Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: ремонт 145 1.9td ?

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default ремонт 145 1.9td ?

    колеги орентировъчно колко струва ремонт и смяна на сегменти на 145 1.9td понеже ходих да гледам една тя като и дам газ и като отворя капака за водата(антифриза) направо прави балончета и като отворих въздушният филтър направо беше целия омаслен и си направих извод че е сегменти или глава за това ако някой може да помогне да пише.Знам че ще ме посъветвате да я закарам да я види някой но не искам да рискувам колата е 1000 лв грубо казано 97 година е амортисьора е за смяна и имала малък проблем в инсталацията като се кара от време на време гасне и спира тотално..човека каза че сменя всички бушони(и той не знае от какво може да е но му казали че за 200 лв ще се оправи .. ) но колата запали без проблем има и климатик който работи много добре..ел пакет и аербег..ще го натисна за 800 лв.Просто разполагам с МАЛКО пари колеги за това знам че някой ще ми кажат че за 2000-2500 ще намеря нещо по добро но ги нямам. Коментари, Мнения и Помощ са Добре Дошли Поздрави

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Около 1000лв с труда ми струваше ремонта на същия мотор, но в Ланча Делта, сегменти, пулове, биелни лагери, гарнитури, масло,ь и още нещо, което забравям в момента обаче го правих с нова глава(1500лв отделно, да не помислиш, че с главата 1000лв ), твоята може да има нужда да се заварява и шлайфа....

    А и така и така ще разглабяш, не е лошо да занесеш турбото да го погледнат...НА мен ми беше 250тина лв ревизията.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Като чета моя съвет е изобщо да не се занимаваш с такава кола или направо си намери двигател втора ръка от някъде. Ремонт на дизел е доста разтегливо понятие и 1000 лв. ще е минималното, а максимално ще излезе колкото читаво JTD.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  4. #4

    Default

    Колега , моята Алфа 146 jtd си я купих за маса пари.Беше в движение,не пуши от никъде и пак не мога да я направя да става за каране.Моят съвет е бягай.
    Не си вкарвай таралеж в гащите.100% колата има много повече проблеми от това което си мислиш.Рециклиране на турбината е от 350лв до 800лв.Рециклиране на дюза е около 300лв.(имаш 4).
    Имай в предвид , че човека се мъчил да я направи.Сигурно е набутал маса пари в нея и накрая пак я подарява за 1000лв.То ако е можело да се направи колата за 3000лв , тоя човек е щял да си я направи.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 105кс 2000г

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тая кола от фиат форума ли е. бягай от нея. ще налееш поне 1500лв за ремонти по двигател и ел инсталацията. май и салона беше зле. тд-тата в перфектно състояние и салон са под 2500лв.
    точка

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Да от форума на фиат е колата. Аз разбирам колеги че много пари ще заминат ема като ги нямам в брой например 2000 се замислих да я купя за малко и да оправям с времето, колата наистина има проблеми ел инсталацията той каза че около 200 лв ще излезе, двигателя е най лошото в колата както казаха някой от колегите може турбото да хвърля масло към филтара и за това да е омаслен..не разбирам, не знам ,но разбрах че ремонта ще е над 1000 лв 100% до 1500 което ако наистина е така 1500 + 1000 колата 2500 а за тези пари видях тук в един автосалон 145 1.6 боксер.. тя беше перфектна аз и такава искам де (бензинова) и беше 2500 ема това е че като ги нямаш ти идват много а за такава кола са даже малко като се има впредвид мотора година екстрите и вървенето (говоря за боксера) тя тази кола направо ме очарова понеже исках отначалото ТС мотор ема разбрах че били доста по скъпи за ремонт и т.н като се качих да го пробвам него боксер направо евалата на колицата че и екстри имаше (клима, 2 аербега, АБС ел.Пакет) общо взето всички екстри.Все пак мерси на колегите значи си правя извода че на този етап по добре да нямам кола от колкото да намразя марката.Дано някой ден и на мен се усмихне късмета и да имам и аз алфа

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    По добре си търси Fiat Punto 1.2 - 75к.с. хем ще върви прилично, хем ще гори като дизел-а. Не се занимавай с полу живи коли, особено пък дизелов-и. На пазара е пълно със стари коли и изобщо тези не си зеслужават или ако си се навил толкова за алфа-та просто търси двигател втора ръка и говори с този, който е казал, че ремонта на инсталацията ще струва 200лв - какво всъщност и е и си прецени.
    Моя искрен съвет е събери малко парички повече и си вземи Пунто - поне 2-3 пъти е по евтино като подръжка, а на динамика изобщо не отстъпва особено в града.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе и на мен ми беше станало интересно за 1000лв тд само с проблем в електрониката и му пуснах един пм да даде снимки и какво не и е наред на инсалацията /щото тия ТД-та всъщност почни никаква електроника нямат и няма какво толкова да и стане, а и дизела за да изгасне в движение значи му спира нафтата-може и помпа високо налягане да е/ , та продавача увърта- "то не я продавам аз ,звъни на тоя тел". след като надува антифриза и хвърля масло навсякъде не са сегменти,ами си е основен ремонт ако има живот в двигателя. представи си как е лашкана тая кола. като сложиш и "електрическите" проблеми и ремонт на окачване и нервите които ще потрошиш + парите изобщо няма да ти излезе сметката.за под 2500 може да си вземеш здрава и работеща кола ,а тая е ясна - или в моргата за 400лв или на части.
    точка

  9. #9
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Щом прави балончета, бягай! Ако ще за 500 лв да я дадат, освен ако нямаш откъде да намериш цял мотор да смениш. Ремонт на стар, прегрял дизел с изкривена глава (какъвто е вероятно случаят)...заеби
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    заебавам колеги.мерси за съветите и мненията

    ---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

    Момчета един колега от фиат форума ме посъветва ако мога да си намеря от някой бласната алфа двигателя (може и бензинова) за 600-700 лв
    Първо да попитам може ли реално за тези пари да си намеря някакъв двигател долу горе в прилично състояние? и Втото да попитам може ли да се сложи бензинов двигател на мястото на дизеловия (96 година е алфата)

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    проблема е че почти всички блъснати алфи са с челен удар, не знам що
    ако ще слагаш бензин, значи трябва да е ТС със неговите си скорости+съединител +еку+цялата инсалация+бенз.помпа+генерация+климатик+всичко друго в коша , а за пасването на двигателя в коша и окачването кой знае....
    здраво ТД може да се вземе за 2000-2500лв и гарантирано ще ти излезе по-евтино.
    точка

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    В ланча форума се продава Делта ТД на части.Можеш да вземеш главата...би трябвало да пасне.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13

    Default

    В семейството има на разположение темпра с 1.9тд двигател, който е читав. Темпрата вече не е в движение и се продава цяла или на части. Ако имаш желание за двигателя да знаеш, че го има, но цена не мога да ти дам. Мога да ти дам евентуално телефон да се пазариш. Пусни ми л.с. ако искаш тел

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    ами пиши ми ти че нещо не става колега..или си виж съобщението ако въобще е получено..

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Stara Zagora
    Age
    46
    Posts
    3

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    заебавам колеги.мерси за съветите и мненията

    ---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

    Момчета един колега от фиат форума ме посъветва ако мога да си намеря от някой бласната алфа двигателя (може и бензинова) за 600-700 лв
    Първо да попитам може ли реално за тези пари да си намеря някакъв двигател долу горе в прилично състояние? и Втото да попитам може ли да се сложи бензинов двигател на мястото на дизеловия (96 година е алфата)
    ..........
    Няма проблем колега да си намериш двигател... шефа ми блъсна неговата и маи нема да я прави ...АГУ-то му само струва 1000 лж. новия газов инжекцион...ж гаранция е още... и ще я даде за 1000 лв. сигурно ...двигателя и е 145 1,4TS на малко над 100 000 км е.
    ето ти и номера мъ ако искаш звънни и питай колко ще и иска ... 0898770398 - Димитър (Митко) ...
    УСПЕХ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •