Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Проблем с Централно

  1. #1

    Default Проблем с Централно

    Здравейте,
    Нов съм тук и не разбирам много от коли. Наскоро се сдобих с Alfa Romeo 166 2.0 1999г. бензин.
    За съжаление обаче има проблем с централното заключване. Ако заключа вратата на водача с ключ, автоматично се заключват и другите. Ако обаче опитам да заключа всички с бутона на ключодържателя, предните са затварят, а задната(тази, която работи, защото другата е развалена) се заключва, отключва, заключва и отключва. Това става без сериозен интервал от време. Все едно заключвам и отключвам постоянно. Мисълта ми е, че вместо да се заключи, тя се заключва и отключва по два пъти и накрая пак е отключена.
    Въпроса ми е, от какво може да е това. Дали цялата машинка е развалена или си има специален "чалъм". Другия вариант е да прави този проблем заради другата врата, защото там не работи като цяло.
    Ще се радвам да получа всякакви идеи от какво може да е и как да го оправя.
    Надявам се да имам само приятни минути в този хубав форум!

  2. #2
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега не съм много запознат по твоя въпрос, но мисля че има доста писано за този вид проблем, така че пробвай с търсачката и дано да намериш решение по бързо!!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  3. #3
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Здрасти колега.Добре дошъл, и честита придобивка.Сигурен ли си че машинките на предните врати заключват.По принцип този проблем се появява когато не работи тъй наречения девиятор на някоя от предните машинки.Тъй наречения девиятор изпълнява роля на механичен превключвател или образно казано при завъртане на ключа в положение заключено лостчето на машинката потъва надолу и дава на късо двойка контакти които провеждат сигнал за заключване към останалите машинки или към централата на Ц.З.При положение обаче че другата машинка не работи,то при нея са включени на късо други два контакта които провеждат противоположен сигнал-за отключване и става една не за разправяне.Получава се едно отключване и заключване не без участието и на централата .И така докато се задейства защитата.При това положение централното спира да работи за известно време след което централта възстановява нормалните си функции.
    Съвет:свали си предните стъкла до долу и се опитай с ръка да натиснеш лостчето т.е да "помагаш" на машинките на едната и после на другата врата.Подозирам че хода не е достатъчен и от там ти идва проблема.Като изолираш пролема другото е въпрос на регулировки или подобряване на ел.връзки и т.н.

  4. #4

    Default

    Дам, убеден съм, че само на задната врата го прави това. Аз си мисля, че би могло да е заради разваления механизъл на другата задна врата. Както и да е. Ще изпробвам този начин и ще видя какво ще се получи. За съжаление обаче няма да е скоро, защото все още карам курсовете за книжка
    Благодаря за отговорите!

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Здрасти колега.Добре дошъл, и честита придобивка.Сигурен ли си че машинките на предните врати заключват.По принцип този проблем се появява когато не работи тъй наречения девиятор на някоя от предните машинки.Тъй наречения девиятор изпълнява роля на механичен превключвател или образно казано при завъртане на ключа в положение заключено лостчето на машинката потъва надолу и дава на късо двойка контакти които провеждат сигнал за заключване към останалите машинки или към централата на Ц.З.При положение обаче че другата машинка не работи,то при нея са включени на късо други два контакта които провеждат противоположен сигнал-за отключване и става една не за разправяне.Получава се едно отключване и заключване не без участието и на централата .И така докато се задейства защитата.При това положение централното спира да работи за известно време след което централта възстановява нормалните си функции.
    Съвет:свали си предните стъкла до долу и се опитай с ръка да натиснеш лостчето т.е да "помагаш" на машинките на едната и после на другата врата.Подозирам че хода не е достатъчен и от там ти идва проблема.Като изолираш пролема другото е въпрос на регулировки или подобряване на ел.връзки и т.н.
    Браво ! и голямо БЛАГОДАРЯ !
    Така днес реших моя проблем !
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  6. #6
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Браво,браво, радвам се.Остава да почерпя.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by balev64 View Post
    Браво,браво, радвам се.Остава да почерпя.
    И аз да черпя.. но ми сеплаче......след ремота на ценралното....... сега в бокса за по-дълго удар от зад от една корсаааааа
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Браво ! и голямо БЛАГОДАРЯ !
    Така днес реших моя проблем !
    В повечето случей проблема е в четките на едно моторче вътре което е много ситно и при подобно раздвижване се оправя за малко и накрая пак си без централно че даже и блокирала врата си докарваш
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Не съм имал такъв проблем (четките на едно моторче) с централно заключване.И на ланчата ми и на алфата ми още при закупуването имаше по една не работеща машинка,не съм ги и гледал какъв им е проблема.Но останалите си работеха през целия период на експлоатация.За ланчата това бяха цели 10 години(общо 20 години "щракане" на горе на долу).А относно евентуален проблем от типа на гореспоменатия бих решил с подмяна на машинка с друга, работеща.Отмина времето когато практикувах "неврохирургия"
    Last edited by balev64; 14-10-2009 at 06:58.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    Съгласен съм с Бобо и на мен проблема с предната беше точно с четките но не зацапани а от многото тряскане на вратата, от хора свикнали с разни москвичи и някакви немски кочинки , четките на моторчето се бяха разпаднали направо. Никакъв шанс за оправяне. (може би малък, но не ми се занимаваше)
    Все още съм си без моторче и предна дясна врата се отключва ръчно

    Иначе задна лява ми прави друг проблем.
    Като я отворя един-два пъти ръчно, след това работи извесно време, и после пак сприра.
    Според мен е нещо с ключето което отчита дали е отключена или заключена, но това ще стане ясно като купя нова
    А моторчето от тази отива за предна лява.
    Last edited by rodeff; 17-10-2009 at 00:12.
    Alfa Romeo - 166, 2.4 JTD
    Малагути Мадисон 400 cc.

  11. #11
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Exclamation

    И аз имам проблем с централно...и моя проблем струва само 1000лв... Не ми се заключват вратите...имало повреден блок в дясната врата.
    _________________________________________________
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  12. #12

    Default

    Аз си купих машинката за предна дясна врата от Александър ауто преди 8 месеца за около 100-120лв не помня точно колко но не и 1000

  13. #13
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by stiko View Post
    Аз си купих машинката за предна дясна врата от Александър ауто преди 8 месеца за около 100-120лв не помня точно колко но не и 1000
    Да ама каква машинка колега?

  14. #14

    Default




















    N-10

  15. #15
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by stiko View Post
    Аз си купих машинката за предна дясна врата от Александър ауто преди 8 месеца за около 100-120лв не помня точно колко но не и 1000
    Със сигурност ако искаш това от офицялен представител на Алфа Ромео във Нови Пазар със доставката през луната може и 1000лв да искат...
    Машинка на втора ръка купих преди 2 месеца от автоморга и ми струваше 60 до 70лв.
    Нова сега от Александер Авто искат повече но не си спомням точно колко но тогава реших че е доста по изгодно на втора ръка (може би беше 2 пъти по скъп).
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •