Results 1 to 14 of 14

Thread: Оста на турбината - 2.4 жтд

  1. #1
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Unhappy Оста на турбината - 2.4 жтд

    Мод едит: Преместен офтопик от тази тема

    Това е първото, което се чупи в една турбина и ще немариш много трудно. А щом оста ти е счупена, нямаш ли поражения и по корпуса на турбината?
    Втулките сам ли ще си ги правиш? Кой ще ти я балансира статично и динамично?
    Last edited by trustworthy; 02-10-2009 at 22:01.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    И аз мисля, че не е баш плъг+плей работата. Мисли за турбина 2-ра ръка, дори и да не е мн читава, ако е със здрава ос, ше ти свърши повече работа
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Значи какво се получи днес-оста НЕ е счупена.Само лопатките са износени доста.Утре ще ходя на майстор да види дали оста няма дисбаланс,просто в един сервиз са ме излъгали,че оста ми е счупена,пълен смех.По корпуса няма никакви наранявания,тя колата си работеше до последно,просто стържеше.Дано няма наранявания по оста.
    Колкото до сглобяването,то е ясно,че си трябва сервиз за турбо,но ето че понякога и те не знаят какво приказват.
    Търся вече и лопатки топли и студени.
    Last edited by vikoalfa; 03-10-2009 at 00:26.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    То и от наранявания по корпуса също би трябвало да се притесняваш... като гледам какво е ставало с лопатките на копресорната и горещата част..
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Значи какво се получи днес-оста НЕ е счупена.Само лопатките са износени доста.Утре ще ходя на майстор да види дали оста няма дисбаланс,просто в един сервиз са ме излъгали,че оста ми е счупена,пълен смех.По корпуса няма никакви наранявания,тя колата си работеше до последно,просто стържеше.Дано няма наранявания по оста.
    Колкото до сглобяването,то е ясно,че си трябва сервиз за турбо,но ето че понякога и те не знаят какво приказват.
    Търся вече и лопатки топли и студени.
    Мой колега има цяла турбина на части и то здрава,само дето и е счупена студената част,и то от глупост.ако те интересува,кажи цена и да го попитам тогава(подготвен).
    За предпочитане на лични.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  6. #6
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Мой колега има цяла турбина на части и то здрава,само дето и е счупена студената част,и то от глупост.ако те интересува,кажи цена и да го попитам тогава(подготвен).
    За предпочитане на лични.
    Имаш ЛС.

    trustworthy,какво имаш предвид под наранявания по корпуса,гледахме не видяхме такива,много странно наистина тия лопатки що са така,като наранявания по другите части няма и драскотина по алуминия(май) корпус на студената част.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Имаш ЛС.

    trustworthy,какво имаш предвид под наранявания по корпуса,гледахме не видяхме такива,много странно наистина тия лопатки що са така,като наранявания по другите части няма и драскотина по алуминия(май) корпус на студената част.
    Ами явно се е играло 'спорт тото' с парченца от лопатките и на двете колела. Това няма ка да стане без да е имало удари в корпуса. Щом е стъргала, значи някъде се е трило все пак . Ако е стъргала достатъчно дълго...
    Освен луфтът в оста да се е появил рязко и лопатките да са се счупили отведнъж, без да са се трили много-много в корпуса, ама нещо не ми изглежда вероятно...знам ли.
    Така или иначе, като я дадеш да ти я сглобят и стендоват, ще си проличи ще я бъде ли или не
    Last edited by trustworthy; 30-09-2009 at 22:44.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Имаш ЛС.

    trustworthy,какво имаш предвид под наранявания по корпуса,гледахме не видяхме такива,много странно наистина тия лопатки що са така,като наранявания по другите части няма и драскотина по алуминия(май) корпус на студената част.
    Лопатките колега, са износени, защото са от доста по-мек метал, отколкото е корпуса. За оста, която търсиш, дано намериш, че мойта турбина беше на абсолютно същия хал, но на няколко места казаха, че резервни части за тези турбини няма. Някой от колегите казаха, че някъде по Ботевградско имало фирма, която ги рециклира, но аз лично не съм много сигурен. Дадоха ми идея да си купя втора употреба турбина от 140к.с.,след това рецайкъл, който в зависимост от степента на износване струва 300-700лв. и с малки преправяния се качва такава турбинка. Аз лично понеже нямах нито време, нито нерви за посочените варианти се принудих да си купя новичка. Успех при ремонта.!!!!
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  9. #9
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by souze View Post
    Лопатките колега, са износени, защото са от доста по-мек метал, отколкото е корпуса. За оста, която търсиш, дано намериш, че мойта турбина беше на абсолютно същия хал, но на няколко места казаха, че резервни части за тези турбини няма. Някой от колегите казаха, че някъде по Ботевградско имало фирма, която ги рециклира, но аз лично не съм много сигурен. Дадоха ми идея да си купя втора употреба турбина от 140к.с.,след това рецайкъл, който в зависимост от степента на износване струва 300-700лв. и с малки преправяния се качва такава турбинка. Аз лично понеже нямах нито време, нито нерви за посочените варианти се принудих да си купя новичка. Успех при ремонта.!!!!
    Според мен лопатките ти са износени, защото кутията на въздушния ти филтър не е добре уплътнена. Имал съм доста такива случаи. Лопатките се износват от песачинките, които влизат в турбината.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Според мен лопатките ти са износени, защото кутията на въздушния ти филтър не е добре уплътнена. Имал съм доста такива случаи. Лопатките се износват от песачинките, които влизат в турбината.
    А би ли обяснил колега, дали от песъчинките се е получил и луфта в оста??? Само да отбележа, че на места песъчинките ще трябва да са били доста едри , ако се съди по снимките, които е постнал колегата.
    Last edited by souze; 02-10-2009 at 18:06.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by vikoalfa View Post
    Значи какво се получи днес-оста НЕ е счупена.Само лопатките са износени доста.Утре ще ходя на майстор да види дали оста няма дисбаланс,просто в един сервиз са ме излъгали,че оста ми е счупена,пълен смех.По корпуса няма никакви наранявания,тя колата си работеше до последно,просто стържеше.Дано няма наранявания по оста.
    Колкото до сглобяването,то е ясно,че си трябва сервиз за турбо,но ето че понякога и те не знаят какво приказват.
    Търся вече и лопатки топли и студени.
    Само един жокер за тези които явно не са на ясно оста на турбината върви заедно с едната перка
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Само един жокер за тези които явно не са на ясно оста на турбината върви заедно с едната перка
    А още един жокер-коя е?Иначе разбрах,че направо с двете е комплект,ама вече няма значение.Ясно,то се видя,че с нова(втора ръка) турбина само ще стане.

    Да питам и друго,кои турбини като модел на Гарет стават за моята тоалетна 2.4 ЖТД 136кс.
    Моля ви,ако някой знае да ми каже...
    ГТ2256в , ГТ2052в и ... кои други


    Днес стана много странна случка звъня по обява-
    Ало и така нататък....турбо за Алфа 2.4 жтд 140кс 800лв
    викам ДОБРЕ,но в един каталог за БМВ530д дават едни и същи турбини с 140кс Алфа жтд-то и питам,а за БМВ 530д -500лв....
    Тогава мамати де.а каква е разликата,като в каталога на Гарет пише,че са едни и същи...
    Вече почвам да си търся турбо за БМВ.Та за това питам да знам,дали ме правят на маймуна или просто съм си маймуна
    Last edited by vikoalfa; 04-10-2009 at 23:09.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  13. #13
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Е никой ли незнае...съмнявам се.
    Добре,който знае ама си пази хляба,нека ми пише,че знае и да дойда да му дам пари и да ми каже.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  14. #14
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Колата вече е в движение.Мерси на отзовалите се и тук,и на ЛС.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •