Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: удариха ме

  1. #1

    Default удариха ме

    колеги днес ме удариха, цялата предница е изместена супер много! за сега се чудя какво да я правя колата дали на части дали цялата да я продавам или пък да си търся здраво купе, колата ми е технически изправна даже от вчера е със сменен съединител
    удара беше с поло на тъпото поло нищо му нямаше

    ето малко снимчици
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1378.jpg   IMG_1379.jpg   IMG_1380.jpg   IMG_1381.jpg  

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Как са рогцата?
    ако са прави и си обичаш колата, прави я....части по моргите-бол...
    Ако не, разглабяй и на части..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3

    Default

    на пръв поглед гумите са в кондикция т.е са прави и окачването е ОК но всичко отпред е криво!!!!! според мен роговете са криви......иначе си я обичам много!!!!!!!!

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Добре де, вдигни капака и огледай....
    Ама ако са криви, направо в "на части"....иначе цял живот ще чертае тая кола, колкото и да я изправяш...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    ама аз като гледам удара е в калника и от там е усукано, гумите са прави, единия фар е здарв, капака също няма някакви сериозни повреди.... я вземи го свали тоз калник и виж какво друго се е поизкривило и пак пусни някоя снимка. Ама според мен не е толкова лошо положението! Ясно се вижда, че гумите са на правилното място провери и бомбетата за пукнатини... изглежда сякаш само отпред е удара и само там са щетите.
    Last edited by phoenix; 11-10-2009 at 22:39.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  6. #6

    Default

    колега лошо за хубавицата,но според мен я разпродаи на части
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    ама аз като гледам удара е в калника и от там е усукано, гумите са прави, единия фар е здарв, капака също няма някакви сериозни повреди.... я вземи го свали тоз калник и виж какво друго се е поизкривило и пак пусни някоя снимка. Ама според мен не е толкова лошо положението! Ясно се вижда, че гумите са на правилното място провери и бомбетата за пукнатини... изглежда сякаш само отпред е удара и само там са щетите.

    Мдам и на мен така ми изглежда! Колеги бих се радвал ако бъде поправимо!!! Ще сваля калника и ще направя още снимки!

  8. #8
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    Аз имам един въпрос за снимките. Каде са правени ? Поневе до колата има едно служебно фиатче
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Ремонта ще излезе като гледам към 800-1000 лв моксимум, ако се прави в нормален сервиз, така че си викни евентуално майстор да я погледне и ако колата си е добре направо я вкарвай да се прави. Предполагам, че от каско-то или от ГО на другия ще ти изплатят пари.
    Сметката е приблизителна, но:
    1. Броня 100лв (120 с халогените)
    2. Фар и мигач - 100лв
    3. Решетка - 60 лв.
    4. Калник - според зависи, но 50 лв.
    Работата - колкото се спазариш. Може и 400лв може и 1000+лв.

    Моето мнение е да си я правиш, при положение, че е читава, защото на части ще се продава с години.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  10. #10
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, преди година и половина имах подобен удар - около 1000 лв ти е ремонта, зависи на какви цени ще намериш частите
    Прави, не продавай
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  11. #11

    Default

    Частите са най малкия проблем човек ако се разтърси може и по добри цени да намери, като цяло не ми се занимава с тенекеджий и бояджий колата ми е имала преди един удар, и е правена сега след този инцидент цялата предница е аут! За сега не предприемам нищо просто я оставям да си седи ей така пък и времето е кът напоследък. Ще ви държа в течение със развоя на събитията около мойта кола. Като цяло ми се иска да я правя, но ще видим

  12. #12

    Default

    Ех аман от блондинки с половери...лошо за красавицата, но пък са казали - всяко зло за добро.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  13. #13
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Колега намери си майстор да я прави аз мойта я правих а беше доста по зле, понеже или трябваше да я продавам на части или цялата но тъй като нямам гараж в който да я съхранявам до евентуалното решение я набих в сервиза .... така като гледам около 1000-1200 ще ти излезе с работа и части ... тва като макс го давам... Дано поне на теб ти изплатят от застраховките ....

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега,имам един рунтав приятел дето съм сигурен,че ще ти я оправи.Освен това,нищо,че е поклонник на Ауди,че го изнудя,а ако трябва и набия.Няма къде да ми мърда.не ми е в категорията.Аз съм 72кг,а той 115..Или ще има плеър Флей или ще му.......Нещо от женски род!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15

    Default

    Колеги мотора е вън от коша, свалих калниците рога от към удара доста е мръднал, като със себеси е подвел и другия, скоро ще пусна и снимки!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •