Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: въпрос за амортесьори

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default въпрос за амортесьори

    Здравеите !Скоро бях на тест за амортесьори и се оказа,че задните са ми за смяна.Та въпроса ми е : Сменял ли е някои амортесьори за червени пружини? Ако да ,да ме ориентира какви трябва да са,нещо номер или модел,защото в магазина имат само за нормално окачване.Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  2. #2

    Default

    Сещам се в момента за жълто късоховодо кони -40мм
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  3. #3
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by kocta View Post
    Сещам се в момента за жълто късоховодо кони -40мм
    само Koni Sport
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post

    само Koni Sport
    Ми не баш... за стреет са чудни като цена качество но става ли въпрос за писта и пружини над 6кг/куб. мм не ги брой ... дори натегнати на макс не се справят. Билщайна е по-добър държи си и на 10кг пружини но това са компромисни варянти все пак
    Но предполагам надали пружините на колегата са нещо от този сорт и за това конито ще му върши доволна и предоволна работа Пък и се намира лесно и на тънки цени.
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    77

    Default re

    Аз съм с червени пружини Еибах.Проблема е ,4е не знам дали са с по-къс ход амортесьорите.Днес питах за Кони,имаха външно натягащи се ,ма много скъпи.А и не ми трябват такива,не се съзтезавам с тази кола. А иначе Билщаин по каталог за тази кола има и са на добра цена,само 67 лв броиката. Ще го мисля нещо. В краен случаи ще слагам по каталог.Тези в магазина ме убеждаваха ,че нямало проблем.
    Alfa Romeo 145 QV 2000

  6. #6
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Билщайн за 67 лв ??? Нереална ми се струва на мен тази работа.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #7
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Аз от тук от там съм подучувал, че задните на Билщайн не струват. Не знам до колко е истина, но провери, за да не се окаже после, че са пари на вятъра.
    The greatest of all scientific hobbies!

  8. #8
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Билщайн за 67 лв ??? Нереална ми се струва на мен тази работа.
    Могат да се намерят за толкова. Мойте задни са Билщайн, крайната цена беше 80 лв., с отстъпка ги взех за около 60. Все пак задните амортесьори на тая кола са от най-простия модел

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Аз от тук от там съм подучувал, че задните на Билщайн не струват. Не знам до колко е истина, но провери, за да не се окаже после, че са пари на вятъра.
    ??? Ако задните им не струват, предните дали ще са по-добри
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  9. #9
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Може само името им да е БИЛЩАЙН. Иска ми се да ги видя тези амортисьори ако идваш на феста.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  10. #10

    Default

    със сигурнсот ще са по-добри от тези с който караме в моемнта всички ако ме разбирате какво искам да кажа ... пък и задните амортисьори са като детска играчка спечелена на стрелбище...
    Като не искаш късоходови амортисьори защо си сложил най-твърдите и ниски пружини ?! Сложи си обикновенните пружини и ще забравиш за проблема с амортисьорите , бордюрите и тн
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

  11. #11
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Може само името им да е БИЛЩАЙН. Иска ми се да ги видя тези амортисьори ако идваш на феста.
    Може и така да е Ще идвам, ако искаш може да ги разгледаш, да ги пробваш (въпреки, че незнам как ще ти се стори на каране, предните не са сменяни). Задните ги смених, защото единия беше изпуснал, ама май ще дойде скоро и на предните реда.
    Амортисьорите са от B4 серията на билщайн (черни), т.е. обикновени газови, не са спортни. Модела е F4-BNE-1982-BE, ето един сайт на който се продават по 50 долара. Моите изглеждат, точно като тези на снимката, имаха и същата лепенка, не че външния им вид е гаранция за нещо, но изработката не изгеждаше като менте.
    http://www.streetperformance.com/par...e-1982-be.html
    Моите ги взех от магазин на СофияЕкспорт. Крайната цена беше 80 и няколко лева, което според мен за такъв амортисьор е нормално, гледам в нета че Monroe са на същата цена, а пък по-прости марки има и по 50 лева за задната ос на 145. Цените, които казвам за 1 брой, ако не сме се разбрали
    Last edited by Sm0k; 30-09-2009 at 16:47.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  12. #12
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Щом са нормални маслени - биват като цена. Ама не са ли прекалено мекички тези ?
    Моята кола със стандартните амортисьори беше голяма мекица отзад.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  13. #13
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    т.е. обикновени газови, не са спортни. М
    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Щом са нормални маслени - биват като цена. Ама не са ли прекалено мекички тези ?
    Моята кола със стандартните амортисьори беше голяма мекица отзад.
    Нормални са, но са газови, не са маслени Мисълта ми беше, че са стандартни афтърмаркет за колата, а не спортни, но са газови.
    Иначе не ми се струва мека отзад с тях, но тя тая кола не ми се вижда много мека по принцип
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  14. #14
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Няма да помогна на колегата, но много ме притеснява това, че новите амортесьори (газови на Магнети Марели) като минавам по легналите полицаи или дупки се чува едно "цссс цссс" Това проблем ли е ? Извинявам се за офтопик-а.
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  15. #15
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Това трябва да се чува при работа на газов амортисьор
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •