Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Резултат от неспазване на дистанция

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Колега, ако не беше натиснал спирачките, щеше да се отървеш с много много по леки щети, ама то знае ли човек какво и кога ще му се случи.
    Не мисля така колега,
    като гледам изкривяването ми се струва ,че тая кола е със зони на деформация,а си мислих че това го вкарват при 147 чак.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Не мисля така колега,
    като гледам изкривяването ми се струва ,че тая кола е със зони на деформация,а си мислих че това го вкарват при 147 чак.
    Ами да има нещо такова, все пак не е малък клас кола и е мислено за сигурността.
    Може би тази деформация там е в резултат, че удара е бил долу в кутията на резервната гума. Ако е бил директно в задната престилка, може би нямаше да са такива деформациите. Но се оказа доста здрава кола[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

    Не е на сфетофар, а на един надлез
    Някой умен общинар или дори кмета, решил да възложи на някаква фирма да ремонтират ( или боядисват не обърнах внимание защото бях много ядосан ) на надлеза осветлението което се намира между двете платна които са еднопосочни. Карам си аз в лявата лента пред мене коли и в момента в който се изкачи човек на надлеза вижда конусите на фирмата, защото няма видимост, ( конусите са поставени малко след най-високата част на надлеза в посока спускане ) дето опънали камиона с жирафа и правят нещо на стълбовете. Конусите бяха на около 10 метра от тяхния камион. Пред мене голфа спря, аз спрях, но зад мене корсата не успя ...и така.
    Най-интересното, че хората от фирмата дето извършваше някакви дейности, след инцидента си събра конусите метнаха ги на камиона и си заминаха.
    Ако трябва да се занимавам с тези идиоти, ще трябва да започна от самото начало, демек от самата фирма с това, че не е обезопасила както трябва пътя, а дали са имали и необходимите разрешителни за неработен ден, че беше и неделя....
    Но за жалост в т акъв случай се казва "добре че са само материални щети" пия една студена кола и с това се приклюва
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  3. #18
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    На мене акт че не съм спазил дистанция
    Егати идиоти...
    Значи човекът може да си кара спокойно, да спазиш правилата, да чака на опашката... докато един тъпак го удари от зад, и то толкова че естествено удари колата от пред, и пък от кат вместу да си свършат работата ще му напишат акт и на него заради не спазна дистанция...

    Тука вече стигаме пълен абсурд !!!
    Да не се учудват после защо никой не ги уважава...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #19
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Егати идиоти...
    Значи човекът може да си кара спокойно, да спазиш правилата, да чака на опашката... докато един тъпак го удари от зад, и то толкова че естествено удари колата от пред, и пък от кат вместу да си свършат работата ще му напишат акт и на него заради не спазна дистанция...

    Тука вече стигаме пълен абсурд !!!
    Да не се учудват после защо никой не ги уважава...
    И аз бях на това мнение но виж, че човека явно скрива нещо.
    Имало разни конуси, ала бала. Явно е бил в нарушение въпреки, че морално може и да не е виновен, но по закон излиза виновен.
    Ако ситуацията е нормална - спираш зад кола, от зад те удрят, колкото и коли да има ударени една в друга, то виновен е най-задния.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Не мисля така колега,
    като гледам изкривяването ми се струва ,че тая кола е със зони на деформация,а си мислих че това го вкарват при 147 чак.
    Шасито на 166 е много по добре изчислено, усилено със як кафез и зони на деформация, докато на 147 си е много леко променено типо шаси което си го знаеме какво представлява. Така че колега си в доста голяма грешка.
    А относно фирмите потдържащи пътищата просто коментара е излишен, гледат да приберат парите пък за безопасност, качество и др. никой не гледа.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Шасито на 166 е много по добре изчислено, усилено със як кафез и зони на деформация, докато на 147 си е много леко променено типо шаси което си го знаеме какво представлява. Така че колега си в доста голяма грешка.
    Немога да го повярвам това нещо,карам Типо за 10хЦената на Типо.
    Дай някакво инфо да почета за казаното от теб.
    Иначе съм сигурен че 147 има зони на деформация ,една от причините да покрие 3 звезди по Еуро НКап.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Шасито на 166 е много по добре изчислено, усилено със як кафез и зони на деформация, докато на 147 си е много леко променено типо шаси което си го знаеме какво представлява. Така че колега си в доста голяма грешка.
    А относно фирмите потдържащи пътищата просто коментара е излишен, гледат да приберат парите пък за безопасност, качество и др. никой не гледа.
    Не е въпрос само за качеството на ремонтите, а и за самото обезопасяване на обекта при ремонт. Неможе някой си без хабер да си има от закони и т.н. да маха с някаква палка като ремонтират нещо и да регулира джижението. Трябва КАТ да имат служител там. Защото това им е дейността КОНТРОЛ, а не планове за изпълнение за запълване бюджета на МВР от глоби.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  8. #23
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Немога да го повярвам това нещо,карам Типо за 10хЦената на Типо.
    Дай някакво инфо да почета за казаното от теб.
    Иначе съм сигурен че 147 има зони на деформация ,една от причините да покрие 3 звезди по Еуро НКап.
    Ами темата не е за 147, но да изясниме все пак. 3-те звезди са едвам докарани и то заради страничения удар при който колата е в норми, но лошото е при челен там положението е много зле, това е точно поради факта че шасито е много остаряло и няма как да покрие новите изисквания. Няма читави зони за деформация, чисто Типо-во шаси като се удари леко и смазва всичко отпред, ако се удари по силно започва да гъне колоните и тавана, кафеза не остава здрав. Това е грозната истина и ти пак си добре ами сега като отиде човек да си купи нова 147-ца и кво дава 40 000 за кола с шаси от 87г. За които години пък е доста добро в сравнение с голф 2 , БМВ Е30 Е36, но това до към 98 когато конкурентите сменят платформите и са с по 4 и 5 звезди , голф 4 -5 Ауди А3 и т.н. а Алфа си праска пак как и дойде. И да не ти се вярва това шаси се използва на около 15 модела ФИАТ, Алфа и Ланча. Аз лично съм сравнявал разглобени поне 10 модела и даже им фанах разликите, къде има малко по усилено и къде са леките изменения заради окачане. А колко ударени съм гледал, кривът се като по схема все едно и също. Но за да не лежиме само на сравненото от мен прочети например в
    http://www.carsfromitaly.net/alfaromeo/index.html
    147 е базирана върху 156 а 156 от своя страна върху 155 и Типо, просто потърси че неможе нещо директно линкове да копирам.
    Незнам къде си чел за тези зони на деформация, но дай платфома и кажи къде са.
    Ето тука се загледай като накрая натиснеш стоп.......
    http://www.youtube.com/watch?v=iUpQFIS-Lhw
    http://www.youtube.com/watch?v=o9Sa4I5v1OI
    Нещо да ти се вижда еднакво. Айде стига спам че аз съм си за бой. А Може и прост опит да направиш, качи предна дясна гума на сносен бордюр и се пробвай да отвориш и затвориш вратата..... о защо ли се е осукало така. При 166 няма такива проблеми самото шаси е много по добре конструирано, с повече усилвания към кафеза, горни греди и магаре отдолу. Зоните на деформация са както се прават (все пак и Сааб са го мислили), гофрират се на предвидените места, а двигателя лежи на магарето и заедно с него минава под колата и т.н.
    В случая важното е че на колегата нищо му няма, пък колата мисля че ще стане.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Ето това http://www.youtube.com/watch?v=LYH7y4DciRk е единствения "crash test" който успях да намеря за 166... никъде не е рейтната колата за съжаление.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  10. #25
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    И къде точно видя 166цата О_О
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София, Благоевград
    Posts
    372

    Default

    Грешен линк Ето тва исках да покажа http://www.youtube.com/watch?v=B6keGS3riKk
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 2000г. - ex
    Opel Signum 1.9 CDTI 150hp 2006г.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Ами темата не е за 147, но да изясниме все пак. 3-те звезди са едвам докарани и то заради страничения удар при който колата е в норми, но лошото е при челен там положението е много зле, това е точно поради факта че шасито е много остаряло и няма как да покрие новите изисквания. Няма читави зони за деформация, чисто Типо-во шаси като се удари леко и смазва всичко отпред, ако се удари по силно започва да гъне колоните и тавана, кафеза не остава здрав. Това е грозната истина и ти пак си добре ами сега като отиде човек да си купи нова 147-ца и кво дава 40 000 за кола с шаси от 87г. За които години пък е доста добро в сравнение с голф 2 , БМВ Е30 Е36, но това до към 98 когато конкурентите сменят платформите и са с по 4 и 5 звезди , голф 4 -5 Ауди А3 и т.н. а Алфа си праска пак как и дойде. И да не ти се вярва това шаси се използва на около 15 модела ФИАТ, Алфа и Ланча. Аз лично съм сравнявал разглобени поне 10 модела и даже им фанах разликите, къде има малко по усилено и къде са леките изменения заради окачане. А колко ударени съм гледал, кривът се като по схема все едно и също. Но за да не лежиме само на сравненото от мен прочети например в
    http://www.carsfromitaly.net/alfaromeo/index.html
    147 е базирана върху 156 а 156 от своя страна върху 155 и Типо, просто потърси че неможе нещо директно линкове да копирам.
    Незнам къде си чел за тези зони на деформация, но дай платфома и кажи къде са.
    Ето тука се загледай като накрая натиснеш стоп.......
    http://www.youtube.com/watch?v=iUpQFIS-Lhw
    http://www.youtube.com/watch?v=o9Sa4I5v1OI
    Нещо да ти се вижда еднакво. Айде стига спам че аз съм си за бой. А Може и прост опит да направиш, качи предна дясна гума на сносен бордюр и се пробвай да отвориш и затвориш вратата..... о защо ли се е осукало така. При 166 няма такива проблеми самото шаси е много по добре конструирано, с повече усилвания към кафеза, горни греди и магаре отдолу. Зоните на деформация са както се прават (все пак и Сааб са го мислили), гофрират се на предвидените места, а двигателя лежи на магарето и заедно с него минава под колата и т.н.
    В случая важното е че на колегата нищо му няма, пък колата мисля че ще стане.
    Бях чел някъде за тези зони на деформация на 147 ,но немога да намеря източника в момента.
    И какво излиза накрая ,че едно Фиат Стило от същата година е с по добро шаси от Алфа,сега гледам Краш теста на стило с 4 звезди и се представя осезаемо по добре от 147.
    Преди да взема алфата дилемата беше Стило,147.........
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  13. #28

    Default

    Колеги не случайно бях пуснал тема че малките коли са по опасни от големите но всички казваха обратното тази тема е пример за моите думи малката кола не е само евтина тя е и евтина и от матеряли и добри идеи не случайно малките струват 20-30 хил а големите 40-50хил и нагоре всички си мислят че големите коли са скъпи само заради габаритите си а замисляте ли се колко струва още 5 квадрата ламарина със сигурност не е 20-30 хил ,не можах да намеря краш тест на 166 но намерих на 156 и 147
    http://www.youtube.com/watch?v=KcRPY08piZ0
    http://www.youtube.com/watch?v=L58TX...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=vKB2vrbLtTs
    според мен има разлика в класовете

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Колеги не случайно бях пуснал тема че малките коли са по опасни от големите но всички казваха обратното тази тема е пример за моите думи малката кола не е само евтина тя е и евтина и от матеряли и добри идеи не случайно малките струват 20-30 хил а големите 40-50хил и нагоре всички си мислят че големите коли са скъпи само заради габаритите си а замисляте ли се колко струва още 5 квадрата ламарина със сигурност не е 20-30 хил ,не можах да намеря краш тест на 166 но намерих на 156 и 147
    http://www.youtube.com/watch?v=KcRPY08piZ0
    http://www.youtube.com/watch?v=L58TX...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=vKB2vrbLtTs
    според мен има разлика в класовете
    Така е колега, и затова съм дал пример с моя инцидент.
    Дори и за градски условия, големия явтомобил си е по-сигурен, а да не говорим за едно комби например. Аз никога не съм имал "малки по размер" автомобили с изключение на алфа 156, която също не е много "малка".
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  15. #30

    Default

    Сега е модерно да даваш луди пари за малка кола щото била много икономична и много вървяла и имала евтини части а до колко са верни тези твърдения е отделен въпрос но никой не се замисля че габаритите на една кола са доста важни за безопасноста и за ред други неща ,но има всякакви дори и в този форум

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •