Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Кола втора ръка - от България или на ход от Западна Европа?

  1. #1
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default Кола втора ръка - от България или на ход от Западна Европа?

    Провокиран от друга тема, реших да пусна тази. според вас по-добре ли е да си купиш кола от автокъща в България или да си докараш на ход? Аз лично доскоро мислех, че за лаик не е добре да ходи до чужбина и сам да избира, но, виждайки някои докарани на ход коли, включително на колега от форума, се убедих в обратното. Предпочитам да набутам някоя и друга стотачка пътни разходи отколкото няколко хилядарки за ремонт. А вие?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #2

    Default

    Никоя автокъща в БГ повече не мое ме фане за клиент, не че съм парен, досега все късмет съм вадил, но много примери за обратното съм видял - да отидеш да си досуркаш кола на ход също е риск, макар и по малък, но изисква повече време.....и търсене ако нямаш човек там......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    Ако си добър в познанията си по колите и говориш добре езика в страната където отиваш- 100% е по добре сам да си докараш колата и то не от турска автокъща, а от човек.

    Ако не отговаряш на горното описание шансът е 50 на 50 да попаднеш на четава кола и да нямаш проблеми с докарването. Толкова е и шансът в България.
    Lexus IS200

  4. #4
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Аз март месец си докарах от Германия 146-ца 1.6ТС. В радиус 100-тина км. от града на моя приятел, при който спахме, имаше само 5-6 алфи. Търсих кола до 800-900евро. Моята я платих 1000, 99г. първа регистрация- някои казват , че скъпо съм я платил там, не знам. За легендите, че в Германия са по-почтени търговците - вярно колата е на 235000км. (не вярвам да са го връщали), но при последния ремонт или смяна на агренаж са и сложили водна помпа от 1.4двигател, с по-голям диаметър на ролката и ремъка беше натегнат до край. Как въобще съм се прибрал с нея още се чудя, при това на ... доста газ по пътя. Колата при търговеца (шиптър) не можа да запали, дръпнахме я до близкия БОШ-сервиз, момчето закачи някакъв тестер и каза ОК. Преди това гледах няколко 145-ци - на коя скоростите нямало да издържат пътя, на коя двигателя правил "паф-паф", та така. Накрая за да се приберем за малко да взема 106 дизел. До сега съм сменил агренажа с прикачните неща около него, 3 датчика(температура, колянов и разпределителен вал), 3 релета и ремонт на несветещи крушки в таблото, пръскалка на задния прозорец, централно заключване на 1 врата, такова дребни дефекти. Другия приятел, с който тръгнахме оттук си купи 156 1.9д и за сега не е имал проблеми.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  5. #5

    Default

    в чужбина за кола се ходи ако си приготвил да купуваш кола за 20000лв++++
    никога няма да отида да бия път и разправия за една кошара дето струва 5000лв в България....
    доста коли съм си купил от Германия и до този извод съм стигнал
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    И аз смятам, че ако не пътуваш до страната редовн, няма смисъл да се блъскаш из чужбина, в БГ има избор,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    . според вас по-добре ли е да си купиш кола от автокъща в България или да си докараш на ход?
    На ход е доста рискувано, но пък от друга страна ако колата е от Германия примерно, има TUV и я закупиш от човек мисля че няма да имаш проблем... въпреки че всичко е относително, купуването на стара кола е късмет, дори новите оказват дефекти кво остава за старите....
    Някой каза че ако е кола за 5к не си заслужава и аз съм на същото мнение... тази кола в германия сртува 5 а в БГ 6-7 като си направиш проста сметка пътни разходи спане ала бала си излиза същото ....

  8. #8
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Да бе, само че като си докарвам колата от Германия ще я купя оттам за 2500 евро и с докарването ще ми излезе най-много 3000-3200. А джамбазинът купува за 1000 евро, докарването и напудрянето му излизат примерно още толкова и си слага още 1000 - 1500 евро печалба.
    Освен това в Германия ще мога да видя дали купувам кола на 200 000 - 250 000 хиляди километра или на 400 000 - 500 000 хиляди, а тук все ще е на 160 000.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #9

    Default

    Интересното е, че сега търся капа и сравнявам цените в мобиле.де и аутоскоунт.ит- като гледам няма толкова евтини коли, като тук- демек там вземат за 500 евро и айде чао. ами че капа 2000 год в мобиле.де започва от 2000 евро и стига до 4 спокойно, а тук може и за под 4000 лв да си я намериш- не че цената е гаранция за качеството, но си представям какво вземат. от друга стра, там като отидеш и кво- страта чужда, езика чужд, всякакви магарии с документите излизат, после да тръгнеш с нея да се връщаш и да стане нещо.... дори един маркуч да изпраска, ама да си в 2 посред нощ в някво сръбско село/например/ и кво прайм.... познавам хора с такива случки, после хем ти излиз апо-скъпо, хем пак ти е скапана колата, а най-важното колко нерви са това.... определно з амен най-добрия вариант е познат отива и я гледа, казва ок е колата за мен, намираш автовоз и познатия ти я качва....

  10. #10

    Default

    те шиптърите и турците в Германия рупат доматите с колците хаха
    от кога могат и връщат километражи...
    отделно евтините кошари влизат от Италия в Германия и се продават по дебеличко на заблудени купувачи
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  11. #11
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Единият ми братовчед е Управител на Автокъща в Германия - Нюнберг и още преди години разни руснаци си били оставили визитката с предтекста че превъртат километражи всякакви - "дори и тези които не могат да се превъртят", при интерес да се обадят..... така че не се заблуждавайте че километражите само на горубляне са въртяни

  12. #12
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Аз съм на мнение ,че най-добре да си купиш кола от България регистрирана ,да и е платено всичко.Всичко е до късмет,но поне ти отпадат гражданска ,прегледи и екотакси и редене в КАТ.Не е гаранция ,че като я вземеш от автокъща колата ще е изрядна,дори обратното ,много е изговорено на тая тема.Единствено ако разбираш от автомобили има смисъл да си я докараш на ход и пак не можеш да си сигурен какво си взел-таралясник или кола.
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  13. #13
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by venko View Post
    Аз съм на мнение ,че най-добре да си купиш кола от България регистрирана ,да и е платено всичко.Всичко е до късмет,но поне ти отпадат гражданска ,прегледи и екотакси и редене в КАТ...
    Четири пъти съм купувал нов внос, 3 пъти съм се редил в КАТ, а на четвъртия накарах джамбазина срещу сто и няколко лева (ол инклузив) да ми я регистрира и да ми я докара направо при застрахователя да й направя каското. Регистрацията не е болка, парите си ги слагаш в сметката предварително и това е.

    Регистрирана в България означава карана в България, а това крие много рискове. Най-много се плаша от ТНТМ-то, което кипи навсякъде - огледайте се само във форума! Освен това, ако собственикът е правил предница примерно, ще ти каже "чисто нови носачи и т.н." - е да, ама едни такива чисто нови носачи ги хвърлих в боклука на 6-тия месец след 2000 км! Не ща никой да я е правил, взимам си я и аз решавам при кого да я правя и с какви части.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  14. #14

    Default

    Истината е да е регистрирана в България и да не е карана много тук моята 156 е такава по-малко ядове ,по-малко такси,по-малко бягане беше вкарана 4-5 месеца преди да я купим ,а какво направи приятеля ми ходи до Германия /за по евтина /пръсна към 800 лв и се върна без кола щото били скъпи чак след 5 месеца си взе кола от тук със западна регистрация и ми разправя че му била изляла евтино

  15. #15

    Default

    Ефекта от теми като тая е че се виждат различни гледни точки, и питащия мое да докрета до някакъв собствен извод, не че със сигурност ще е най - добрия, а може би най - ще му отърва на него......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •