Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 96

Thread: Премахване на маркучите за картерните газове

  1. #1

    Default Премахване на маркучите за картерните газове

    Оня ден след кратко колебание реших че е време да изобирам и втория изход от капака на колекторите, щото реално погледнато щом единия дето влиза в дроселовия маркуч съм го изолирал, другия да стои просто е безмислено......свързани са......върху клапанчето което е в края на маркучето отиващо назад сложих нещо като тапа, мислех да го махна цялото, но ми се видя безмислено......сложих на изхода от капака на клапаните маркуч да излизат газовете надолу......докато надувах в единия изход при запушен втори, установих че се чува съскане от долния край на пробката на щеката за масло, и последва олепяне със силикон......
    Исках да покарам два дена по сериозно преди да споделя резултати - 400 км из БГ, и 40 км из СФ и по собственото ми мнение оборотите на празен ход спаднаха леко, но все пак забележимо, не констатирах някакъв скок или пад във динамиката, но определено двг-то бачка с една идея по добре.....
    Това е като цяло, снимката е илюстративна, тъй като ме мързи да ходя да снимам сега резултата тъй като още не съм решил какви точно маркучи да избера и откъде да ги прекарам, тъй като не желая тия картерни боклуци да ми се монтират в тоя отсек.....
    Резултата и опита ми е строго индивидуален, ефекта и следствието при други двигатели и юзъри може да е коренно различен в зависимост от състоянието на различните им компоненти, имайте това впредвид ако решите да правите същото......
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSCF1488.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Според мен цялата тази история е безмислена - смени си клапанчето на маркуча на отдушника след дроселовата клапа заедно с пружината и след като ти загрее колата си отреголирай оборотите на празен ход с винтчето. При мен се получи.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Според мен цялата тази история е безмислена - смени си клапанчето на маркуча на отдушника след дроселовата клапа заедно с пружината и след като ти загрее колата си отреголирай оборотите на празен ход с винтчето. При мен се получи.
    С винтчето!?!?!?!?!.............плюс това досега в което маркуче с клапанче да съм надул, все е изпускало въздух.....може и малко да е, но си е въздух.....понеже маркуча дето е преди дросела е махнат доста отдавна, и за тоя период вече 5к км, дроселчето е чисто и спретнато все едно е току-що изкъпано в меглио.....да ме извинява тва клапанче за 5 стинки дет са го сложили там, ама според мен може и без него......може някой да каже че щом видите ли орицата са го сложили значи трябва да е там, ама аз не съм традиционалист......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 06-10-2009 at 21:12.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    С винтчето!?!?!?!?!.............плюс това досега в което маркуче с клапанче да съм надул, все е изпускало въздух.....може и малко да е, но си е въздух.....понеже маркуча дето е преди дросела е махнат доста отдавна, и за тоя период вече 5к км, дроселчето е чисто и спретнато все едно е току-що изкъпано в меглио.....да ме извинява тва клапанче за 5 стинки дет са го сложили там, ама според мен може и без него......може някой да каже че щом видите ли орицата са го сложили значи трябва да е там, ама аз не съм традиционалист......
    Това клапанче може да е чисто, но натегнатовта на пружинката, износеността му (а то се износва) и просвета на дроселовата клапа от винчето играят огромна роля за оборотите на празен ход. Изпробвано!
    При всичко друго наред де

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Това клапанче може да е чисто, но натегнатовта на пружинката, износеността му (а то се износва) и просвета на дроселовата клапа от винчето играят огромна роля за оборотите на празен ход. Изпробвано!
    При всичко друго наред де
    Колега ти къде видя, че Ферариста пише да има проблем с празния ход?

    Манипулацията с изолирането на картерната вентилация е много хубаво нещо. Няма да замърсява излишно свежата горивна смес с маслени пари. Мотора трябва да смучи свеж въздух богат на кислород. Не изгоряло масло.

    Проблема е там, че незнам защо е пуснал маркуч до долу. Единия край трябва да го запушиш изобщо. От тазм само може да духа. След като вече колектора не е вързан да смуче.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Проблема е там, че незнам защо е пуснал маркуч до долу. Единия край трябва да го запушиш изобщо. От тазм само може да духа. След като вече колектора не е вързан да смуче.
    Мда, ся като се замисля защо ли изобщо съм пуснал маркуч а не тапа....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми а де? По принцип двата маркуча на вентилацията са сложени понеже при празен ход дросела е почти затворен. А това там оня клапан зад дросела е байпас. От там си дърпа картерните пари. Понеже ако е само един маркуч и е пуснат преди дросела при леко отворена клапа всичката тази гадост ще се наслоява по стените на дросела и клапата в един момент няма да се затваря до край или процепа ще става все по-малък и точката/нулата на дросела ще се измества докато стигне лимита и ще почнат мъките с оборотите. Защото отвора е малък там част от газовете няма да преминат и е полепват, полепват.... Когато пък е отворен дросела газовете минават бързо и няма опасност да се втечнят в дросела. Това е поне една от причините маркучите да са два.

    След като е изолирана вентилацията. Трябва единия отвор да се запуши. Ти си сложил филтър от едната страна, а от другата дето маркуча е по-близо до прахоляка има свободна дупка. Значи той мотора не само духа. В определени моменти и дърпа на вътре. Дърпа, духа, дърпа духа. За това се слага филтъра да не засмуква прахоляк. А ти от другат страна ти е без филтър. Запушвай го там според мен и това е.
    Last edited by oem; 08-10-2009 at 21:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ми а де? По принцип двата маркуча на вентилацията са сложени понеже при празен ход дросела е почти затворен. А това там оня клапан зад дросела е байпас. От там си дърпа картерните пари......
    Така, слагаш филтър и кво? Духа в него и го пълни с мръсотия от картерните газове. След това смуче ... прахоляк. И пак се задръства. И накарая -

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Така, слагаш филтър и кво? Духа в него и го пълни с мръсотия от картерните газове. След това смуче ... прахоляк. И пак се задръства. И накарая -
    Ми тва филтърче се сваля за 8 секунди, кисне се за 5 минути и се слага за 4 секунди, не мисля че е голям проблем за мен да правя това 1-2-3-4 пъти седмично, макар че вече 2 месеца няма големи следи от замърсяване по него.....Иначе чистиш дросел от грязта и мъзгията, да не говорим че ако свалим кой да е средностатистически пластмасов колектор и го наклоним към дроселовия отвор и поне 2 супени лъжичи черно масло ще изтекат.......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 08-10-2009 at 22:53.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Така, слагаш филтър и кво? Духа в него и го пълни с мръсотия от картерните газове. След това смуче ... прахоляк. И пак се задръства. И накарая -
    Бии си простата тиква, бии я точно така...

    Без да се обиждаш ама понякога раждаш страшни мисли във форума. Моля не се обаждай когато не са ти ясни много нещата. Аз и на мен не са ми ясни много неща ама ти пък направо се изказваш като човек който прекалено много си е повярвал.

    Нямаш ама и грам начално техническо познание човек. Що не помислиш малко логично и как точно работи тая система. Кога смуче и как смуче? Кога духа и как духа? Какво смуче и духа и колко засмуква и издухва. И изобщо за какво е това цялото духане и смучене?

    Значеш ли, че ти, както и много други мислят, че на празен ход вместо през дросела въздуха минава през "байпасния" клапан. Мислиш си сигурно че смуче от там където е ферариста е сложил филтъра?

    Много неща не са ти ясни и ще те помоля когато не си сигурен в нещо да не пишеш нещо на въпреки мое изказване като сегашното ти.

    Сега айде бягай при колата да се научиш кога смуче и кога духа. Айде. И после се върни да ни обясниш.
    Last edited by oem; 08-10-2009 at 23:13.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Човека си има право на мнение все пак - разбирам че има хора който са противници на всяка промяна на оригинално сложените чарколяци по колата, но всеки си има предпочитания......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Човека си има право на мнение все пак - разбирам че има хора който са противници на всяка промяна на оригинално сложените чарколяци по колата, но всеки си има предпочитания......
    Не не, предпочитанията са едно. Критиката е друго. Нека ги разграничаваме малко нещата. Той си е негова работа дали ще прави промени или не. Аз също не съм променял нищо по тази система. Защото съм противник на такива неща. Това е направено от акологична гледна точка, както и катализатора, който и него не съм махал ей така.

    Просто исках да кажа, че трябва да се внимава когато се говори. Особено да критикуваш някого с нещо когато ти сам смия не си на ясно точно с нещата.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Значеш ли, че ти, както и много други мислят, че на празен ход вместо през дросела въздуха минава през "байпасния" клапан.
    Я аз без критика и предпочитания да питам "Какво се случва всъщност на празен ход с тоя байпасен клапан?"
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  14. #14
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Я да се включа и аз
    При четирицилиндровият двигател не се променя обема на над картерното пространство и затова почти няма как да смуче(буталата се движат противоположно 2х2). Това което "духа" всъщност са изгорели газове, преминали покрай сегментите, а не толкова маслени пари. Именно за това всяка кола "духа" през отдушника на картерните газове различно в зависимост от износването на цилиндри,сегменти, бутала. Тези картерни газове влизат СЛЕД дебитомера и ако са %-тно голямо количество, не само увличат със себе си и масло, но объркват и аритметиката на ECU-то за сместа. Защо обаче като толкова пречат, са ги турили там ?
    Една от причините е , че наличието на въздушният филтър създава леко подналягане (вакуум) в маркуча пред дросела където са изведени картерните газове. По този начин , картерните газове се "изсмукват" от двигателя, а надкартерното пространство е под лек вакуум. Така тези пари не си "търсят" други места за излизане , като щеката за масло, семерингите по валовете, леко опечената гарнитура на капака за клапаните и т.н. Като ги изведете в атмосферата, единствено собственото им налягане ще ги кара да излизат през всеки един процеп към атмосферата , в това число и отдушника.
    Друга причина , е екологията и миризмата им в двигателният отсег, която доста често при работа на място и включен вентилатор на парното неприятно влиза в купето

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    .... да не говорим че ако свалим кой да е средностатистически пластмасов колектор и го наклоним към дроселовия отвор и поне 2 супени лъжичи черно масло ще изтекат.......
    Ами то зависи от състоянието на колата. Мен не ми е омаслен маркуча за въздух след ремонта, макар, че все още попушва след смяната на сегментите

    ---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:20 ----------

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Я да се включа и аз
    При четирицилиндровият двигател не се променя обема на над картерното пространство и затова почти няма как да смуче(буталата се движат противоположно 2х2). Това което "духа" всъщност са изгорели газове, преминали покрай сегментите, а не толкова маслени пари. Именно за това всяка кола "духа" през отдушника на картерните газове различно в зависимост от износването на цилиндри,сегменти, бутала. Тези картерни газове влизат СЛЕД дебитомера и ако са %-тно голямо количество, не само увличат със себе си и масло, но объркват и аритметиката на ECU-то за сместа. Защо обаче като толкова пречат, са ги турили там ?
    Една от причините е , че наличието на въздушният филтър създава леко подналягане (вакуум) в маркуча пред дросела където са изведени картерните газове. По този начин , картерните газове се "изсмукват" от двигателя, а надкартерното пространство е под лек вакуум. Така тези пари не си "търсят" други места за излизане , като щеката за масло, семерингите по валовете, леко опечената гарнитура на капака за клапаните и т.н. Като ги изведете в атмосферата, единствено собственото им налягане ще ги кара да излизат през всеки един процеп към атмосферата , в това число и отдушника.
    Друга причина , е екологията и миризмата им в двигателният отсег, която доста често при работа на място и включен вентилатор на парното неприятно влиза в купето
    Това клапанче се затваря щом колата заработи. Ако стои отворено оборотите на празен ход ти играят.
    Другото е, че колата и духа, а и смуче - просто си сложи пръста отдушника да видиш. Вярно, че духането е в пъти повече

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •