Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 78

Thread: Helooo,Алфисти!!!

  1. #1

    Default Helooo,Алфисти!!!

    Здравейте,колеги!!!От няколко дни съм собственик на Alfa Romeo 33 от 92г. ... Надявам се да бъда приет във форума.И преди съм имал такава кола,беше на баща ми,и беше модела от 87г..От Пловдив съм и ми предстоят задължителните при покупка на автомобил смяна на масла и ремъци,и ще са ми мн от полза няколко адреса на магазини за резервни части за Alfa Romeo (където не бръснат мн де ).Благодаря предварително!!!

  2. #2
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Здравей колега и добре дошъл в форума. Честита ти радост и да не те предава. Магазини.... хммммм най-много части има в Евро 07, но е и най-скъп. Други магазини са IVECO на крастовището на Лиляна димитрова и Бул. Източен, Нико 66, Магазин Косер... за други не се сещам. Ако има поблеми може да провериш и тук http://axm-auto.com/.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  3. #3
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Здравеи и добре дошъл.Естествено че си добре дошъл.
    Колега да земе да се похвалиш и да качиш някоя снимка на хубавицата.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  4. #4

    Default

    Здравейте и на вас колеги.E как снимал съм я хубостницата...Само да сваля от телефона и качвам веднага.DJ благодаря мн за подробната информация,виждам че и в един град живеем ,значи ше се засичаме.Двигателя на колата е 1.5 карбураторния -105 коня,ама ще има и малко силов тунинг по него, та ако нямате нищо против ще се допитвам до вас за това-оноваАма за сега малко да я обслужа първо...

    ---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

    А и предложете някаво по хубаво масло за "ралиджийката"

  5. #5
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    SELENIA 20k... RACING. MOTUL10w40, AGIP SINT 10w50,AGIP RACING. Масла много... избор голям... повечето които ти изборих лягат по 80-90лв с филтъра. Важното при нашите хубавици е,че са капризни от към масло и препорачвам да ги слушаш щото някой път правят кофти номера Какво си замислил за колата? На тоя мотор едни 16в глави и Weber DCOE 40 ще заспат.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    SELENIA 20k... RACING. MOTUL10w40, AGIP SINT 10w50,AGIP RACING. Масла много... избор голям... повечето които ти изборих лягат по 80-90лв с филтъра. Важното при нашите хубавици е,че са капризни от към масло и препорачвам да ги слушаш щото някой път правят кофти номера Какво си замислил за колата? На тоя мотор едни 16в глави и Weber DCOE 40 ще заспат.
    Еее евалата,мисли четешТочно това ми е замисъла 16в да стане.Тя и сега е мн ама мн пъргава...Момчето от дето я купих му я докараха преди 2 години от Италия на 80000км още и наилоните дет са вика и седяха.И наи накрая склони да ми я даде . Та има мн хляб в колата ама ше е 16в нямя как ...

  7. #7
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    ЧЕСТИТО за новата придобивка.Безаварийно и със здраве да си я караш.Ето един адрес за магазин за авточасти: ПЛОВДИВ Авточасти и аксесоари-СТЕФАН АТАНАСОВ-GSM 0888 641 485 -Бул."Константин Величков" 69. Момчето е много коректно.На няколко пъти ползвам услугите му и съм много доволен.Продава ми частите на много сносна цена спрямо някои известни вериги магазини за авточасти в Пловдив,при положение,че частите са една и съща марка.Имам АЛФА 75 2.0 с карбуатори. Става въпрос за части за нея.Нищо не ти пречи да опиташ и ти за твоята.Дано да съм бил полезен.

  8. #8
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Добре дошъл колега и много безаварийни километри.Питай за всичко,което те интересува,който знае ще ти отговори,а който не знае поне ще се опита да те насочи на някъде.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  9. #9

    Default

    О разбира се че си полезен gkalinov. Благодаря мн.Ще звънна на момчето за едни предни накладки,че са към заминаване.firedragon Добре заварил,виждам от снимката че и ти си бил притежател на машина като моята.Даже и да не караш 33 сега,пак ще си вземеш по нататък,поне с мен така стана

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    dorkovo
    Posts
    73

    Default

    здравеи и от мене,и аз се радвах доста време на бегачката 33-ка от 1986 г,но за съжаление кризата ме удари и започнах да я продавам на части.почти всичко вече се продаде,но останаха неща от рода на ремъци и ролки,които търсиш,оригинални,италиянски,ако стават на твоята мога да ти ги пратя по еконт.и моита БЕШЕ 1500см3,боксер с двата карба.а иначе честито и много наслада ти желая от карането на красавицата./Ферарито на бедните/

  11. #11
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Както се казва:"Който се е качил веднъж на 33 рано или късно се качва пак".Ако ти трябват части и аз имам малко.Имам една бубина,гарнитъри за изпускателните колектори,и гарнитура за картера,ама тя няма да ти свърши работа за сега понеже е за 16в.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Добре дошъл колега и много безаварийни километри.Питай за всичко,което те интересува,който знае ще ти отговори,а който не знае поне ще се опита да те насочи на някъде.
    Най-вече в грешната посока

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    SELENIA 20k... RACING. MOTUL10w40, AGIP SINT 10w50,AGIP RACING. Масла много... избор голям... повечето които ти изборих лягат по 80-90лв с филтъра. Важното при нашите хубавици е,че са капризни от към масло и препорачвам да ги слушаш щото някой път правят кофти номера Какво си замислил за колата? На тоя мотор едни 16в глави и Weber DCOE 40 ще заспат.
    Спрях се на SELENIA пълна синтетика,с удължен пробек на смяна...Здравей и от мене hristo58.Ремъците,колко си ги търкалял,ако има хляб в тях на каква цена са?.Иначе за сега за ралиджийката ми трябват 2 чивта предни накладки и малко задния мост е крив ама ще я водим на стенд .Общо взето това е,колата е запазена,няма ама грам ръжда.firedragon сигурно ще ми потрябват гарнитурите за колекторите по нанатъка,ще държим връзка...

  14. #14

    Default

    Здравеите,колеги!!!Та значи трябва ми заден мост за "ралиджийката",че здаде багажа одеве .ако някои има в наличноста да пише.Иначе утре ше постна снимки на колата...Мерси предварително!!!

  15. #15
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Аз имам мост и накладки .. ама по еконт тоя мост как да стигне до Пловдив
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •