Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Зимни гуми 156 2.0TS от къде?

  1. #16
    започва да се пристрастява el_presidente's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar View Post
    WRC гледаш ли?Така гуми приятелче си вземи 195/65/15 да са ти по височки да не чупиш бронята в коловозите,аз карах с 185/65/15 и несъм доволен.
    Кoлега, първия индекс - 185/195 е широчина, не височина на гумата, не знам защо трябва да подвеждаш човека?!
    Карам със 185/65/15 зимата и съм си много доволен, на магистралата също няма проблем...
    "I'll prepare and one day my chance will come"
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + чипче...

  2. #17
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    SOFIA
    Posts
    5

    Default

    Ихаааа много благодаря за бързите мнения, макар и толкова противоречиви... и аз съм чувала за по-тънките гуми през зимата, нямам спортно окачване с 15ки лети джанти е количката, но гледам, че всичко се въти около 185 и 195... Аз си харесах тези: Bridgestone Lm20 185/65 TR15 88T 2007, 130лв. на гума /със сигурност ще вземем нови, а не втора ръка/, защото ми ги препоръчаха, но сега не знам дали да не търся 195... ??
    Принципно съм я взела за градска употреба /макар че тази красавица е правена за перфектните италиански аутобани/ и вероятността да я карам в огромни планински преспи е доста малка... това със сигурност е от значение
    "We're all mad here"

  3. #18
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Гледай сега гумаджия ме съветва за тази кола 195 / 65 / Р15 Сава 120 лева парчето гумата копае това е размера за зимата те могат хората 175 на 70 Р15 да кажат да си земеш по-добре да е по-широка иначе ще излетиш некъде питай гумаджия да ти каже ....
    Алфа Ромео 156 1.8 ГИ T.S 98 г.by The Cleaner (Радко шарниро избивача , човека с големия чук!!!)
    Фиат Пунто 1.1 6 спид Агу Ex.

    И да не забравим да сложим бяла роза върху кубчето скраб което ще остане някой ден от алфати ни ...
    Ramstein - Benzin
    https://www.youtube.com/watch?v=SEGLhUZRZdY

  4. #19
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    SOFIA
    Posts
    5

    Default

    Мнения за тези???
    Bridgestone Lm30 195/65 TR15 91T
    "We're all mad here"

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Здравейте пак, ама човек да не напише нещо ще го изядат!
    В педишния пост написах, че подкрепям колегата и посочих по-тесните гуми от двата размра т.е. 185/65R15, защото контакта е по-малък т.е. по-малко биха се пързаляли. Не съм писал някакви си размери 175, 125 или други гуми за колело....
    Иначе може да си сложиш сигурно и 235/40R17, но за зимата според мен не е препоръчително пък и гумата е поне 300лв.
    Ето два линка за изчисляване на стар и нов размер на гумите и от сайта на Мишелин за препоръчителни за зима и лято за съответната марка кола:
    http://medina-med.com/index-old.html
    http://www.michelin.ru/ru/auto/auto_...0%2F0&saison=W
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  6. #21

    Default

    Здравей колега и на мене ми предстои да купувам зимни гуми и съм се насочил към KLEBER,а за размера ще е заводския който препоръчват мисля че марка и все пак цената гледаме всички.Намерил съм ги на 105лв.броя

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    50

    Default

    Клебер е подмарка на Мишелин, екстра са аз имам летни такива.
    Alfa Romeo 156 1.8TS '99

  8. #23
    започва да се пристрастява annihilator's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by el_presidente View Post
    Кoлега, първия индекс - 185/195 е широчина, не височина на гумата, не знам защо трябва да подвеждаш човека?!
    Карам със 185/65/15 зимата и съм си много доволен, на магистралата също няма проблем...
    Колега , не е точно така .Защото втория индекс - височината/80 или /85 е ПРОЦЕНТ ОТ първия.Идете в Диана и там ще ви разяснят всичко - хората са професионалисти . Пък , в крайна сметка , всеки купува каквото си иска - колата /и живота му/ са си негови...
    Но наистина , за предпочитане е В ЗИМНИ УСЛОВИЯ да се кара с по-тесни гуми от лятото .
    Така е . Вервайте ми !!!
    ALFA 156 1.9 JTD `98г.

  9. #24
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by annihilator View Post
    .
    Но наистина , за предпочитане е В ЗИМНИ УСЛОВИЯ да се кара с по-тесни гуми от лятото .
    Така е . Вервайте ми !!!
    Митове и легенди...........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #25
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default зимни гуми

    От опит с много различни марки и размери гуми на различни автомобили, мога да посъветвам колегата немезис1 няколко неща:
    1) Зимата по-тясната гума, особено на автомобилите с предно предаване има по-хубаво сцепление с пътната настилка или с това дето е на нея от метеорологичните условия. За Алфа 156 съвсем не е проблем да се кара със 185 широчина на стъпката-не изглежда красиво, но тука на опастните БГ пътища по-важна е сигурността.
    2) Ако не ти е добре стегнато окачването, размер 65/R15 отзад с нова гума може да ти дойде висок и да жули от време на време, ако возиш повече от 2-3ма (при т.н. "плуване" на автомобила). Ако не качваш бордюри, 185/60/R15 е оптималния вариант.
    3) Мишлен и Бриджстоун имат добри модели, вторите лидер в Ф1, но аз карам само това дето слагат на ралитата-Гудиър, Фулда. Никакви компромиси с неизвестни марки, последните ги правят за хубави изчистени зимни евро пътища, а тука е опастно зимата на пътя. Самия каучук на марковите е по-мек, т.е. поднасянето е по-трудно.Компромис за 100на лева може да ти струва много, много повече, да не говорим че по-марковите имат по-голям живот при нормално каране и грижа за тях.
    4) По-тясните и по-ниски, съответно по-леки гуми на задвижващите колела лекичко намалят разхода на гориво и лекичко увеличават "ряза" на автомобила, а именно - скъсява се времето за ускорение. Това съм го проверил от опит и не е за пренебрегване.
    Дано съм ти бил полезен и за зимна гума няма да се стискаш, това е съвет от мен.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  11. #26
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    SOFIA
    Posts
    5

    Default

    Много благодаря за отзивчивостта и за подробното обяснение! определено компромис няма да има, гледам какво е налично и достъпно за мен като за първа зима с тази кола... за жалост има доста неща да се пооправят и гумите могат да се забавят с още месец, но вече имам дoста по-ясна идея какво да търся...
    "We're all mad here"

  12. #27
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Добре дошла в нашия форум, колежке!
    Има доста информация тук, повечето въпроси и проблеми вече са разисквани, надявам се да можем да сме полезни...

    Приятно пребиваване във форума!

    Колеги, дръжте се прилично!...

  13. #28
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by el_presidente View Post
    Кoлега, първия индекс - 185/195 е широчина, не височина на гумата, не знам защо трябва да подвеждаш човека?!
    Карам със 185/65/15 зимата и съм си много доволен, на магистралата също няма проблем...
    А втория индекс случайно да е в % от първия
    И по-точно:
    195/65/15 - 635 мм диаметър.
    185/65/15 - 622 мм диаметър.
    Не, че тия 7 мм радиус решават проблемите с хубавите ни пътища... но аз лично предпочитам 195/65/15 за зимата.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    SOFIA
    Posts
    5

    Default

    Решихме проблема с Dunlop 185'ки, засега съм много доволна, макар че като си свикнал на немски машини италианката е малко особена, но возията е страхотна
    пак мерси за съветите!
    "We're all mad here"

  15. #30
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Моят избор е 185/65/15! Причината -на 195/65/15 производителят забранява поставянето на вериги. Не че из градовете често се налага, но понякога ходя на ски и ако се наложи веднъж поне да се сложат вериги, по-добре е да не си режа клончето. Да не говорим, че много често по планинските проходи катаджиите не пускат без вериги и не се интересуват с какви гуми и какъв автомобил си.
    PS: Замислял съм се и за 205/60/15, но за тях не знам дали пасват с вериги в подкалника. Но пък, така или иначе ширината не дава преимущество в снега, затова не мисля, че би бил по-добър избор.
    Last edited by Panchev; 20-10-2009 at 15:00.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •