Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 96

Thread: Премахване на маркучите за картерните газове

  1. #31
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Малко изкопах темата от дъното но все пак какъв е извода? По-скоро полезно ли е за работата на двигателя махането на маркучите или по-скоро вредно и как точно да процедираме при премахването за да не навредим на двигателя?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #32

    Default

    Можеш да навредиш ако ги запушиш, на двг не мисля че се наврежда, кофти е ако не затапиш хубаво изхода от вх колектори.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Можеш да навредиш ако ги запушиш, на двг не мисля че се наврежда, кофти е ако не затапиш хубаво изхода от вх колектори.....
    Ти затапил ли си го? При мен затапен не може да работи добре. Пропадат оборотите.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34

    Default

    Грубо, брутално, и не особенно красиво е затапен.......затапен е и задния извод от капака на клапаните, само от страничния отива маркуч под колата.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    А защо е необходим маркуча преди дросела?
    Защото когато е затворен дросела вакума е много малък преди дросела а налягането от маркуча на отдушника по голямо и няма да влизат в двигателя ами ще ходят към филтъра картерните газове. Затова при ниските обороти (затворен дросел) влизането става след дросела защото вакума е по голям. От там и отвора след дросела е по малък. Клапанчето за което говорите се слага защото когато е на ниските обороти (дросела е затворен) ще се получи голям вакум и ако няма клапан ще почне да краде въздух през маркуча за каретерните газове който е преди дросела. Въздуха ще навлезе през него > двигателя > и през другият маркуч в колектора и обърква работата......................... Не дейте да променяте неща които не са ви ясни как работят и защо са там.

  6. #36
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    При мен там където е филтърчето на първата снимка и аз съм сложил филтър, така че второто мога спокойно да го запуша без да имам угризения на съвестта, нали?
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    При мен там където е филтърчето на първата снимка и аз съм сложил филтър, така че второто мога спокойно да го запуша без да имам угризения на съвестта, нали?
    Мда, но ще ти фаняри на газове в купето, ако ти се играе затапи страничния, а тоя дето отива назад през него пусни един маркуч дето да отива отдолу под купето.......става бомба....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ники на теб не почна ли да ти харчи масло? На мен почна да ми го харчи като сложих кетчъра и го разкарах и си върнах системата оригинално. Плюс това в кетчъра нямаше и грам масло за 2 месеца каране... Иначе имаше ефект, но след 2 месеца маслото ми беше почти на минимума... много странно.
    Last edited by oem; 29-06-2010 at 13:49.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39

    Default

    2.5 ми е по тоя начин, двойката също ще я правя така, не пипа маслото.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #40
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Та последно да обобщим някаква промяна в поведението на колата?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  11. #41
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Значи ако съм разбрал правилно се запушват всички входове по пътя на свежия въздух и единия от изходите на картерните газове, а другия се извежда някаде надоло или с филтърче.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  12. #42

    Default

    Като цяло при мен да, дросела е кристален независимо дали съм, или не съм го свалял 2-3-4-5 месеца, за мен е достатъчно че не вкарвам картерни газове в колекторите си, не очаквам колата да литне от тва, или да ми падне разхода с литър......

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    Значи ако съм разбрал правилно се запушват всички входове по пътя на свежия въздух и единия от изходите на картерните газове, а другия се извежда някаде надоло или с филтърче.
    Мда......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз днес отварях капака на клапаните и установих че маркуча който влиза след дросела е пълен с мизерий, нещо сякаш се разлага и се е размекнал. Та въпроса ми е да го сменя с какъвто ми падне или да търся същия поради някаква особеност. Другия който влиза преди дросела си е наред.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  14. #44
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Обикновено тези маркучи се разлагат от маслото колкот и да са маслоустойчиви. Смени го с такъв на семперинт за масло - SEMPERIT DIN12
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #45
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Като цяло при мен да, дросела е кристален независимо дали съм, или не съм го свалял 2-3-4-5 месеца, за мен е достатъчно че не вкарвам картерни газове в колекторите си, не очаквам колата да литне от тва, или да ми падне разхода с литър......

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:43 ----------


    Мда......
    На мен ми е ясно , че колата не може да литне от това, въпроса ми беше насочен дали има осезаема промяна.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •