Results 1 to 13 of 13

Thread: изгоряло гърне

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default изгоряло гърне

    От няколко дена насам се движа из града като бронетранспортьор... Такъв рев вадя, че чак ЗИЛ'овете заглушавам... По тоя повод отивам аз при майстор с мисълта, че требе да се запуше поредната дупка в гърнетата и... тцък-тцък-брех... Оказа се, че едното гърне съвсем си е заминало - като го чукнеш с чука, дрънчи сякаш са му изпопадали карантиите. Хубаво. Отивам при човека в магазина да търся такова и такова гърне и оня вика - "примоция, три в едно" - не мога да си поръчам само едното гърне. То хубаво да сложиш 3 нови гърнета, ама що точно сега, като требе да се изръсвам за 4 нови летни гуми?!?!
    Някой да даде съвет, мога ли да заменя изтърбушеното гърне с нещо друго? Става въпрос за гърнето, което се намира преди онова, със странната форма... или с др думи - третото отзад-напред!

    П.П.
    извинявам се предварително за недоброто обяснение
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    става с обикновен резонатор
    нали говорим за това след катализатора веднага?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by търтей
    става с обикновен резонатор
    нали говорим за това след катализатора веднага?
    точно... за същото става въпрос...
    Майстора също каза, че става и с резонатор, но ме притеснява факта, дали това няма да доведе до по-бързото изгаряне на следващите 2 гърнета ?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    няма
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    47

    Default

    и аз съм с резонатор и нямам проблеми вече 1г.
    155 2.0 TS 8V
    Fiat Tipo 1.1 fire
    Ducati Monster 620i

  6. #6
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Гърне резонатор - прави се на място 40-50 лв.
    При нас на място ти правят гърне / огъване наламарина, 2 фланеца и на оксижен се пробиват тръбите. Заварява се гърнето по снадката,заварява се единият фланец с тръбата. Натъпка се с вата Рокуул и се заварява и другият фланец.Ходил съм на 2 различни места и ги боядисват направените гърнета след поставянето им н колата.
    А онова с изродската форма ще го махна за олекотяване.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    и на мене ми изгоря и сложихме нераждаема тръба - колата видимо не е по шумна
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  8. #8
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    И аз съм с тръба на мястото на въпросното гърне. А това с причудливата форма ми е заменено с някакво друго. Но за сметка на това ми е за смяна това, което ми имитира катализатора.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    69

    Default

    за информация само ТРЕНДИ няма нито едно оригинално гарне и е като танк
    ALFA 155 TS 1.8 -93

  10. #10
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Вече намерих някакво шумозаглушително гърне за 42лв. Смятам да сложа него. Надявам се динамичните качества на колата да не се влошат... Лошото е, че не знам за каква марка автомобил е въпросното гърне, но важното според мен е, че е със същия диаметър и дължина на тръбата...
    Като го инсталирам, ще ви информирам за резултата...
    А преди това, да попитам още нещо. Казаха ми, че ако пръсна местата на заварките с бронз, а и самото гърне, живота му щяло да се удължи значително... Вярно ли е?!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #11
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Казаха ми, че ако пръсна местата на заварките с бронз, а и самото гърне, живота му щяло да се удължи значително... Вярно ли е?!
    да, но аз бих пръснал бронза после с темоустойчива боя, за да го пази механично.... примерно алутин...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  12. #12
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Гърнета

    И с бронз да ги напръскаш пак ръждясва. Шева на заварката е от друг метал и винаги има потенциална разлика... просто удължава се живота. При мене след 1 година по шевовете се показва ръждичката пак, а добре я намазах с бронз
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  13. #13
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Мажи със сребърен феролит.ПЛескай дебеличко по шевовете.
    Имай в предвид , че ще мирише докато се поизпече боята, ама сега е студ и се кара със затворени прозорци.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •