Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26

Thread: удариха ме

  1. #16
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    Колеги мотора е вън от коша, свалих калниците рога от към удара доста е мръднал, като със себеси е подвел и другия, скоро ще пусна и снимки!!
    Опъването на дозер ти е 300-400лв...

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    Колеги мотора е вън от коша, свалих калниците рога от към удара доста е мръднал, като със себеси е подвел и другия, скоро ще пусна и снимки!!
    яяя пак кои свали калниците Земи утре апарата да снимаме, нищо и няма на колицата сичко се оправя.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by AntiLuuP View Post
    Опъването на дозер ти е 300-400лв...
    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    яяя пак кои свали калниците Земи утре апарата да снимаме, нищо и няма на колицата сичко се оправя.



    ---------- Post added at 20:39 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

    Quote Originally Posted by AntiLuuP View Post
    Опъването на дозер ти е 300-400лв...
    Къде да си закарам колицата?

  4. #19

    Default

    Малко разджижване на темата, както казах моторя е вън от коша, и е на друга кола вече, за тази червената се търси добър майстор който да я изпъне защото имам планове за нея !!! Даже днес запали моторя на новото и купе Другото което ми направи впечатление е че се пуска само втората степен на перката, защото до сега червената нямаше климатик и като че ли на тази черната и работи само втората степен преди 100градуса или пък си внушавам..... някой който има със климатик да каже че, аз не знам. По принцип като е двдижение държи 80! като е във задръстване между 85-95.. за червената без климатик, докато днес тази черната като поработи се перката се пусна една идея пред 100, много странно на датчика пише 92-87; 97-82 което ме навява на мисълта че само втората степен на датчика работи или деда знам...моля дайте мнение.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1413.jpg   IMG_1414.jpg   IMG_1415.jpg   IMG_1407.jpg   IMG_1408.jpg  

    Last edited by alfonco147GTA; 08-11-2009 at 20:52.

  5. #20
    Аз съм си ,човек съм си.. v1play3r's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пазарджик
    Age
    34
    Posts
    249

    Default

    Мойта е с климатик , незнам каква роля има изобщо.Дали въобще работи перката не е ясно ... до сега не съм качвал повече от 80 градуса! Незнам и дали въобще датчика ми отчита правилно ..

    BMW e39 525tds PA4492BH
    Alfa Romeo 166 2.0 TS PA4000BM-X
    Alfa Romeo 145 1.6 TS PA8878BB- X

  6. #21

    Default

    става въпрос за 1.3 боксер там е друга бира

  7. #22
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Може да пробваш степените. Изключи буксата на датчика на радиатора и замасявай последователно изводите й (единия е за първа степен, другия за втора, а третия е маса) Ако се включват перките, смени датчика на радиатора. Ако не - продължаваш да търсиш. Най-вероятната причина да не работи първа степен е реостата.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Може да пробваш степените. Изключи буксата на датчика на радиатора и замасявай последователно изводите й (единия е за първа степен, другия за втора, а третия е маса) Ако се включват перките, смени датчика на радиатора. Ако не - продължаваш да търсиш. Най-вероятната причина да не работи първа степен е реостата.

    Извинявай за тъпия въпрос ама къде е реостата?

  9. #24
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    на радиатора в горната част откъм перките, влизат 2 кабела в него и обикновено са нагорели
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    на радиатора в горната част откъм перките, влизат 2 кабела в него и обикновено са нагорели

    Ще ги проверя!!! Аз доста се озорих докато ги извадя тези две кабелчета може нещо да съм повредил, ще погледна по от близо и ще пиша.

  11. #26

    Default

    Черната 145 вече се движи(с сърцето на червената), сега остава червената да се изпъне и с Алфонсо сме и замислили едни работи да я направи малко по-бърза
    Last edited by Ma7e4k0; 12-11-2009 at 11:00.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •