Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Елипси 6х9 за 156 - какви?

  1. #1
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default Елипси 6х9 за 156 - какви?

    Насочил съм се към няколко модела до 100 лв. Ще се захранват от CD. Няма да има усилвател.
    http://aval-bg.com/catalog/display_m...ubstyle_id=246

    http://aval-bg.com/catalog/display_m...ubstyle_id=732

    http://aval-bg.com/catalog/display_m...ubstyle_id=731

    http://aval-bg.com/catalog/display_m...ubstyle_id=233

    Има и един Pioneer, но той отива на 120 лв. Сякаш най - много ме тегли към алпина - 3 лентовия. Моля, ако някой ги е слушал да ми помогне! Благодаря!

    Не си само ти Вече трябва да са оправени. Извинявам се на всички, които са се опитали да ги отворят
    Last edited by rossenvn; 25-09-2009 at 12:26.

  2. #2
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    само аз ли немога да отворя линковете?
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  3. #3
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    ако питаш мене - най добрите говорители от тези ,които си постнал са 'херца' имат най добра чуствителност а и най добрия звук
    привържаник съм на марката алпайн ,но специално ''Е'' тайп не е говорителя и не само по мое мнение -списание Авто звук ги оплюват много повече от мен
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  4. #4
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Mожеш ли да ми дадеш линк към това списание? Много ми се иска да попрочета.

  5. #5

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=30349

    Виж моята тема, иначе аз съм с Herts ECX 690 160лв., с усилвател, ще падне кората, високите са малко в повече, но това е лично за мен минуса само, чувал съм по-малките Hertz DCX 690 който искаш и ти, щом е без усилвател това са елипсите, но помисли за варианта със...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #6
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122
    Last edited by Sergey_gigov; 26-09-2009 at 13:28.
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  7. #7
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Благодаря и на двама ви! Засега няма да слагам усилвател. Не ми се харчат повече пари. Затова и не търся по висок клас говорители. Алпин-а го харесах заради това, че е по-маломощен - CD-то ще може да го натовари, а и му дават 30 Hz. Вярно, че това сигурно е само реклама, но затова питам дали има хора които са го чували. Ще попрочета от списанието на колегата и дано се ориентирам. Някъде четох за инфинити, но пак май ще трябва да скачам с повече пари, а и по-трудно се намират.

  8. #8
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Одисеята ми почти приключи. Днес взех Херца. И след няколко часа борба вече е на кората Почти съм доволен. Всичко щеше да е "цветя и рози", ноо.... Първо - при поставянето на елипсите успях да пробия кората с винтовете Кой да помисли, че от задната страна няма достатъчно разстояние и се показаха отгоре. Лошото е, че има и още. Ужасен резонанс. Цялата кора вибрира отвратително и разваля удоволствието от звука. Отгоре съм с оригиналните декоративни решетки. Явно не са хванати както трябва за кората, защото освен, че подскачат при всеки удар на баса, произвеждат и отвратителен звук. Същото важи и за самата кора. Цялата подскача, чак като я понатисна колкото мога с ръце малко се поукротява. Под кората и елипсите съответно си сложих дебелото "килимче" и долната кора. Не знам дали нещо ще се промени ако ги разкарам или поне килимчето, а на кората изрежа отвор, така че магнитите да не опират в нея. Явно ще требва да мисля как да укрепя кората, че да не вибрира. Ако някой е решил този проблем - да казва
    Забравих да добавя и един плюс - вече не се чуват резониращите кори на вратите - тия двете елипси зглушават всичко
    Иначе си свирят доста прилично. Даже се наложи да усиля предната линия, защото иначе се чуват само елипсите. Само едното голо CD е напълно достатъчно да направи Ад вътре в купето Не знам колко време ще изкара само, защото на него са вързани 2 пищялки и 2 баса на предните врати, 2 баса на задните и 2-те елипси.
    Last edited by rossenvn; 27-09-2009 at 22:07.

  9. #9
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    в каква кола е това че май никъде не видях да си написал модела дай някоя снимка - ще измислиме нещо
    иначе за резонансите се ползва изолация ,на която не е много приятан цената
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  10. #10
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Колата е Алфа 156. То вярно, че заглавието, както съм го написал не е много ясно - дали ми трябват елипси за Алфа 156 или за 156 лв За задната кора става въпрос - предполагам, че трябва да я укрепвам, но си мислех дали няма някой, който вече да го е правил и да сподели.
    Last edited by rossenvn; 24-11-2009 at 20:23.

  11. #11
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    значи стана ми ясно ,че си дупчил горната кора (талашитената ), а от долу (ламаринената ) - ряза лия и нея ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #12
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Явно трябва да направя няколко снимки Няма талашитена кора, а и ламаринена. Има: най-горната, която е в купето, покрита с плат /дебела е около 4 мм/, на нея са хванати пласмасовите гнезда за елипсите. Следва някаква вата, тя просто е подпъхната между корите. Посредата има една метална гредичка /от седалкита към долната част на задното стъкло/ - широка около 30 см, на която е монтирана лампата за багажника и под всико това е тънката черна кора. Няма нищо което да е достатъчно твърдо и тежко, че да не вибрира.
    Last edited by rossenvn; 29-09-2009 at 17:58.

  13. #13
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Аз на моята си сложих една талашитена кора под оригиналната.
    На оригиналната кора плата на решетките вибрира отвратително и оттам идва гадния звук.
    Не ми се занимаваше с лепене на плата за пластмасата и затова едно приятелче ми направи втора кора, която сложих над гредичката, а между гредичката и кората, която ми направиха, сложих ватата.
    Сега е екстра!
    Last edited by nblagoev; 29-09-2009 at 23:43.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  14. #14
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Това решение определено ми допада. Ще опитам първо нещо по-просто и ако пак не стане тогава. Щърво мисля да залепя декоративните решетки за самата кора, че те са най гадни. Искам и друго да те попитам. Долната кора, черната, която се захваща с пласмасовите винтове, нея рязал ли си я. Имам предвид за някакви отвори за да не опират магнитите в нея, а и за да се ползва целия багажник като туба. Ще има ли разлика в звука - да се подобри де?

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Това решение определено ми допада. Ще опитам първо нещо по-просто и ако пак не стане тогава. Щърво мисля да залепя декоративните решетки за самата кора, че те са най гадни. Искам и друго да те попитам. Долната кора, черната, която се захваща с пласмасовите винтове, нея рязал ли си я. Имам предвид за някакви отвори за да не опират магнитите в нея, а и за да се ползва целия багажник като туба. Ще има ли разлика в звука - да се подобри де?
    определено ще има коренна разлика - на тези говорители им трябват повече от 200 литра за да засвирят ,а вибрациите ти идват точно заради това че магнитите не са в багажника ,обема на говорителите е обема между 2-те кори ,което не е много хубаво
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •