Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Почистване на Салона

  1. #16
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Силиконова гъба за табло и кори на вратите и други такива елементи, 45стотинки, идеална е просто, няма такава, мн по-добра от тези от по-няколко парици. За петна по тапицерията их провал с меглио обезмаслител, от ръб до ръб търкаш за да не остане петно, ако е мн замерсена цялата се пере, но мисля е по тънка цената, пък и всеки може да си я изпере безпроблемно!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Днес ходих до Бриколаж Люлин(уж някой бе казал че там го има),питах консултантите и на касата ама нуцки,даже не бяха чували-
    --Кфо тфа тъттъл с костенурка само освежители имаме!!
    --Глей тука ся имаме най-доброто на пазара
    и ми сочи пак някакво с четка на някаква марка CarPlan за 12 пари ,ми не го зех ,знам ли го кво е.Другите бяха само за Кожа та нищо не си взех.

    Навръщане минах през Axm-auto да видя цената на десен горен носач ,че леко похлопва и видях при тях силикон за табло на Веко(или Беко не съм сигурен) та си взех че беше на добри пари ,обаче и те нямаха за тапицерия.

    Та сега да ми кажете откъде със сигурност мога да си взема Търтъл ,че днес блъсках 20 км в задръстванията ей така за разходката а искам уикенда да я лъсна едно хубаво отвсякъде.
    Днес ходих до Метро, Люлин, ими ги такива на шанда на колите, жълти накрайници с мека пласмасова четка и зеленикава кути, като голям дезедорант, има нарисувана и емблемата на фирмата-костенурка
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    Колега наи -добре иди до някоя автомивка и поискаи да си купиш малко препарат за пране.Взимаш една хавлиена карпа за ръце примерно ,разреждаш препарата както ти кажат и запряташ ръкави..Успех!

  4. #19
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by leanlow View Post
    Колега наи -добре иди до някоя автомивка и поискаи да си купиш малко препарат за пране.Взимаш една хавлиена карпа за ръце примерно ,разреждаш препарата както ти кажат и запряташ ръкави..Успех!
    Става и с препарат за пране/то може да си купе и от магазина такива/, но на таван и други части по горната част на купето не е препоръчително. Тия препарати за пране ре разтварят и разпенват във вода и трябва само с пяната да се чисти, но влагата е в такъв разтов е във висок % и може да ти увисне тавана. Докато фирмените за коли са с друга консистенция и няма такава опасност, затова му препоръчвам тази марка, която е изпитана.
    Last edited by fred; 12-10-2009 at 09:25.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #20

    Default

    Взех си Търтъл Уокс от Метро-цена 10тина лева.
    Вчера се прибрах по рано от работа и времето беше хубаво та реших да го пробвам на двете предни кори на алфата.

    Напръсках обилно с пяна и изчакаш около 5 мин след което започнах да бърша с кърпа.Кърпата беше бяла и веднага потъмня,но когато се вгледаш това бяха власинки от самия салон.

    В крайна сметка сега корите са доста по чисти и като цяло съм доволен от препарата,но ме притеснява това че останаха много власинки по кърпата.

    Накой имал ли е подобен проблем.

    Другото което ме интересува е какъв е ефекта на тоя търтъл върху пластмасите или свободно да си пръскам наред
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #21
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е търкай по-леко, все пак власинките, които падат, са били явно на път, но принципно трябва да си търкаш с нормален натиск.
    Колкото за пластмасите-за тоя препарат не знам, това е пяна в крайна сметка на базата на нещо перилно.Не че би имало кой знае каква вреда, може и да става, но може ако е по силен да поизбели пластмасите и да ги "изсуши"под влияние на разните химикали.
    По добре ползвай препарат, който пише че става и за пластмаси и други части на купето.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    По добре ползвай препарат, който пише че става и за пластмаси и други части на купето.
    Този беше най-препоръчания тук из форума ,затова заложих на него.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #23
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Той е добър препарат, но си има препарати за различни повърхности
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #24
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Почистваш пластмасите с мокри кърпи, може и специализирани за целта, след това вземаш една-две гъби за обувки, неутрални със силикон в тях, струват 45 стотинки едната и минаваш на всякъде, става като ново, лъскаво, антистатично, чудесно просто.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Почистваш пластмасите с мокри кърпи, може и специализирани за целта, след това вземаш една-две гъби за обувки, неутрални със силикон в тях, струват 45 стотинки едната и минаваш на всякъде, става като ново, лъскаво, антистатично, чудесно просто.
    И аз така почиствам пластмасите,в случая обаче пръскайки седалките с търтъла тук там понапръсках и някоя пластмаса (просто няма как да покрия всичко) ,та от там бяха притесненията ми ,да не прецака нещо пластмасите ,да изсветлеят или знам ли....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •