Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 234

Thread: Легенди и Фиатски ТС - дискусия

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    За 156 знам, че между 1.8 и 2.0 ДВГ разликите в скоростите са само в първа предавка. Ако и при 155 е така ще тръгваш силно
    Не са различни, еднакви са, само между 1.6 и горните две има разлика в първа и пета.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #47
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мен също ме е яд , не можах ама носа ми е като като сифон на кенеф деба ... . Иначе като централен наблюдател щото само с бате венци може да се гониме ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  3. #48

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не са различни, еднакви са, само между 1.6 и горните две има разлика в първа и пета.....
    Така е по книжка , само немога да си обясня защо бившата ми 156 която е с 2.0 двг на първа се развърташе над 70 км/ч,до прекъсвач на 7800 оборота, а на колегата Новачев е 1.8 прекъсвача също е преместен на 7800 а първа предавка свършва малко след 60 км/ч. А колегата който счупи кутията на 2.0 156-ца и сложи от 1.8 споделя, че е по къса първата. В момента съм с ГТВ 1.8 и първа ми свършва малко след 60 км/ч. Наистина по книжка нямат разлики
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Predavatelni chisla.jpg  
    Last edited by Доко; 23-09-2009 at 21:30.

  4. #49

    Default

    Ми предполагам че става дума за грешка в показанията - аз на двойката си сложих кутия от 1.8, и не намирам абсолютно никаква разлика.....

    Абе четвъртък и петък ще има ли нещо гонки тва - онова че ще се мотам тъдява и да покиризим.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #50
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Венци, виж какво пише из мануала на 155 - пускам снимки от документа, както и целия документ! Описани са всички слагани скоростни кутии на 155. Според мен ако няма разлики в съединителите може да сложиш такава от 1.8 8в, като мисля че трябва да е преди 95-та, за да не ти се падне къс диф като нашия на MY95 Иначе можеш да видиш твоята кутия с кой номер е и тази която си харесаш с какво обозначение е!
    ето снимките:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails gearbox1.JPG   gearbox2.jpg  


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #51
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Много хубави данни и таблици ама грам не отбирам

    Важното е че май няма да има проблеми и такава ще си търся...Въсщност почти съм намерил само трябва да изчакам няколко дни да се види как ще се развият нещата... После ще пиша тук...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  7. #52
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Много хубави данни и таблици ама грам не отбирам

    Важното е че май няма да има проблеми и такава ще си търся...Въсщност почти съм намерил само трябва да изчакам няколко дни да се види как ще се развият нещата... После ще пиша тук...
    Е виж че пише всеки тип кутия на кои мотори е слагана! И оттам търсиш твоята да е пак такава! Или поне като намериш кутия може да видиш точно каква е(ако си принтнеш тия листове)!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #53
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аз не мога да намеря нито една кутия камоли да гледам номерата.... За момента съм на варианта вземам от 1.8 преди 95г... + това тия номера са толкова различни...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #54
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Венци, знам какво е чувството като Алфата ти е в бокса, гадно е много, ма не се коси, бързо ще я направиш. Слагай тази кутия и давай газ...
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  10. #55

    Default zdr

    Не се нервирай бе Венци!
    Драсни ми на лс. какво и е на твоята кутия да видим дали не може да измислим нещо.

  11. #56
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by mimo_ View Post
    Не се нервирай бе Венци!
    Драсни ми на лс. какво и е на твоята кутия да видим дали не може да измислим нещо.


    Ами аз съм сложил снимка....Някакво парче се е откъснало и излетяло...Проблема не е в самите скорости а в диференциала...май това беше...Трябва обаче да се действа много скоростно...Някакви идеи? Правя си планове Понеделник да си купя ск. кутия и Вторник,Сряда да е оправена....Но щом се свали моята няма време за размотаване, защото ще заема подемника и трябва да сложи новата или ремонтира скоростно
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #57
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    При мен има развитие. Скоростите са вече вън. Голям гърч е в битови условия , но става. Даже и съединителя си смених вече - супер елементарно е (като я няма кутията ). Даже между другото и на едно Фиат Купе сменихме лагери и тампони на макферсоните. Утре е ден за миене на реплейсмънт кутията, че е на негър, удължаване на Тъповите щанги от лостовия механизъм, отстраняване на луфт на "пеперудата"(пак при щангите игра)...
    Понеделник - смяна на гумички на работния цилиндър и скъсяване на 3-те шпилки от долната страна на кутията - обещал съм им отдавна да ги резна, че много се отварят при монтаж/демонтаж на най-чепатата планка в колата...
    Вторник - качване на скорости и лека, полека окомплектоване...

    П.С. Само днес, бащата асистира като кран, иначе се боря единак . Ще асистира пак и при качването - няма начин, не е за сам човек работа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 26092009(000).jpg   26092009(001).jpg   26092009(002).jpg   26092009(003).jpg   26092009(004).jpg  

    26092009(005).jpg   26092009(006).jpg   26092009(007).jpg   26092009(008).jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post

    П.С. Само днес, бащата асистира като кран, иначе се боря единак . Ще асистира пак и при качването - няма начин, не е за сам човек работа.
    Тренди, ако имаш нужда свиркай бре колега,поне да вдигаме разни неща можем. На Ради телефона го имаш. Знаеш, че сме безделници....
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  14. #59
    започва да се пристрастява ALFADROG's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    СОФИЯ/ЛЮЛИН BLACK SITY
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ей кво им става на тия скорости бе, аз включвам трета с голям зор над 6000 оборота и хъркане и не от всеки път, обаче взех превантивни мерки вчера си купих скоростна кутия, защото ще гръмнат скоростите и няма да има
    ууууууууррррррррррраааааааааааа радвам се за количката че ще фане бонус. Колега дано по бързо да зглобиш легендата,да я видим на някоя среща или на феста оспех
    Last edited by ALFADROG; 27-09-2009 at 01:19.
    КОИТО Е КАРАЛ АЛФА Е УМРЯЛ ЩАСЛИВ

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by ALFADROG View Post
    ууууууууррррррррррраааааааааааа радвам се за количката че ще фане бонус. Колега дано по бързо да зглобиш легендата,да я видим на някоя среща или на феста оспех
    Че е легандарен Вагона легендарен е ама не е Легенда те са мааааааааалко по стари и по бавни.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 4 of 16 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •