Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: Резултат от неспазване на дистанция

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Exclamation Резултат от неспазване на дистанция

    Колеги, вижте какво ми се случи днес
    Е, поне се уверих в здравината на 166-цата. Удара не зная с колко км. беше. беше, но ме подмести с около 30 см напред. От самите снимки се вижда слабите места при удар от зад. Най-лошо, че ще трябва да съм в бокса
    В заключение - да се шофира автомобил мин. 1500 кг и по-големичък клас, защото ако местата на колите бяха сменени, корсата беше прелетяла през моста при удара

    СПАЗВАЙТЕ ВИНАГИ ДИСТАНЦИЯ !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 7.jpg   9.jpg   6.jpg   4.jpg  
    Last edited by todorgg; 19-10-2009 at 16:42.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    То даже бронята е здрава, бе
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    това не е много безобидно, въпреки, че не изглежда сериозно. иди да ти премерят геометрията, защото може щетите по калниците да изглеждат малки, но може да ти е разказал играта незабелязано - личен опит.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  4. #4
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега искрено се надявам тази красавица да излиза по-бързо от бокса и да дефилира по улиците !!! УСПЕХ !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  5. #5

    Default

    Много интересно как цялото купе е поело удара, та то дори и бронята не се счупила...странна работа...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Много интересно как цялото купе е поело удара, та то дори и бронята не се счупила...странна работа...
    Да. много интересно. Затова качих и снимки. Явно от факта че корсата е по-малка и ниска. При удара се вижда, че е под алфата. АКато я гледах вчера мисля, че удара е бил в кутията за резервната гума
    Бронята наистина е много пластична.
    Сега остава да намеря накой свестен майстор в Бургас или околностите да я изпъне...
    Важно е, че няма пострадали
    Last edited by todorgg; 12-10-2009 at 08:04.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  7. #7
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    ... небеше незная с колко км. ебеше...
    Само не разбрах кой ебеше и кой не ебеше

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    ...Важно е, че няма пострадали
    Майтапът настрана - това наистина е най-важното, колега. Радвам се, че всички са здрави, тенекиите ще се оправят
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  8. #8
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Пораженията не са толкова безобидни, колкото изглеждат! Изкривяванията са си доста сериозни. Не са само декоративните елементи отвън. Гредички и колонки има криви навсякъде отдолу. Съжалявам за колегата. На един приятел при подобни поражения (по-леки отзад, но беше подпряна и предната кола, така че и предната броня и решетка си бяха отишли), му а писаха тоталка!

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Днес и правеха 3 огледа
    1. както си беше без да разкачам нищо
    2. в сервиз - отдолу и геометрия на ходова част - геометрията не е мръднала.
    3. разкачена от всички кори в багажника...
    Ламарини има заправене и за смяна и за "опъеане".
    Резервната гума така се беше заклещила, че се наложи да и искарам въздуха да я извадя......Все си мислех ако е била на газ и е била с бутилка на мястото на резервната гума .......сега щеше да ви пиша от компа на Св. Петър.
    Интересно е, че под задната броня няма никаква греда...
    Има само един стереопор за мое голямо учудване.
    Last edited by todorgg; 12-10-2009 at 18:16.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  10. #10
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колега, ако не беше натиснал спирачките, щеше да се отървеш с много много по леки щети, ама то знае ли човек какво и кога ще му се случи.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #11
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by pinifarina View Post
    Колега, ако не беше натиснал спирачките, щеше да се отървеш с много много по леки щети, ама то знае ли човек какво и кога ще му се случи.
    Аз пък мисля че ако не беше натиснал спирачките, можеше и да се удари при кола от пред... и още повече щети

    На колега todorgg, страшно ме скъсва сърцето да видя тези снимки. И на мен един идиот ми беше ударил (на странни) и знам колко може да ти е гадно. Маеторите добре я оправиха (винаги има кусури но само ако си познаваш колата го видиш )

    Дано да я оправиш !! Успех !!
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Ами аз бях спрялна 30 см от един голф ( чисто нов ) и като ме дариха само подпрях голфа, като се одраска емблемата на предния капак, но като се обадих на 112, казах номерата на моята кола, на корсата която ме удари и на голфа пред мене, който изчезна веднага. Те издирили шофьора( 5 дни търсене на шофьора... интересна милицията си имаме ) и в петък не викаха в кат.Най интересно беше, че не ми звънят на мобилния, а само ми кликат от кат, аз да им звънна.
    На мене акт че не съм спазил дистанция, а шофьора на голфа акт, че е напуснал мястото на проишествието...................
    Та добре че бях на спирачки, че инече и отпред големи щети.
    Last edited by todorgg; 18-10-2009 at 20:03.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by todorgg View Post
    Ами аз бях спрялна 30 см от един голф ( чисто нов ) и като ме дариха само подпрях голфа, като се одраска емблемата на предния капак, но като се обадих на 112, казах номерата на моята кола, на корсата която ме удари и на голфа пред мене, който изчезна веднага. Те издирили шофьора( 5 дни търсене на шофьора... интересна милицията си имаме ) и в петък не викаха в кат.Най интересно беше, че не ми звънят на мобилния, а само ми кликат от кат, аз да им звънна.
    На мене акт че не съм спазил дистанция, а шофьора на голфа акт, че е напуснал мястото на проишествието...................
    Та добре че бях на спирачки, че инече и отпред големи щети.
    Това са глупости.
    При удар от зад при спрели автомобили, виновен винаги е най-задния.
    Ти да си спрял и на 5 метра ако те удари някой от зад и колата ти скочи и удари предната, както е в случая, какво неспазване на дистанция е това?
    Казвам го от личен опит точно с жената аналогичен удар имаше и тя преди 3 месеца. А колата беше точно регистрирана 1 час преди това в КАТ.
    Last edited by BO; 19-10-2009 at 10:19.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Burgas
    Age
    45
    Posts
    81

    Default

    Ами не забравяйт, че живеем в милиционерска държава. Мен не ми се спори ВЕЧЕ с милиционери.
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 1999

  15. #15
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Абе това е идиотщина! Доколкото разбирам си бил спрял на светофар! Каква дистанция, какви пет лева!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •