Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Helooo,Алфисти!!!

  1. #16
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by Balev View Post
    Здравеите,колеги!!!Та значи трябва ми заден мост за "ралиджийката",че здаде багажа одеве .ако някои има в наличноста да пише.Иначе утре ше постна снимки на колата...Мерси предварително!!!
    Добре дошъл колега.
    И на мен ми се намира заден мост, но и аз нямам идея как да стигне до Пловдив

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  2. #17

    Default

    E,че и до Варна не е проблем да стигна.Тъкмо е отъкнала резачката.Скрит ниско прелитащ изтребител е.Иначе проблема се оказа много натегната ръчна спирачка,но задният мост си е кривичък по принцип.Сега не знам дали на стенд да ходя,или направо друг да слагам.И ми е чудно има ли за този модел с дискове мост.Ако има сум по навит на такъв.А колата е скрита резачка(пу-да не я урочасам)ама преди малко една Astra 1.8 16V Combi,падна под ножа,хем 5 човека бяхме в колата...абе екстра е.След 4000 нещо и става и почва да излита.Та обяви му една цена на моста и за накладките кажи колко,пък ще видим как ще са финансите.Аиде чао за сега,че ръката ми изтръпна да пиша...

    ---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

    Здрасти и на теб!!!Е София е по близко,магистрала.Казваи му цена и да видим

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Balev View Post
    E,че и до Варна не е проблем да стигна.Тъкмо е отъкнала резачката.Скрит ниско прелитащ изтребител е.Иначе проблема се оказа много натегната ръчна спирачка,но задният мост си е кривичък по принцип.Сега не знам дали на стенд да ходя,или направо друг да слагам.И ми е чудно има ли за този модел с дискове мост.Ако има сум по навит на такъв.А колата е скрита резачка(пу-да не я урочасам)ама преди малко една Astra 1.8 16V Combi,падна под ножа,хем 5 човека бяхме в колата...абе екстра е.След 4000 нещо и става и почва да излита.Та обяви му една цена на моста и за накладките кажи колко,пък ще видим как ще са финансите.Аиде чао за сега,че ръката ми изтръпна да пиша...

    ---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:38 ----------

    Здрасти и на теб!!!Е София е по близко,магистрала.Казваи му цена и да видим
    Дискове само от 16V, ама те имат проблем с ръчната. Виж ако стават от 145/146, аз не знам

  4. #19
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Дискове само от 16V, ама те имат проблем с ръчната. Виж ако стават от 145/146, аз не знам
    И какъв е проблма с ръчната,че нищо не съм забелязал?
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  5. #20

    Default

    Mмм,даа .И аз за 16в си мислех.Сега остава да намеря някоя Алфа 16в дето не и трябва задния мост и после-цялата ! ! !

  6. #21
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    те повечето 16в отзаде са с барабани, търсиш ку-ве или перманент 4
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    те повечето 16в отзаде са с барабани, търсиш ку-ве или перманент 4
    Перманента няма да може да го сложи заради липса на място за диференциала

    ---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    И какъв е проблма с ръчната,че нищо не съм забелязал?
    Ами сменях всичко отзад и не иска да лови и това си е. Нали като дръпнеш жилото отзад избутва един щифт, той избутва цилиндърчето и т.н. Получава се нещо, ама донякъде. Ако имаш някой чалъм, сподели го

  8. #23
    Старши алфист DJ_STIVAN's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Пловдив
    Age
    37
    Posts
    521

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Перманента няма да може да го сложи заради липса на място за диференциала

    ---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:12 ----------


    Ами сменях всичко отзад и не иска да лови и това си е. Нали като дръпнеш жилото отзад избутва един щифт, той избутва цилиндърчето и т.н. Получава се нещо, ама донякъде. Ако имаш някой чалъм, сподели го
    Ми чалъм нямам, колата оригинално си ми е с дискове и абс и ръчната и спирачките нямат грешка! За това се очудих като каза за проблем.
    Alfa Romeo 33 QV 92' - Ex
    Fiat Coupe 2.0 20V TURBO KINUGAWA TD06SL2 - 25G Billet; Madness Motorsport Remap; OMP Lowering Springs Kit -30mm;HDI EBC;17" Fittipaldi Avon; 390HP & 426NM

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by DJ_STIVAN View Post
    Ми чалъм нямам, колата оригинално си ми е с дискове и абс и ръчната и спирачките нямат грешка! За това се очудих като каза за проблем.
    Щастливец

  10. #25

    Default

    Е аз все още търся заден мост,и да не е с дискове пак добре ,като за начало...Та които има да обявява цена пък после ще го измислим,че след 120-30 задницата става доста нервна и все се мъчи да ме изпреварва ...

  11. #26
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,първо едно голямо-ДОБРЕ ДОШЪЛ!!!
    После,като се замисля,това със задния мост е пълна боза!Моста е трудно да се изкриви,по-скоро си за тампони и прочие простотии.Огледай го пак!Свали амортисьорите,вдигни го на трупчета от зад и го разклати и виж как е.Дисковите спирачки не ги коментирам,защото просто няма какво да се каже,но и барабанните държат отлично,стига да са регулирани правилно и да са наред.Това включва кантара,маркучетата, и реглажа на накладките.Автоматите за регулиране са пълен боклук и изобщо не разчитай на тях.Как се регулират съм писал и аз и други колеги.
    Изобщо,каквото не ти е ясно го споделяй!Тука е пълно с гавраджии,но винаги добронамерени.
    Самият аз съм старомоден , кисел , перверзен темерут,но винаги съм насреща!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колега,първо едно голямо-ДОБРЕ ДОШЪЛ!!!
    После,като се замисля,това със задния мост е пълна боза!Моста е трудно да се изкриви,по-скоро си за тампони и прочие простотии.Огледай го пак!Свали амортисьорите,вдигни го на трупчета от зад и го разклати и виж как е.Дисковите спирачки не ги коментирам,защото просто няма какво да се каже,но и барабанните държат отлично,стига да са регулирани правилно и да са наред.Това включва кантара,маркучетата, и реглажа на накладките.Автоматите за регулиране са пълен боклук и изобщо не разчитай на тях.Как се регулират съм писал и аз и други колеги.
    Изобщо,каквото не ти е ясно го споделяй!Тука е пълно с гавраджии,но винаги добронамерени.
    Самият аз съм старомоден , кисел , перверзен темерут,но винаги съм насреща!
    Успех!
    За съжаление има случай на криви задни мостове. Аз имам кола 33 1.3V за разчастване, ама е чак в Ботевград и няма как да я докарам до София. Иначе щяхме да спазарим моста

  13. #28
    Запален алфист zilala's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    474

    Default

    Колега айде пусни някоя снимка да видим красавицата

  14. #29

    Default

    Е как снимки ще кача,че и един клип с малко етапно време има ,да я видите и в акция.За съжаление и аз съм от случаите с кривия заден мост.Колата просто така я взех,но като се има предвид километрите които са и навъртяни и сустоянието и спрямо цената ,т6очно важи поговорката "На харизан кон,зъбите не се гледат"-каквото е такова.Предсоят смяна на масло и ремъци,нова гражданска и преглед,нови гуми.Още чакам оферти и за задният мост.Та ше ви държа в течение.Аиде чао за сега...

  15. #30
    Обича кръчмите Grozdan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Софийски Острови
    Age
    39
    Posts
    387

    Default

    Добре дошъл и от мен. Много са малко хората, които избират Алфа 33 за личен автомобил. Поздрави за правилния избор и много безаварийни километри и по-малко сервизи.

    Alfa Romeo 33 1.5iE-EX
    BMW E30
    BMW E36

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •