Results 1 to 10 of 10

Thread: Как да съхраним салона.

  1. #1

    Default Как да съхраним салона.

    Колеги споделете какво сте правили по вашите Алфи за да запазите салона от протърквания ,скъсвания,петна и прочие.

    Напоследък се чудя с какво да облека Волана,Скоростния лост и седалките за да ги предпазя от моите 100+ кила.

    Гледах из Бриколаж ама големи грозотии за волани и миризма на китайско,пробвах и едни кожени ама искат шиене.

    Как да го направим най-безболезнено и арно за окото и на допир?

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, кв.Подуяне
    Posts
    52

    Default

    Карай си и не мисли за глупости... салоните са направени да издържат доста. След 2-3 години ако си все още със същата кола, можеш да я вкараш за пране на салона... след още 2-3 години ако продължаваш да си си със същата кошница, ще имаш много оферти в раздел купува/продава за запазени салони за твоята 147-ца и то за без пари... примерно м/у 100 и 300лв обикновен салон и от 200 до 500лв за кожен. Иначе по темата конкретно... аз в мойта не давам да се пуши и да се яде, нищо... никакви чипсове, вафли, шоколади... не се пият кафета и др. За сега върши работа.
    156 1.8 TS '98 144hp

  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    E после се чудете защо никой не купува "обслужени" и "обгрижени" при някой с две леви ръце коли от форума /има такива ама се броят на пръсти/ а искат нов внос.
    Та иначе колега не яж, пий и пуши в салона и ако е кожен голями грижи няма да имаш, наистина и другите са издръжливи, ако го пазиш няма да имаш проблеми, а има и подобни теми, ползвай търсачката-иди и до гръцко пък си купи и от там нещо по хубаво, хем ще си направиш една почивка
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    иди и до гръцко пък си купи и от там нещо по хубаво
    Тук не те разбрах колега какво имаш предвид.
    Относно салона моя е обокновен текстилен,много харесвам кожения но немога да намеря ,иначе бих го сменил.

  5. #5
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Имах предвид, че в Гърция има по голям избор на калъфи за салони и други екстри, има колеги, които ходя и внасят, може и с тях да се разбереш.
    За кожен трябва да пуснеш обява в купува и да чакаш, все ще излезе нещо /запазено/.Лично аз съм доволен от кожата и я считам определено за добра есктра, независимо от други мнения.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ако слагаш нещо, то поне гледай да е по-хубаво от това което имаш.
    Недей да я загрозяваш.
    Предполагам, че си е купил щот ти харесва, кефи, радва...........
    А бе те са и взели всичкото хубаво............. просто се радвай на това за което си си дал парите...........
    Ако та кефи кожа, слагай. Както те е посъветвал колегата, бъди търпелив и се ще испадне нещо.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7

    Default

    А някой сменял ли е топката на скоростния лост,че като гледам лостчето за задна ,не е от най стандартните.

    Предната ми кола беше Фиат Мареа ,взех я с запазен салон волан и скоростен лост и за 2 години каране из София ,волана се изтърка адски много ,скоростния лост също а седалките леко избледняха и се понагънаха във външната част.

    Някак си вече не ми беше такова удоволствие да влизам в нея и да я карам и започнах да се оглеждам за нещо по-така-Стило,147,156.

    Тази съм я търсил почти 6 месеца и е доста запазена и някак си не ми се иска след 1 2 години каране да стане като Мареата,затова и пуснах тази тема.

  8. #8

    Default

    Колега виж това http://www.piton.bg/ на тази фирма си взех и тапицерия и кожа(естествена) за волана, волана сам си го уших, в комлекта има и игла с конец както и 3 вида шев. Много е занимателно а и става супер.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Колега виж това http://www.piton.bg/ на тази фирма си взех и тапицерия и кожа(естествена) за волана, волана сам си го уших, в комлекта има и игла с конец както и 3 вида шев. Много е занимателно а и става супер.
    Интересно,мерси колега тези техните съм ги мяркъл тук там из салони на разни автомобили и не сточт чак толкова зле.

    Вчера гледах разни в Метро 90% бяха много зле ,имаше едини кожени ,които са само постелка над седалката но бяха кафеви иначе щях да взема един за проба.

  10. #10
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Защо искаш да загрозиш така колата, салона ти няма да се износи за 100к км, нито за 200 или повече, почисти го и го освежи и това е приятел. Но да слагаш калъфи на седалките като на някой такси старо ужасТ. Волана се оправя само с обшиване на ест.кожа само. скоростната топка със обшиване може ако не е толкова зле. Моята само я почистих обстойно и блесна, била замърсена само

    Gulfstream G650 with Italian design...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •