Results 1 to 15 of 96

Thread: Премахване на маркучите за картерните газове

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Премахване на маркучите за картерните газове

    Оня ден след кратко колебание реших че е време да изобирам и втория изход от капака на колекторите, щото реално погледнато щом единия дето влиза в дроселовия маркуч съм го изолирал, другия да стои просто е безмислено......свързани са......върху клапанчето което е в края на маркучето отиващо назад сложих нещо като тапа, мислех да го махна цялото, но ми се видя безмислено......сложих на изхода от капака на клапаните маркуч да излизат газовете надолу......докато надувах в единия изход при запушен втори, установих че се чува съскане от долния край на пробката на щеката за масло, и последва олепяне със силикон......
    Исках да покарам два дена по сериозно преди да споделя резултати - 400 км из БГ, и 40 км из СФ и по собственото ми мнение оборотите на празен ход спаднаха леко, но все пак забележимо, не констатирах някакъв скок или пад във динамиката, но определено двг-то бачка с една идея по добре.....
    Това е като цяло, снимката е илюстративна, тъй като ме мързи да ходя да снимам сега резултата тъй като още не съм решил какви точно маркучи да избера и откъде да ги прекарам, тъй като не желая тия картерни боклуци да ми се монтират в тоя отсек.....
    Резултата и опита ми е строго индивидуален, ефекта и следствието при други двигатели и юзъри може да е коренно различен в зависимост от състоянието на различните им компоненти, имайте това впредвид ако решите да правите същото......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF1488.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Според мен цялата тази история е безмислена - смени си клапанчето на маркуча на отдушника след дроселовата клапа заедно с пружината и след като ти загрее колата си отреголирай оборотите на празен ход с винтчето. При мен се получи.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Според мен цялата тази история е безмислена - смени си клапанчето на маркуча на отдушника след дроселовата клапа заедно с пружината и след като ти загрее колата си отреголирай оборотите на празен ход с винтчето. При мен се получи.
    С винтчето!?!?!?!?!.............плюс това досега в което маркуче с клапанче да съм надул, все е изпускало въздух.....може и малко да е, но си е въздух.....понеже маркуча дето е преди дросела е махнат доста отдавна, и за тоя период вече 5к км, дроселчето е чисто и спретнато все едно е току-що изкъпано в меглио.....да ме извинява тва клапанче за 5 стинки дет са го сложили там, ама според мен може и без него......може някой да каже че щом видите ли орицата са го сложили значи трябва да е там, ама аз не съм традиционалист......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 06-10-2009 at 21:12.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    С винтчето!?!?!?!?!.............плюс това досега в което маркуче с клапанче да съм надул, все е изпускало въздух.....може и малко да е, но си е въздух.....понеже маркуча дето е преди дросела е махнат доста отдавна, и за тоя период вече 5к км, дроселчето е чисто и спретнато все едно е току-що изкъпано в меглио.....да ме извинява тва клапанче за 5 стинки дет са го сложили там, ама според мен може и без него......може някой да каже че щом видите ли орицата са го сложили значи трябва да е там, ама аз не съм традиционалист......
    Това клапанче може да е чисто, но натегнатовта на пружинката, износеността му (а то се износва) и просвета на дроселовата клапа от винчето играят огромна роля за оборотите на празен ход. Изпробвано!
    При всичко друго наред де

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Това клапанче може да е чисто, но натегнатовта на пружинката, износеността му (а то се износва) и просвета на дроселовата клапа от винчето играят огромна роля за оборотите на празен ход. Изпробвано!
    При всичко друго наред де
    Колега ти къде видя, че Ферариста пише да има проблем с празния ход?

    Манипулацията с изолирането на картерната вентилация е много хубаво нещо. Няма да замърсява излишно свежата горивна смес с маслени пари. Мотора трябва да смучи свеж въздух богат на кислород. Не изгоряло масло.

    Проблема е там, че незнам защо е пуснал маркуч до долу. Единия край трябва да го запушиш изобщо. От тазм само може да духа. След като вече колектора не е вързан да смуче.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Проблема е там, че незнам защо е пуснал маркуч до долу. Единия край трябва да го запушиш изобщо. От тазм само може да духа. След като вече колектора не е вързан да смуче.
    Мда, ся като се замисля защо ли изобщо съм пуснал маркуч а не тапа....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •