Results 1 to 12 of 12

Thread: Амортисьори питане

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default Амортисьори питане

    Четох темата за окачването, но там станаха много спорове и не можах да разбера едно. Имам Алфата от подписа и исках да си взема амортисьори Кони. Но когато ми ги донесоха се оказа, че това са пълнители за Имола версията. За моята казаха, че нямат предни. Та сега ми стана интересно какви амортисьори сте взимали от Руди 69 и има ли такива предни не за Имола, че с тях докато се разбера и пак за Имола ще ми пратят?

  2. #2
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default 33

    http://www.koni.com/index.php?id=254
    И на мене ми ги продадоха за Имола,но се оказа че неса
    В каталога пише това:Nuova, incl. 16V, Sport Wagon
    Front: for Boge original struts only - up to chassisno. 5455777.
    Взимаи няма да съжеляваш
    Last edited by rasho 33 imola; 08-10-2009 at 20:05.
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  3. #3
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Хайде някой да ми обясни като на пет годишен, каква е разликата в пълнителите или даже и в амортисьорите на Имола и неИмола. Моля вииии!

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Хайде някой да ми обясни като на пет годишен, каква е разликата в пълнителите или даже и в амортисьорите на Имола и неИмола. Моля вииии!
    На имолата има тяло и пълнител амортисьор и можеш да го сменяш като отвиеш капачката отгоре и винта отдолу, а на другите самото тяло е обвивката на амортисьора и се сменя цялото тяло един вид. Надявам се ме разбра

  5. #5
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Ами няма цял амортесьор,Конито е амортесьор който го слагаш в стария,отваряш го стария отгоре като изпилиш ръба с флекса и изваждаш всичко от него,после пробиваш отдолу отвор в средата.Поставяш в трабата на стария новия и го завиваш отдолу през отвора който си пробил.Значи в комплекта си има всичко необходимо,има и един лист като опътване където е показано как става,трябва да имаш само стари амортесьори.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00003.JPG   DSC00005.JPG   DSC00007.JPG   DSC00009.JPG   DSC00010.JPG  

    DSC00011.JPG  
    Last edited by alfista; 08-10-2009 at 23:15.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  6. #6
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    На имолата има тяло и пълнител амортисьор и можеш да го сменяш като отвиеш капачката отгоре и винта отдолу, а на другите самото тяло е обвивката на амортисьора и се сменя цялото тяло един вид. Надявам се ме разбра
    В грешка си и на Имолата амортисьора е като на стандартна 33-ка няма капачки и винтове,само че тялото на амортисьора е с чашка за пружината на него,на другите е отделно и има лагер под нея.Пълнителя Кони влиза и в амортисьора на Имола и в стандартния стига да са Боге.Алфиста е описал монтажа.За няколко часа си ги събрал
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by rasho 33 imola View Post
    В грешка си и на Имолата амортисьора е като на стандартна 33-ка няма капачки и винтове,само че тялото на амортисьора е с чашка за пружината на него,на другите е отделно и има лагер под нея.Пълнителя Кони влиза и в амортисьора на Имола и в стандартния стига да са Боге.Алфиста е описал монтажа.За няколко часа си ги събрал
    Моите не са явно боге. От Руди 69 ми казаха, че пълнителите им наистина са за Имола и си ги взеха обратно, а и аз съм държал такива амортисьори в ръка и съм ги разглабял даже. Явно тия италянци правят каквото си искат. Явно втората серия от Q4 от 1992г е с новите амортисьори със сменящи се пълнители, както и с допълнителните винтове за реглаж на предницата

  8. #8
    Запален алфист rasho 33 imola's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    131

    Default

    От Руди 96 ми продадоха пълнители Кони за Имола,които не стават на Имола Ако искаш може да ги видиш на живо?
    33Imola/1351cc/1994 & 33Boxer16v/1712cc/1990 & 164SuperV6/2959cc/1997

  9. #9
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    И ся кво излезе, ако не са Боге пълнителите на Кони не стават ?
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Kris View Post
    И ся кво излезе, ако не са Боге пълнителите на Кони не стават ?
    Ами моите са пресовани и не стават пълнители. Те са си здрави де, ама ...

    ---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

    Quote Originally Posted by rasho 33 imola View Post
    От Руди 96 ми продадоха пълнители Кони за Имола,които не стават на Имола Ако искаш може да ги видиш на живо?
    Ами и там има разбирачи ....

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:39 ----------

    Quote Originally Posted by alfista View Post
    Ами няма цял амортесьор,Конито е амортесьор който го слагаш в стария,отваряш го стария отгоре като изпилиш ръба с флекса и изваждаш всичко от него,после пробиваш отдолу отвор в средата.Поставяш в трабата на стария новия и го завиваш отдолу през отвора който си пробил.Значи в комплекта си има всичко необходимо,има и един лист като опътване където е показано как става,трябва да имаш само стари амортесьори.
    А отгоре как го завиваш като нямаш резба и си пилил заварката. То стана цяло приключение. А и са малко по-дълги пълнителите

  11. #11
    Безнадежден случай alfista's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    324

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Ами моите са пресовани и не стават пълнители. Те са си здрави де, ама ...

    ---------- Post added at 13:39 ---------- Previous post was at 13:36 ----------


    Ами и там има разбирачи ....

    ---------- Post added at 13:40 ---------- Previous post was at 13:39 ----------


    А отгоре как го завиваш като нямаш резба и си пилил заварката. То стана цяло приключение. А и са малко по-дълги пълнителите
    Отгоре не се завиват,държи ги болта който се завива отдолу,чети по внимателно,стават и не на боге,мойте не бяха Боге,дължината им е точна и имат леко по къс ход.Само ще кажа ,че мойта кола още си е с тях и няма грижи.
    Last edited by alfista; 09-10-2009 at 20:06.
    Lancia Delta HPE 2.0 16V "95

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by alfista View Post
    Отгоре не се завиват,държи ги болта който се завива отдолу,чети по внимателно,стават и не на боге,мойте не бяха Боге,дължината им е точна и имат леко по къс ход.Само ще кажа ,че мойта кола още си е с тях и няма грижи.
    Аз много добре знам за винта отдолу, но те не влизаха плътно в тялото на стария
    Нека спрем темата вече - разбрах каквото ми трябваше

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •