Кони заспа.Това,като отговор на Алфиста.Колкото за това,коя марка държи най-добре-това е безсмислен спор.Всичко зависи от цената.Отзат съм с Виктор,защото можех да си ги позволя.Бяха по 120 евро,но предните са ми Монрое рефлекс,защото Виктор бяха 260 евро бройката с отстъпка 20%.За това и не се предлагат у нас.Боге също са перфектни амортисьори.Представям си Рашо 33 Имола,как ще кара с неговите амортисьори в Турция.Колицата му ще стане в първите 100 километра на дреп.
    За това нека приемем,че всеки си слага амортисьори по джоба и по това,каква возия иска.Няма лоши амортисьори.Говорих за Виктор,защото след 255 000 км,все още отговаряха на изискванията на прегледа в Гърция.
    Иначе аз не налагам нито моето мнение,нито истерично повтарям,че Щил е най-добрия моторен трион.Моя е Макита с комп!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #43
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfista View Post
    А с Кони карал ли си ???,щото аз покарах с виктор ,в работата сложиха такива на служебния пасат и сега е като лодка, нестават за спортно каране,ако не си забелязал въпроса на колегата Събев, той пита за спортни а Виктор още неправят такива тъй ,че не спами темата щото се излагаш като модератор на раздела .
    Значи аз бях сложил на мойта конита и предницата се държеше перфекно,непомня точно но мисля 400 лв ми излезнаха, от Руди ги поръчах и ги почаках 1 месец.Другите с които съм карал и държат ,това са оргиналните на Боге,те също са супер.
    Ето намерих линка на старата тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=%EA%EE%ED%E8
    Колега,имаш съществени пропуски и като модератор съм длъжен да ти ги посоча.Първо не съм модератор на раздела,а на 145/46 и общ технически.Второ ,ако си мислиш,че модератора е нещо средно между каталог и технически спаравочник си в дълбоко заблуждение.Работата на мода е да потдържа форума чист.Във всяко отношение!!!Тука пиша,като човек патил и фен на 33-ките!Трябва да правиш разлика между модераторската ми работа и постовете ми като обикновен юзер!Ако отправиш към мен лично,каквото и да било е към Мордохай юзера,но когато споменеш,че съм модератор-обсъждаш МОДЕРАТОР!
    Помисли за нюансите!
    Тука сме да се забавляваме и помагаме.Понякога се палиме и пишеме и глупости и простотии,но винаги,поне тоя раздел е бил за пример на коректност.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #44
    Алфист-газ в кръвта RaIDeR's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Велико Търново
    Posts
    603

    Default

    Да оспамя и аз тей и тей сте тръгнали после някой да трие ! mordohy що не си и мод тук ти най-много постове имаш именно тук ?
    Alfa Romeo 33 IMOLA 1.4 i.e. 90hp. 1351 cc. 93 г. (907A)

  15. #45
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Влизаме в безмислени спорове и май всички забравят,че човека търсеше спорни амортисьори. Нормални явно си има. Мисля, че освен Конитата, нито едни от споменатите по-горе амортисьори в постовете не стават за целта. Предимството им е ,че могат да се регулират по твърдост в зависимост от мястото което искаш да караш (драг,писта,балкан и т.н.)
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •