Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: 0-100 12 сек

  1. #16
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аз па да ви кажа как си замервах (едно време) моята. Записвам звука на ГСМ-а, като правя две присвирвания - при тръгване и когато стрелката удари 100. После така записания файл вече го замервам с хронометър Тъпо, но ефективно При мен се получи резултат около 9.1-9.3 сек. на равен участък, сам в колата.
    И един съвет - не включвай трета - за 100 км/ч са достатъчни само 1-ва и втора
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  2. #17

    Default

    Снощи един приятел си беше изкарал бмв-то е36 2.7 ц2 алпина 210 к.с, + КН филтър + 2 чипа, колата според мен върви доста, и решихме да пробваме 0-100 как е.Като се има предвид че не спира да върти гуми до 3-та, и засичахме със гсм даде време 8.1 , колата е без шпер
    Last edited by alfonco147GTA; 23-09-2009 at 14:59.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Определено не е в час колата.
    Замерване с Джи-тек 0-100: 10,39 с двама човека.
    Колата е 156 1.6 и има само един конус филтър.
    Въри вземи смени г-тека. Тоя двигател по каталог го дават 10.5 и ти ще ми кажеш, че с кола на 10 г. си направил по-добро време? Хора стига сте писали глупости. Колкото пъти съм седнал в кола и е била меренеа била с г-тек или друга апаратура, толкова пъти резултата не е бил, като по каталожни данни че камо ли и по-добре. И това с меренето с хронометър на видеоклип го забравете. Имам познати дето така си мерят колите и се изкарват по 8-9 сек а като застанем на чертата ги разколачвам с половин или една кола. И на г-тек не вярвам последно време особено, един път ме дава 9.9 или 10, мерим друга кола 9 сек й засича, а пък аз я бия в същото време. Предполагам това е от наклона на пътя и за това и него трябва да гледате, защото и аз мога да се пусна надолу по един баир и да се изкарам 7-8 сек.

    П.С. Да се засича по видео с хронометър не е точно понеже зависи колко кадъра в секунда върви видео клипa, та в това нещо може да се получи леко разминаване с реалното време.
    Last edited by RoMAN; 23-09-2009 at 18:39.

  4. #19
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Ако имаш предвид моето мнение - говорех за аудио, което може да се каже, че практически не дава отклонение във времетраенето, още повече за 10-15 сек интервал.
    Иначе си прав, че това е съвсем първобитен метод най-малкото защото не се знае грешката на спидометъра, но все пак дава някаква груба представа; освен това после можеш на спокойствие да си засичаш колкото пъти искаш
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    Меренето с хронометър и гпс е на телефон е все едно на 5 ракии да се надлъгвате кой за колко прави 100 км/ч.

    По принцип за да си точен с гпс ти трява точна антена с мн херцове, прецизна антена е около 700$. Надали твоят телефон е с такава.

    Другото и по-евтино решение е Г-тек ама КАЛИБРИРАН!!! На скоро един ми каза - Товя Г-тек не е хубав, онези другите Г-теци дават по-добри времена.

    Да така ама моите са реални, а онези са некалибрирани!

    Звънни ако ти е мерак да разбереше истината.
    0882 604 694


  6. #21
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    каталожните данни на алфа 156 са замервани със двама души (със шофьора) и 20кг допълнителен товар.

    не е разумно човек да кара сам и да замерва с подръчни средства.

    с правилно измерване с хронометър може да се даде добра представа дали колата върви или не върви, така че защо да не се практикува. просто не става информацията за клавиатурни гонки.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    абе помна кат купувах колата ми са струваше че дига 100 за 3 секунди. ся като и свикнах ми са струва че ги дига за 3 часа хаха
    Last edited by k1lcone; 24-09-2009 at 00:53.

  8. #23
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by Connor View Post
    Въри вземи смени г-тека. Тоя двигател по каталог го дават 10.5 и ти ще ми кажеш, че с кола на 10 г. си направил по-добро време? Хора стига сте писали глупости. Колкото пъти съм седнал в кола и е била меренеа била с г-тек или друга апаратура, толкова пъти резултата не е бил, като по каталожни данни че камо ли и по-добре. И това с меренето с хронометър на видеоклип го забравете. Имам познати дето така си мерят колите и се изкарват по 8-9 сек а като застанем на чертата ги разколачвам с половин или една кола. И на г-тек не вярвам последно време особено, един път ме дава 9.9 или 10, мерим друга кола 9 сек й засича, а пък аз я бия в същото време. Предполагам това е от наклона на пътя и за това и него трябва да гледате, защото и аз мога да се пусна надолу по един баир и да се изкарам 7-8 сек.

    П.С. Да се засича по видео с хронометър не е точно понеже зависи колко кадъра в секунда върви видео клипa, та в това нещо може да се получи леко разминаване с реалното време.
    Че не е 100% верен резултата е почти сигурно, но все пак е там някъде. Може и да дава реално 10,7 примерно.
    Писах го като ориентира за колегата.
    Недей се изказва навсякъде толкова категорично.
    Като е на 10 години колко трябва да дава: 12 секунди ли?
    Гледал ли си тестове на нови коли да видиш, че и там има разминаване от каталожните данни? Няколко десети +- при такива бавни коли са нищо.
    А иначе си знаем, че твоята кола е най-бързата и ти мачкаш 7-8 секундни коли. Но при теб може
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by INTEGRALE View Post
    Че не е 100% верен резултата е почти сигурно, но все пак е там някъде. Може и да дава реално 10,7 примерно.
    Писах го като ориентира за колегата.
    Недей се изказва навсякъде толкова категорично.
    Като е на 10 години колко трябва да дава: 12 секунди ли?
    Гледал ли си тестове на нови коли да видиш, че и там има разминаване от каталожните данни? Няколко десети +- при такива бавни коли са нищо.
    А иначе си знаем, че твоята кола е най-бързата и ти мачкаш 7-8 секундни коли. Но при теб може
    Ами мачкам ги защото реално не са 7-8 секундни коли както обичат да си ги пишат хората. Защото всеки дава някакви измислени времена я верни я не и другите се връзват. Искам на италфеста да ги пробваме тия 10.3 секунди, съгласен ли си? И ако излезеш прав ще ти се извиня и имаш почерпка от мен за да ти покажа че не съм заядлив човек, а просто съм малко недоверчим спрямо тези неща.

    П.С. Колата ми е далеч от бърза, а просто според мен си е доста прилична за 1600 килограмова (на резерва и без мен вътре) лимузина Може без сарказъм в случая.
    Last edited by RoMAN; 24-09-2009 at 18:51.

  10. #25

    Default

    Защо да не може да се замерва с ГСМ или с какъвто и да е друг хронометър питам аз? Всичко зависи каква грешка си готов да допуснеш в измерването. Реално замервайки с обикновен хронометър да ти даде най- много половин секунда разлика. Друг е въпросът, че скоростомерът лъже, но и неговата лъжа не е с повече от 5 км/ч., така, че като се сумират грешката от хронометъра и тази на скоростомера е между половин и една секунда в най- лошия случай.
    Lexus IS200

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    скоростомера е между половин и една секунда в най- лошия случай.
    И секунда за теб е малко отклонение?.... 2-3 стотни са малко отклонение... Половин секунда и нагоре си е бая, защото това според вече е сигурно кола разстояние.

  12. #27
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    И аз не съм заядлив и причината за моя сърказъм беше твоето абсолютно отричане
    Имам свидетели за това време /половината пловдивска банда/. Пак ти казвам, че може и да бъркаме в настройките на г-тека, но не с много.
    Дърпахме се с един префектен 1.6 боксер в 145 в отлично състояние /по-добро от на моята кола/ и го бих с малко до към 120 км/ч.
    Когато мерихме беше преди 50 000 км и преди да сложа ГИ. И едва ли сега е способна да даде толкова колата. Но ако влезна в 11 ще е добре. На феста с удоволствие бих се пробвал колко ще направя за спорта Въпреки, че за да направя свястно време си издевателствам над колата.
    Мисля, че се разбрахме
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  13. #28
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Добре в крайна сметка някой мерил ли е с хронометър или нещо подобно 156 2.0 ама читава според него, защото колегата си казва , че според него на неговата и има нещо и от там резултата ами 1 перфектна? Защото и аз имам съмнение , че и моята се чуди доста , а на диагностика ми казаха , че дебитомера е ок, зацепването е ток, сложих и denso свещи, но ламбда сонда блокирваше на определа смес ( висока , ако не се лъжа) , но след време се оправяше , което беше страно, човека ми каза , че тя не влияе на вървежа ... пък и аз не виждам разлика като запаля колата как върви и да кажем след 30 мин каране( да приемем , че тогава почва да работи сондата) и се чудя от какво може да е Маркуча след дебитомера ми беше скъсан, но го облепих с изулир мн- добре и не вярвам от там да влиза въздух и да спъва колата, иначе по двг , г/д всичко е сменяно около 3000 лева ремонт имах... някакви идеи?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #29

    Default

    Какво става бе хора никой ли не е мерил 2,0 тс ?

  15. #30
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Моята 1.8 156 от 0-100 за 10.1 сек. Това засичано с хронометър та може да има малко отклонение.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •