Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Oт 1-ва на 2-ра скорост-"ХЪРКАНЕ"

  1. #16
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Кви ремонти, една кутия втора употреба 200-250лв и си свиркаш. ...
    Е добре нов внос друже ама си е лотария.И аз така пробвах с кутия за 180лв (210лв с доставката)още 100 за монтаж и демонтаж 50лв масло ама прът. После ремонт и лагери и веселба, а да не говорим че в Бургас питах на две морги и на двете ми казаха 400лв. По форума се намират от 100-300 лв според зависи.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Е добре нов внос друже ама си е лотария.И аз така пробвах с кутия за 180лв (210лв с доставката)още 100 за монтаж и демонтаж 50лв масло ама прът. После ремонт и лагери и веселба, а да не говорим че в Бургас питах на две морги и на двете ми казаха 400лв. По форума се намират от 100-300 лв според зависи.
    Така е, късмет си друже, или уговорка с продавача. Ванко и Жоро сменяха по една кутия и още си бръмчат, дори Ванко излезе по-късметлия, след като смени кутията, скоростите се включват като на Хонда

  3. #18
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Обикновено проблемите с трудното включване се дължат или на износен синхронизатор или на износена вилка. Ако е синхронизатора се търси но за вилката ще трябва да е втора употреба синхринизатора сам по себе си не е скъп около 30-40лв но ремонта е скъпичък.
    Като се започне със сваляне и качване на кутия (100-150) масло 30-50лв ремонт на кутия 50-150ЛВ. да не говорим че ако съединителя е оригинален и той е хубаво да се смени (350-400лв)
    Е ми не е скъп синхронизатора но ремонта е скъп да не говорим че ако решиш да смениш и лагерите на кутията и те са още 180-200лв
    Абе карай си така докато може че много пари са ремонтите.
    колега от къде мога да си взема синхронизатори че попитах един маистор и ми каза че е 180лв
    ПОЗДРАВИ
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    98

    Default

    аз имах същия проблем
    но се пооправи с времето след смяна на съединителя 5 заяждаше но с времето се по намести . Като имаи в предвид ,че вече спрях да натискам съединителя.

  5. #20
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by tre View Post
    аз имах същия проблем
    но се пооправи с времето след смяна на съединителя 5 заяждаше но с времето се по намести . Като имаи в предвид ,че вече спрях да натискам съединителя.
    Колега продават се в магазините за авточасти в повечето. Но ще трябва да отидеш със стария синхронизатор за да не стане объркване. Вероятно синхронизаторите ще съвпадат и с разни други от италиански коли
    Ако не намериш аз трябва да имам от моята скоростна кутия но по Е-пер ги дават да имат рззлики таша че първо трябва да свалиш твоя за да се знае от кой тип е защото има няколко модификации на кутиите от р4азличните години с различни типове синхронизатори. Поне с такова впечатление останах докато рових из Е-пер-а
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #21
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    колеги имам един въпрос намерих валовете двата, със синхроните но са от 2.0 ts а мойта е 1.8 ts и не знам дали ще станат ако някои може да помогне ще съм благодарен
    поздрави
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  7. #22
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Стават колега, обаче на майстора ти трябва да му се занимава. Понеже 1-ва и 5-та мисля имат разлика както и крайното зъбно колело. При мен беше заминала 3-та, взех двата вала от 2.0 и майстора ми смени зъбчатките, които се разминават по брой зъбци. Успех колега!
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  8. #23
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by totii View Post
    колеги имам един въпрос намерих валовете двата, със синхроните но са от 2.0 ts а мойта е 1.8 ts и не знам дали ще станат ако някои може да помогне ще съм благодарен
    поздрави
    По принцип може да вземеш само синхронизаторите от 2.0 и да смениш само тях.Може и да смениш заедно двата вала. Но какъв ще е ефекта не е много ясно. В смисъл че ще има разлика във скоростите не много голяма. но при всички положения 5-тата ще е по къса Сега ако си с 3000на 110 след тази смяна ще си на 105 може и на по малко да си зависи какви са предавателните числа на 5-тата имат различни модификации.
    Има и вариант да ти сложат 5-тата от твоята кутия. Варианти много само трябва да се преброят зъбите да се види разликата и да се посмята.
    И пак ти повтарям зависи коя кола за кой пазар е била произведена и точно с каква кутия може и да имат разлика. Синхонизатора струва 30 евро оригинален а при всички положения може да го намериш и по евтино.
    Вземи потърси телефони и звънни в най близките ти магазини на ТиН или Евро-07 няма начин да нямат синхронизатори по спомен бяха около 40лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #24
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    По принцип може да вземеш само синхронизаторите от 2.0 и да смениш само тях.Може и да смениш заедно двата вала. Но какъв ще е ефекта не е много ясно. В смисъл че ще има разлика във скоростите не много голяма. но при всички положения 5-тата ще е по къса Сега ако си с 3000на 110 след тази смяна ще си на 105 може и на по малко да си зависи какви са предавателните числа на 5-тата имат различни модификации.
    Има и вариант да ти сложат 5-тата от твоята кутия. Варианти много само трябва да се преброят зъбите да се види разликата и да се посмята.
    И пак ти повтарям зависи коя кола за кой пазар е била произведена и точно с каква кутия може и да имат разлика. Синхонизатора струва 30 евро оригинален а при всички положения може да го намериш и по евтино.
    Вземи потърси телефони и звънни в най близките ти магазини на ТиН или Евро-07 няма начин да нямат синхронизатори по спомен бяха около 40лв
    мерси за отговора колега
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •