Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Oт 1-ва на 2-ра скорост-"ХЪРКАНЕ"

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default Oт 1-ва на 2-ра скорост-"ХЪРКАНЕ"

    Здравейте,когато превключвам от 1-ва на 2-ра скорост се чува "Хъркане"-като това когато не си натиснал съединителя до доло.Не го прави единствено когато превключвам мн бавно.Ще бъда благодарен на малко помощ.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ква кола?

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    Извинявам се за пропуска-Алфа Ромео 156 1.8 TS

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    съединитела как е? маслото на скоростите смени ли го. кога е зе колата ?

  5. #5
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Честит синхронизатор колега, и аз съм така с третата, но за да го ремонтираш този синхронизатор ще ти излезе по-скъпо от друга скоростна кутия.. така че карай докато можеш, след това вземи една втора ръка и си я ревизирай..
    Не е от масло или съединител, понеже ако беше така нямаше проблема да е само във втора скорост. Успех
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  6. #6
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by leanlow View Post
    Здравейте,когато превключвам от 1-ва на 2-ра скорост се чува "Хъркане"-като това когато не си натиснал съединителя до доло.Не го прави единствено когато превключвам мн бавно.Ще бъда благодарен на малко помощ.
    Предполагам че е синхронизатор,поне както го обясняваш.
    Колегата по-горе ти е написал че ще е по-скъп ремонта от колкото друга кутия.
    Аз не мисля така.
    Хубаво е да се смени навреме.
    Ако не се лъжа синхронизатора ще ти е около 20-тина лева,и още 80-100 за поправката и.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Ако не се лъжа синхронизатора ще ти е около 20-тина лева,и още 80-100 за поправката и.
    Кажи речи толкова е, макар че цената за ремонт малко ниска ми се вижда, но доколкото знам трябва да е кадърно изпълнен, иначе става още по неприятно.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами аз съм малко скептичен към скоростна кутия втора ръка, ако човек не и знае произхода. Аз преди време спешно смених моята, че колата беше на ремонт за разни други неща и изведнъж се оказа, че старата ск. кутия тече, защото беше лепена с някаква епоксидна смола, (явно се е трошил диферренциала и е пробил стената). Имах на разположение два дена за да намеря втора ръка и да ми я монтират. Ами тзи, която взех е точно така - хърка от 1-ва към 2-ра. Е хубаво, човека от който е взех е точен и известен във форума и дава гаранция, ама каква файда, като за да ми я смени, пак трябва да се свали, да се прехвърли лагер-помпата и каква е гаранцията, че и новата няма да е проблемна, защото няма как да се разбере това. (Тези, които купуват и разпарчетосват разни катастрофирали или с блокирали мотори, няма как да знят дали функционира перфектно или не.) Затова мисля, че най-правилното е да й се направи ремонт при свестен майстор, независимо че не е много евтино, ама поне ще се знае, че всичко е перфектно. Другия вариант е, както го казах, да е от човек, който продава нещо, за което гарантира, че е работещо - да е от кола, която е била в движение.
    Last edited by AlfaMan; 09-10-2009 at 16:58.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    Колеги Благодаря ви много за полезната информация

  10. #10
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    Пиши какво решение си намерил на проблема
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    В сервиза ми казаха,че е мн възможно да е синхринизатор,но не е задължително.Възможно е и маслото да е за смяна и да го прави само от 1-ва на 2-ра, защото тогава е вкарвам пове4е в обороти.Оставих я да ми сменят маслото и ремаците и като ида да си я зема ще ми каже и това от какво е

  12. #12
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами пиши какво е станало. Иначе това е много тъп отговор, че може и от маслото да е, защото майстора точно за една минута (хайде да са 5) може да провери, дали имаш достатъчно масло или не в скоростната кутия без да е необходимо да се сменя.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  13. #13
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    здравеите колеги ,при мен проблема е същия като я настъпя на 1 и 2ра ми влиза доста трудно и питах един маистор а той ми каза че синхронизаторите са много скъпи,ако някой може да ми каже колко излиза този ремонт и от къде мога да ги намера на по тънка цена
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  14. #14
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Обикновено проблемите с трудното включване се дължат или на износен синхронизатор или на износена вилка. Ако е синхронизатора се търси но за вилката ще трябва да е втора употреба синхринизатора сам по себе си не е скъп около 30-40лв но ремонта е скъпичък.
    Като се започне със сваляне и качване на кутия (100-150) масло 30-50лв ремонт на кутия 50-150ЛВ. да не говорим че ако съединителя е оригинален и той е хубаво да се смени (350-400лв)
    Е ми не е скъп синхронизатора но ремонта е скъп да не говорим че ако решиш да смениш и лагерите на кутията и те са още 180-200лв
    Абе карай си така докато може че много пари са ремонтите.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #15

    Default

    Кви ремонти, една кутия втора употреба 200-250лв и си свиркаш. ...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •