Results 1 to 6 of 6

Thread: Разглобяване на огледало - Алфа 156

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default Разглобяване на огледало - Алфа 156

    Колеги дайте идея как да стигна до вътрешността на обтекателя на страничното огледало на 156, че ми тупурка ужасно по неравносттите. Четох някъде, че се извърта стъклото да крайност и с отверкар опитах, но се отказах понеже усетих как съм на ръба да счупя стъклото.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не съм сигурен, но мисля, че по памет от долу имаше винт и като се развие цялото стъкмо заедно с механизма излиза напред. Но може и да се бъркам с друга кола... огледай го... може и да не се бъркам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Стъклото е на щипки. Извърташ го и внимателно ту отгоре, ту отдолу за да го раздвижиш един вид малко. Ако пластмасата е много стара на щипките и нагоряла няма спасение - след това силиконче. И внимавай, че на гърба си стъклот е подгревател да не го надереш

  4. #4

    Default

    Аз също трябва да правя тая процедура някой ден, ама предния пък като се мъчих ме фана шубе да не спраскам стъклото, въпреки че вях на едно опитно огледало - макар че колега ми е казвал че се отделя стъклото не ми се рискуваше чак толкова
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Първо прочети това,а после напъвай на щипките.
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...E5%E4%E0%EB%EE
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Кърджали
    Posts
    54

    Default

    Благодаря колеги. Днес ще опитам да го разглобя окончателно. Дано не го счупя.
    Alfa 156 1,8 TS 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •