Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем ксенон

  1. #1
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default Проблем ксенон

    Привет колеги.Появи се странен проблем-при пускане на фаровете не винаги светват и двата ксенона.Трябва да ги изключа и включа отново и тогава.Интересното е ,че и двата го правят.Според вас къде може да бъде проблема?Даже и левия вече спря и да светва.Само пресветва в момент на пускането и толкова.Тая сутри ми светна на 7-8 път а преди малко изобщо не успях да го накарам да светне-само пресвятка при пускане поне 40 опита бяха.И ако някой има представа как и къде се замерва тока -та поне да имам представа това работи това не,ще съм му благодарен да сподели!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  2. #2

    Default

    Колега ако ти е слаб акумолатора се получава така а иначе ако сичко е нормално по токовете ти се приготви за подмна н трафове понеже вътре им горят някои части мога да ти приложа и снимка на изгорял траф.Ако имаш нужда от подмяна на трафове ми пиши на лично.
    Alfa Romeo 1.8 16v Twin Spark+



  3. #3
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Имах същият проблем. Тока си беше наред.
    Сложих нови ксенонови но 6000к и проблема едно че се реши а и фаровете светнаха много по-добре.

  4. #4

    Default

    Баласти, преди десетина дни същия проблем и при мен. При първо палене единия фар не светваше, гася и при втори опит палеше, след два дни другия направи същия номер ,а на следващия ден в опит да ги светна и двата заедно ( при прецъкване светваха по единично ) повече не светнаха. Оказа се,че баластите са сдали багажа, вчера монтирах нови и вече си светят .Това се получи точно 11 месеца след като ги сложих, и хванах гаранцията , китайчета какво да се прави .?! .?! .?! .?!

  5. #5
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Баласти, преди десетина дни същия проблем и при мен. При първо палене единия фар не светваше, гася и при втори опит палеше, след два дни другия направи същия номер ,а на следващия ден в опит да ги светна и двата заедно ( при прецъкване светваха по единично ) повече не светнаха. Оказа се,че баластите са сдали багажа, вчера монтирах нови и вече си светят .Това се получи точно 11 месеца след като ги сложих, и хванах гаранцията , китайчета какво да се прави .?! .?! .?! .?!
    Е как установи че е баласт как се замерва,какво се прави-може и крушка да е!Искам да не давам пари на вятъра.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by teodor80 View Post
    Е как установи че е баласт как се замерва,какво се прави-може и крушка да е!Искам да не давам пари на вятъра.
    Пробвах крушките с баластите на един приятел - светеха. А неговите крушки не светнаха с мойте баласти. Ако имаш под ръка познат с ксенон ги разменете за проба, но съм почти сигурен, че е баласт. Това е втори комплект ксенони които ми правят все един и същи номер с баластите. Имах на дългите , но след като сгънаха си върнах стандартните крушки. Първия комплект закупих от БГ, а втория от Щатите - едни и същи китайски пръчки са, а идват в едни красиви кутии. Хубавото е ,че дъщеря ми в момента си държи четките и боичките в тях и още са здрави .
    Last edited by Доко; 07-10-2009 at 21:02.

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    На 155-цата при същата ситуация:
    Първо не светваше всеки път , а накрая изобщо не искаше да пали единият фар се оказа крушка.

    Явно трябва да се тества.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8
    Запален алфист teodor80's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    България-Добрич
    Posts
    242

    Default

    Колеги след замервания изключих като проблемни крушка и баласт.Най вероятно слаба връзка някъде или окислена.Така че сега търся ел схема за фаровете.Аз има една но е нещо неразбираема.Кофти се вижда.Ако някой разполага с по читава ще се радвам да я погледна
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 1999г. сближена с едно дърво-разпродава се!!!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD 136к-с 2000г.

  9. #9
    You talkin' to me?! Nyte's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Благоевград
    Age
    37
    Posts
    349

    Exclamation

    Здрасти, колега. Искам да питам дали си открил каква е причината за проблема? И при мен по същия начин когато паля фаровете и са студени десния не светва. Гася ги и пак ги паля и всичко е ОК, но ме съмнява да е нормално.
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TwinSpark 103hp [1998]
    Peugeot 206 1.4 74hp [2001]
    Renault Megane 2 1.5 dCi 100hp [2005]

  10. #10
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    при него се оказа че баласта е заминал смени го с нов и работата се оправи пробвай да размениш мястото на баластите и виж ако почне другия да прави така значи със сигурност е баласта
    156 1,9JTD 2000

  11. #11
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди 6 месеца като монтирах моят ксенон, едната крушка премигваше, производителя ми каза да проверя онези кабелни обувки които се свързват с захранването на колата, поокривих ги да взизат мн плътно с клещи и малко контактен спрей и вече 6 месеца палят от първият път, просто от годините, пръхоляка там където влизат кабелните обувки се губи контакта.

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •