Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с турбото!

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Проблем с турбото!

    Днес реших данатегна малко винтчето на уестгейта за да вдигна налягането.Разхлабих гайката,направих половин оборот с болтчето и тръгнах да стягам гайката.Завъртях я на ръка с болтчето се счупи!Пробвах колата.Вървеше малко по-добре,но трябва още да се натегне.Разпробих болтчето,хванах го с клещите и направих опит да го отвия за да го смена,но то пак се счупи!Този път по-навътре.Сега не знам какво да правя!!!Разпробих го още малко,но сега не мога да го хвана с клещите.Мога с шпилковадач да го пробвам,но ме е страх да не се счупи по-навътре!!

    Някой да е разглобявал или да е свалял уестгейта?Интересува ме от другата страна болтчето с главичка ли е или е само шпилка?Ако на някой му се намира повредено турбо да казва?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Днес реших данатегна малко винтчето на уестгейта за да вдигна налягането.Разхлабих гайката,направих половин оборот с болтчето и тръгнах да стягам гайката.Завъртях я на ръка с болтчето се счупи!Пробвах колата.Вървеше малко по-добре,но трябва още да се натегне.Разпробих болтчето,хванах го с клещите и направих опит да го отвия за да го смена,но то пак се счупи!Този път по-навътре.Сега не знам какво да правя!!!Разпробих го още малко,но сега не мога да го хвана с клещите.Мога с шпилковадач да го пробвам,но ме е страх да не се счупи по-навътре!!

    Някой да е разглобявал или да е свалял уестгейта?Интересува ме от другата страна болтчето с главичка ли е или е само шпилка?Ако на някой му се намира повредено турбо да казва?
    С шпилкар можеш да пробваш,ще излезе.Аз си купих комплект шпилкари,сега ще си взема и клещи за гумички на клапаните.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Страх ме е да не се дочупи винтчето.Стане ли това колата става неизползваема докато не си намеря друг уестгейт.Най-важно ми е да разбера дали това винтче е само шпилка или е с главичка от другата страна.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Страх ме е да не се дочупи винтчето.Стане ли това колата става неизползваема докато не си намеря друг уестгейт.Най-важно ми е да разбера дали това винтче е само шпилка или е с главичка от другата страна.
    Едно куче като му се яде бой знаеш ли какво прави?-Моча на овчаро на тоягата!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #5
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Вчера го разпробих винтчето.Парчето което беше навито изпадна вътре м/у корпуса и мембраната на уестгейта.Сега дрънка вътре, вървенето на колата се влоши и взе да пуши.Прави някакво налягане турбото,но не е достатъчно.Ще възстановя резбата и ще навия друго винтче пък онова нека си дрънка вътре.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Казано честно нищо не разбирам от турбини ама дали е добра идея да си остане там парчето и да си трака ? Не може ли да направи по-голяма поразия ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #7
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Само няма се плашиш.Ш измислим нещо.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  8. #8
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    добре де уестгеитовете със налягане ли се оправляват и що тая процедура не я правите със буст контролери за по 50 лева е си навличате неприятности като натегате гейтовете
    иначе има във гаража един два геита от пунто гт свалени от счупени турбини ако моха да хелпна със нещо обаждайте се
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Другата идея която ме озари преди малко е да разпробия отвора на винтчето с по-голям диаметър и така да извадя старото винтче.По-зле няма да стане.

    Уестгейта регулира налягането в смукателния колектор.Без да го натегна него няма как да вдигна налягането.Като ново турбото е бил регулиран да поддържа налягане 1 бар примерно,но с времето пружината е омекнала и сега задържа 0,8 бара и изпуска.Като натегна пружината ще изпуска на 1 бар примерно.

    Утре ще кача снимка да го видите как изглежда.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Значиии... до клкото разбирам парчето е паднало между мембраната на уейст гейт-а и тялото му, което означава, че може и да пречи на мембраната да се връща, след като освободи налягане. За да извадиш парченцето, сваляш мембраната от стойката, палиш двигателя и връзваш един вакуум директно към щуцера, който е в задния и край(не от към счупеното), като същевременно я обръщаш надолу. Така трябва мембраната да се дръпне назад и парченцето да изпадне през дупката, през която си бръкнал и ти. Това разбирасе е валидно ако колата ти има дроселова клапа и държи някакъв вакуум, защото хал хабер си нямам дали този дизел има...
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  11. #11
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Парчето не пречи на мембраната.Пружината я връща до край и болтчето си остава свободно да дрънка вътре.Нямам дроселова клапа,но във устгейта пред мембраната влиза налягане от "студената" част на турбината.Ако го обърна на бакуум може и да издърпа мембраната напред,но дупката която трябва да пробия ще трябва да е с много голям диаметър.

    Върти ми се и друга идея в главата.Правя по-голям отвор с по-голяма резба и болтчето което ще навивам ще е с по-малък диаметър в началото,там където ще минава покрай болтчето вътре,а назад си остава с резба с голям диаметър.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  12. #12
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Върти ми се и друга идея в главата.Правя по-голям отвор с по-голяма резба и болтчето което ще навивам ще е с по-малък диаметър в началото,там където ще минава покрай болтчето вътре,а назад си остава с резба с голям диаметър.
    А не става ли да се разпробие с голям размер , да се набие втулка и да и се направи резба с размера който си е оригиналния . Като втулката може и да не е набита а навита и залепена да речем .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #13
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    С вулка не мисля,че ще стане.Много става дума за болтче 4мм и да го разпробия на 6мм.

    Само да спре да вали и ще го направя.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •