Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 234 of 234

Thread: Легенди и Фиатски ТС - дискусия

  1. #226

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Брато,ако твойта кола вдигне 8000 об./мин.ризите ще изпаднат в картера,да нощуват там,веригата ще излезе през капака и ще те обеси,а клапаните ще станат на едно с буталата,защото на буталата ще изпаднат буталните болтовеСори брат ма си в грешка.Ако искаш да видиш къде е прекъсвача на 16в ТС-заповядай
    Да бе приятел,не ме разбра май...просто ник е това,не че карам с 8000 оборота!
    В интерес на истината се постигат и съм го правил,но не бих си мъчил колата...16 клапановия туинспарк също не би издържал в тези обороти,ама тва е друга тема...
    И не се бъркайте,че си мисля,че карам най-бързата кола на света...далеееееч съм от това...просто спора е друг,а не на кой колата какви обороти вдига...и никога не мога да отреча че 16в-то е по-бърз и по-динамичен,защото ще е просто абсурдно,моля не ми изопачавайте приказките...моята кауза беше просто,че 8в-то е по-здрав и тва е тема дъвкана много пъти и така...
    Айде мир и поздрави на всички алфисти!!!С ризници и без...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  2. #227
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    уффф ... стана страшно .. дано некой не намеси
    сега и печките както в другата тема
    ма една от истините е че 156 с "фиатския ТС"
    извади компанията от забвението ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #228
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    ми не го знам кое е , ама съм съгласен със всичко
    само дето незнам кога ще изъхне пътя за да се пуснем че се прееба тотално и е съпер гнусно сега
    Мдааа в момента асфалта е отвратителен,дано тия дни се пооправи и да се саберем и на гробището
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  4. #229
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Абе кво само се храните,всяка технология е добра за времето си,в което е внедрена,и състезателните коли няма кво да се намесват,мисля че на всеки е ясно че нямат нищо общо с нормалните,единствено означението на модела и общата визия,точно и затва е фенщината.....
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  5. #230
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by acko88 View Post
    Мдааа в момента асфалта е отвратителен,дано тия дни се пооправи и да се саберем и на гробището
    ния си се разбрахме пак те нека си се карат горе
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #231
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Да бе приятел,не ме разбра май...просто ник е това,не че карам с 8000 оборота!
    В интерес на истината се постигат и съм го правил,но не бих си мъчил колата...16 клапановия туинспарк също не би издържал в тези обороти,ама тва е друга тема...
    И не се бъркайте,че си мисля,че карам най-бързата кола на света...далеееееч съм от това...просто спора е друг,а не на кой колата какви обороти вдига...и никога не мога да отреча че 16в-то е по-бърз и по-динамичен,защото ще е просто абсурдно,моля не ми изопачавайте приказките...моята кауза беше просто,че 8в-то е по-здрав и тва е тема дъвкана много пъти и така...
    Айде мир и поздрави на всички алфисти!!!С ризници и без...
    Аз също харесвам ризницата,и то много/неслучайно съм казал-някой ден ще имам 75-ца,и тя ще е с 2.0 ТС мотор/,само че сравненията са нереални,защото съм сигурен че един 16-клапанов мотор,ако си го вземеш от магазина,и му сменяш редовно всичко,ще ти служи дълго.Боби 33 го каза най-добре,ние караме скрапа на Европа,затова са нереални сравненията.Даже бих казал че в някои ситуации 16 в ТС,се оказва доста корав мотор,като се има впредвид че се кара понякога по 50-60 000 км.даже и нагоре с едно масло-бих казал че малко мотори го могат това,а такива случаи не липсват,повярвай ми
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #232
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз също харесвам ризницата,и то много/неслучайно съм казал-някой ден ще имам 75-ца,и тя ще е с 2.0 ТС мотор/,само че сравненията са нереални,защото съм сигурен че един 16-клапанов мотор,ако си го вземеш от магазина,и му сменяш редовно всичко,ще ти служи дълго.Боби 33 го каза най-добре,ние караме скрапа на Европа,затова са нереални сравненията.Даже бих казал че в някои ситуации 16 в ТС,се оказва доста корав мотор,като се има впредвид че се кара понякога по 50-60 000 км.даже и нагоре с едно масло-бих казал че малко мотори го могат това,а такива случаи не липсват,повярвай ми
    ти си ебати писимиста
    аз искарах 80000 след смяната на ремаците и ми се разви един болт само на коляновия иначе и повече щеше да изкара
    а аз показах ли ти ролка на около 250000 300000 как иглежда като нова )
    така че и по 100000 изкарват без нищо само да имаме пътища и а разорани ниви със канали по средата
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  8. #233

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Абе кво само се храните,всяка технология е добра за времето си,в което е внедрена,и състезателните коли няма кво да се намесват,мисля че на всеки е ясно че нямат нищо общо с нормалните,единствено означението на модела и общата визия,точно и затва е фенщината.....
    не си прав.

    Състезателните автомобили са по-близо до тези които са на пътя от колкото си мислиш. Много по-близо. Затова и се казват суперпродукшън и са директно отражение на модела който го има по шоурумите.

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  9. #234
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ша ва замола само да доуточните кои по-точно състезателни автомобили са толкоз близко до тези на пътя ... Щот ако за WTCC тва е що-годе вярно (ама не съвсем), то не е така за рали-автомобилите - които пак са на вид серийни, ма всъщност ... нямат ни една тяхна си част под капака. Та така и за DTM - кво общо има тамошния V6 TI с малко под 500 коня (от мотор 2.5 ...) с наште каляски ??? И дали 16V-мотора на някой от вас изобще се доближава до мотора на 156-цата от WTCC ???
    Ай да спрем с тъпите спорове и идиотското самодоказване, а ?
    Аз лично, както и много други хора наоколо, адски много се кефя на това, че Алфа Ромео доказа на света, че може да побеждава когото поиска - било то в DTM, WTCC или където и да е. А това, че 155 удари най-силния шамар в лицето на немските концерни през оная 1994 - ме прави само и единствено горд, че имам такъв автомобил !!! както всъщност трябва да сте горди и вие, господа професори - защото аз по същия начин се радвах и на тройните победи на 156 през 2006-та, а вие само оплювате ... някак няма равновесие, а ?
    И за най-професорите - Алфа 155 печели титлата си по зашеметяващ начин - влиза в сезона на ДТМ когато вече са минали почти половината кръгове, и печели яростно всички останали до края. Какво по-добро доказателство за превъзходство от това искате ?
    Сполай ви, радвайте се на това, което имате и карате, и помнете, че дори Ферари са тръгнали от Алфа Ромео !
    За мене тая тема е приключена...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •